Wizz Air začne létat na Srí Lanku
9.3.2022

Wizz Air začne létat na Srí Lanku

WOW, to je skutečně pecka! Přinášíme vám žhavé novinky z nabídky maďarského nízkonákladového dopravce Wizz Air. Jeho dceřiná společnost Wizz Air Abu Dhabi začne od června 2022 létat na Srí Lanku! Zřejmě zatím nejexotičtější trasa Wizz Airu povede z Abú Dhabí do města Mattala ležícího na jihu ostrova. Zpáteční letenky jsou již v prodeji za 2 756 Kč!

Detaily o nové lince

Provoz na nové lince z Abú Dhabí do Mattaly bude zahájen 1. června 2022. Dopravce na trase počítá se třemi rotacemi týdně (pondělí, středa a pátek). V rezervačním systému jsou momentálně vypsány lety do konce letního letového řádu, tj. do závěru října 2022.

Předpokládaná doba letu z Perského zálivu na Srí Lanku lehce převyšuje pět hodin a je srovnatelná s délkou letu ze střední Evropy např. do Dubaje. Trasu Abú Dhabí – Mattala by letouny Airbus A321neo měly zvládnout za 5 hodin a 10 minut. V opačném směru se počítá s délkou letu 5 hodin a 40 minut.

Letový řád nové linky

  • Abú Dhabí – Mattala -> 13:25 – 20:10
  • Mattala – Abú Dhabí -> 20:40 – 00:55 (+1)

Ceny letenek

Jak je u maďarské aerolinky zvykem, tradičně na ty nejnižší ceny dosáhnou pouze členové jejich věrnostního programu Wizz Air Discount Club. V případě „dražších letenek“ se ale nákup tohoto členství rentuje již při prvním zakoupeném letu za předpokladu, že budete cestovat ve dvojici. A to je i případ letenek na nové lince z Abú Dhabí na Srí Lanku.

Aktuálně nejlevnější letenky ulovíte v rezervačním systému dopravce v říjnových termínech. Zpáteční letenka z Abú Dhabí na Srí Lanku vás vyjde na neuvěřitelných 438 AED neboli 2 756 Kč! Základní tarif „Basic“ u Wizz Airu tradičně obsahuje pouze malé příruční zavazadlo, nicméně i s ním cestu na Srí Lanku hravě zvládnete.

Wizz Air začne létat na Srí Lanku

Návaznost na lety ze střední Evropy

Pravděpodobně nejskloňovanější otázka v souvislosti s oznámením nové linky Wizz Airu na Srí Lanku bude z úst českých cestovatelů mířit na dopravu do místa odletu – tj. do Spojených arabských emirátů. Přestože Wizz Air létá z Vídně, Budapešti či polských Katowic do Dubaje a brzy začne obsluhovat také linku právě do Abú Dhabí, nelze bohužel v jeho rezervačním systému zakoupit letenky s přestupem.

Další nepříliš pozitivní zprávou je tradiční přerušení spojení Wizz Airu ze střední Evropy do Perského zálivu během letních měsíců. Linky do Abú Dhabí či Dubaje budou mít odstávku od června do druhé poloviny září. Z toho vyplývá, že kombinace letenek ze střední Evropy na Srí Lanku bude u Wizz Airu možné realizovat až během října letošního roku. Návaznost ale nebude zcela „tip-top“ a cestovatelé budou muset v Abú Dhabí strávit dva dny. Na druhou stranu vám takovýto routing umožní také letmou ochutnávku Spojených arabských emirátů. Ceny nejlevnějších kombinací po ose Vídeň – Abú Dhabí – Mattala a zpět vyjdou kolem 6 tisíc Kč. Pořídíte je ve vybraných říjnových termínech.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)