Prázdninové letenky do Kostariky: z Vídně do Libérie i San José
26.5.2021

Prázdninové letenky do Kostariky: z Vídně do Libérie i San José

12 378

O této nabídce

Střední Amerika je v „době covidové“ velmi vyhledávanou turistickou oblastí a pokud chcete během letošního léta vyrazit na výlet někam do exotiky, patrně padne volba právě na některou z destinací v této části světa. Naším tipem je Kostarika! Levné letenky pořídíte v rezervačním systému aerolinky KLM a vybírat lze rovnou ze dvou cílových destinací: hlavního města San José s centrální polohou anebo Libérie ležící na západě země u hranic s Nikaraguou. Zpáteční letenky z Vídně do Kostariky pořídíte za 12 378 Kč (trochu levněji vychází ty do Libérie). Tarif také umožňuje nakombinovat si otevřenou letenku s příletem do jednoho města a návratem z druhého. Výhodněji vyjde volit kombinaci Vídeň – San José a Libérie – Vídeň.

Je pravdou, že v letní měsíce nejsou v Kostarice zrovna hlavní sezonou. Tudíž je nutné počítat s teoreticky deštivějším obdobím (většinou se jedná o kratší deště s vyšší intenzitou). Na druhou stranu kombinace současné doby a mimosezonních termínů slibuje daleko větší klid i na těch nejprofláklějších místech v celé Kostarice.

Letecká společnost KLM umožňuje provést změnu nebo zrušení letenek zdarma. V případě změny vám bude účtován pouze případný rozdíl v ceně mezi původní a novou letenkou. Letenku také můžete zrušit, přičemž vám bude vystaven voucher v její hodnotě s platností 1 rok. Dle našich zkušeností  lze tento voucher později vyrefundovat.

Podmínky pro cestování

Za účelem vstupu na území Kostariky sice není třeba žádný negativní test, nicméně prokázat se jím budete muset aerolince KLM. Byrokratické náležitosti pro tento výlet jsou tedy následující:

  • negativní PCR test (ne starší 72 hodin);
  • registrační formulář;
  • cestovní pojištění kryjící výlohy spojené s léčbou nemoci COVID-19 – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 10 USD/den.

Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Kostarika, stejně jako téměř všechny mimoevropské destinace, spadají do tmavě červené kategorie zemí. To znamená vyplnit příjezdový formulář a podstoupit negativní PCR test (kvůli podmínkám aerolinky nelze využít AG test) na COVID-19 ještě před odletem z dovolené. Test nesmí být v době odletu starší 72 hodin. Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě). Více podrobností se dočtete v článku výše.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Vzhůru do Kostariky

Nejspíš sám Kolumbus ji nazval bohatým pobřežím a Costa Rica dělá čest svému jménu. Je jednou z těch zemí, která vás na duchu i na těle obohatí už navždy – až budete na opuštěných plážích pozorovat delfíny, plejtváky a keporkaky, plavat s mantami a žraloky (nebojte, nekoušou), až se vyškrábete na Cerro Chirripó – nejvyšší horu Kostariky, proderete se deštným pralesem, stezkou v korunách stromů nebo se ztratíte v Parque Nacional Manuel Antonio přeplněném turisty a opicemi. Nakrmíte papoušky ara, pomazlíte se lenochody, očucháte stovky druhů orchidejí, přepijete se batidos – koktejlů z čerstvého ovoce a nacpete patacones – dokonalými smaženými banány. Nenechte se o Kostariku ochudit.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na území Kostariky se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Vlastní auťák vám cestování po Kostarice velice usnadní – z vlastní zkušenosti tuto volbu můžeme vřele doporučit. Mrkněte se do naší autopůjčovny a nenechte nic náhodě.

Náhled letenky z Vídně do Libérie za 12 378 Kč

Prázdninové letenky do Kostariky: z Vídně do Libérie i San José

Náhled letenky z Vídně do San José za 12 504 Kč

Prázdninové letenky do Kostariky: z Vídně do Libérie i San José


Bude se hodit

Letiště Amsterdam Schiphol (AMS)

Letiště Vídeň (VIE)

KLM

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)