Objev španělské Baskicko: Bilbao z Prahy
11.1.2021

Objev španělské Baskicko: Bilbao z Prahy

2 712

O této nabídce

Severní část Pyrenejského poloostrova zůstává z pohledu cestovního ruchu výrazně opomíjena. Většina turistů směřujících do Španělska navštěvuje Barcelonu, Madrid, Malagu a okolí či letoviska na pobřeží Středozemního moře, zatímco severně položeného regiony zůstávají stranou pozornosti. Také akčních letenek s cílem této části Španělského království je pomálu. Nyní se ovšem urodila zajímavá nabídka v rezervačních systému německé aerolinky Lufthansa. Ta nabízí zpáteční letenky z Prahy do města Bilbao za pěkných 2 712 Kč. Letenky s jedním přestupem na letišti v Mnichově jsou dostupné prakticky po celý rok 2021, stačí si jen vybrat ten nejvhodnější termín. K tomu dobře poslouží náš kalendář. Budete-li ovšem cestovat „nalehko“ pouze s příručním zavazadlem, zamiřte za nákupem letenky přímo na web dopravce.

Všechny letenky společnosti Lufthansa jsou nyní zbaveny poplatku za změnu letenky (uhradíte pouze případný rozdíl v ceně).

Divoké Baskicko

Půvabné Bilbao, a s ním i celé Baskicko, je krásným místem na severu Španělska. Ale jiného Španělska, než které nejspíš znáte – ne toho vyprahlého, políbeného sluncem, se spoustou tance, zábavy a zpěvem. Baskicko leží v zeleném, rozkvetlém Španělsku. Nepanují tu taková vedra a pobřeží omývané Atlantským oceánem je spíše drsné a kamenité, než že by vábilo ke koupeli. To, co vám v Baskicku přilne k srdci, jsou milí a pohostinní Baskové, kultura a výborné jídlo. Hlavně na jazyku se rozpadající ryby! A procházka pastvinami posetými stádem ovcí, malebnými kostelíky a historickými vesničkami. Navštivte kouzelné Elciego, Briñas a Haro, nezapomeňte ochutnat zdejší víno.

Pravidla pro cestování

Aktuálně pro cesty do pevninského Španělska potřebujete negativní PCR test na COVID-19 (ne starší 72 hodin) a vyplněný zdravotnický formulář. Z pohledu českého cestovatelského semaforu je pevninské Španělska momentálně červené, což taktéž znamená povinnost doložit po návratu do ČR  negativní test na COVID-19 příslušní krajské hygienické stanici, a to do 7 dní od návratu. Stále také platí povinnost vyplnit před cestou domů příjezdový formulář.

Vzhledem k jarní nebo letní cestě však současným opatřením není třeba přikládat velký důraz. Za několik měsíců budou velmi pravděpodobně jiná. Důležitější je spíše skutečnost, že Španělsko patří mezi země, které se před okolním světem nikdy zcela neuzavřely.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou nejen ve městě Bilbao se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Do příštího roku času dost…

Autopůjčovna

Pokud se do Bilbaa vydáte na déle než prodloužený víkend, tak by jistě byla škoda neprozkoumat i další krásná zákoutí Baskicka. Ideálním pomocníkem pak bude vlastní auťák. Mrkněte se proto na aktuální nabídku do naší autopůjčovny. 

Náhled letenky z Prahy do Bilbaa za 2 712 Kč

Objev španělské Baskicko: Bilbao z Prahy


Bude se hodit

Letiště Mnichov (MUC)

Letiště Praha (PRG)

Lufthansa

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)