Nová linka z Prahy do Abú Dhabí + přískoky na Srí Lanku, Maledivy a do Pákistánu
1.4.2022

Nová linka z Prahy do Abú Dhabí + přískoky na Srí Lanku, Maledivy a do Pákistánu

od 1 558

O této nabídce

Máme pro vás další parádní novinku z dílny maďarské aerolinky Wizz Air! Ta poměrně nečekaně do svého rezervačního systému nahrála novou linku z Prahy do Abú Dhabí! A díky vydatnému rozšíření tamější báze si v nacházejících měsících zaletíte, za naprosto libové ceny, také na Srí Lanku, Maledivy nebo do Pákistánu. Ceny zpátečních letenek z Prahy do exotiky začínají na téměř neuvěřitelných 1 558 Kč.

Nová linka z Prahy do Abú Dhabí

Nejdůležitější zprávou, a zároveň základním stavebním kamenem pro navazující cesty do jižní Asie, je pro české cestovatele jistě oznámení o zahájení provozu na nové lince mezi Prahou a emirátem Abú Dhabí. Neočekávaná novinka v nabídce letů růžového dopravce z Prahy je důsledkem aktuálně uzavřeného vzdušného prostoru nad Ukrajinou. Wizz Air byl nucen ze svého rezervačního systému odstranit linku do ukrajinské Oděsy a hledal alternativní trasu, na níž by mohl využít volné letadlo. Výběr nakonec padl právě na Prahu! To je skvělá zpráva, byť vzhledem k okolnostem jistě vyvolá i trochu rozporuplné pocity…

CEO dceřiné společnosti Wizz Air Abu Dhabi, Rashid Ap-Real, tuto novinku v tiskové zprávě okomentoval následovně: „Naše plány na expanzi do zemí postsovětského prostoru byly smělé, ale ukázalo se, že jsme nebyli jediní. Rádi bychom však na rušené linky z Ukrajiny kontinuálně navázali, a proto jsme se rozhodli je přesměrovat právě do Prahy. Jedním z důvodů je samozřejmě také vysoký počet ukrajinských občanů, kteří v České republice nyní nalezli azyl.“ Zároveň poukázal na vstřícný krok dopravce: „Všechny letenky do/z ukrajinských destinací, které nebylo možné proletět, se stávají plně flexibilními. Lze je využít k nové rezervaci jakéhokoliv letu v naší síti, a to zcela bez doplatku – vč. letů na nové lince z Prahy do Abú Dhabí!“

Pro úplnost dodáme, že letecká společnost aktuálně počítá s dvěma rotacemi týdně. Wizz Air bude mezi Prahou a hlavním městem Spojených arabských emirátů létat 2× týdně – vždy v pátek a pondělí. Ceny zpátečních letenek začínají na parádních 1 558 Kč.

Nová linka z Prahy do Abú Dhabí + přískoky na Srí Lanku, Maledivy a do Pákistánu

Rozšíření báze v Abú Dhabí

Na tiskové konferenci v Abú Dhabí, uspořádané těsně před začátkem ramadánu, byly zároveň představeny další nové linky slibující zajímavou expanzi do jižní Asie! Již na začátku března Wizz Air oznámil, že bude létat na Srí Lanku. Včera ve večerních hodinách však z Perského zálivu přiletěly další velmi zajímavé zprávy poukazující na zahájení letů na Maledivy a do Pákistánu.

Do 10. dubna 2022 zároveň platí speciální promo akce „Travel with peace & save some rupees“, v jejímž rámci dokoupíte extra služby za akční ceny!

Do Pákistánu 🇵🇰

Na mapě obsluhovaných destinací se objeví dvě nové v Pákistánu. A to přístavní město Karáčí a také druhé největší město v zemi – Láhaur. Obě linky samozřejmě primárně cílí na nemalý počet pákistánských gastarbeiterů, kteří v „Emirátech“ pracují. Využití ale jistě najdou také mezi českými dobrodruhy.

V rámci promo akce ke spuštění těchto nových linek nabízí Wizz Air přepravu odbaveného zavazadla v jednom směru za výrazně zvýhodněných podmínek. Zavazadlo s váhovým limitem 20 kg lze ve druhém kroku rezervace přidat za symbolickou cenu 1 000 pákistánských rupií (cca 120 Kč). Kdo někdy letěl z Dubaje nebo právě Abú Dhabí do destinací v jižní Asii, ten ví, že gastarbeiteři s malým příručákem skutečně necestují, a netradiční promo pochopí. My této akce ovšem využijeme k poskládání si zpátečních letenek z Prahy do Láhauru za 2 890 Kč – vč. odbaveného zavazadla na zpáteční cestě. 😉

Promo akce se vztahuje i na další dodatečné služby, které lze během rezervačního procesu k letence zakoupit. Třeba cestovní pojištění v tarifu „Czech climber“ obsahuje případné plnění vč. přepravy vrtulníkem pákistánské armády.

Na Maledivy 🇲🇻

Další žhavou novinkou v letovém řádu aerolinky jsou Maledivy! Oblíbená turistická destinace nedávno zrušila kompletní podmínky vstupu. Na to obratem zareagoval Wizz Air a oznámil spuštění nové linky z Abú Dhabí do Malé. Naše první reakce po zjištění této novinky zněla asi jako: „Ty kokos, fakt hustý!“ Nicméně ten, kdo již Maledivy navštívil, moc dobře ví, že taková kokosová voda se nedá pít celý týden! Proto můžete využít výše zmiňované promo akce a pro cestu na Maledivy si doobjednat odbavené zavazadlo za 100 maledivských rupií  (cca 145 Kč). Na souostroví sice panuje prohibice, ale dle našich čerstvých zkušeností se tamější celníci při kontrole zaměřují zejména na zavazadla příruční. Případná daň ve výši několika plechovek „Pilsneru“ bude jistě akceptovatelnou ztrátou (pozn. redakce: autor nikoho nenavádí k dovozu alkoholických nápojů a už vůbec ne ke korupci).

Nejrychlejší cestovatelé uloví zpáteční letenky z Prahy na Maledivy od 4 141 Kč (cena je variabilní dle zvoleného typu dováženého proviantu) aneb cestujeme „hezky česky“. 🙂

Na Srí Lanku 🇱🇰

Jak jsme již informovali v tomto článku, zahájení letů do Mattaly na jihu Srí Lanky bylo anoncováno na začátku března. V reakci podpoření prodejů letenek na nové lince je i zde možné pořídit odbavené zavazadlo v jednom směru za velice výhodných podmínek. Stejně jako v případě Malediv doporučujeme využít možnosti přepravit odbavený bágl cestou na Srí Lanku. Za příplatek 1 000 srílanských rupií (cca 75 Kč) si přikoupíte odbavené zavazadlo á 20 kg. A k čemu ho využít? Během stopoveru v Abú Dhabí nakoupíte 20 litrů benzinu/nafty, který obratem po příletu na Srí Lanku prodáte (pozn. redakce: ceny „černého zlata“ na Cejlonu v březnu vyskočily o více než 30 % a je to vysoce nedostatkové zboží).

Zpáteční letenky z Prahy do Mattaly se zastávkou v Abú Dhabí ulovíte za 3 128 Kč. Pokud odečtete profit z prodeje kontrabandu dostanete se dokonce pod hranici 3 tisíc Kč!

  • Rezervujte: snadno přes NÁŠ VYHLEDÁVAČ nebo přímo přes stránky společnosti Wizz Air 
  • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
  • Dostupnost: květen/červen & říjen 2022
  • Destinace a příkladové termíny:

Dočetli jste článek až sem? Zvýšil se vám tep a dychtivě přemýšlíte, kam se vlastně chcete vydat? Neradi budeme krotit váš entusiasmus, ale raději se podívejte do kalendáře. 🙂


Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)