Na prodloužený víkend z Prahy do lotyšské Rigy
25.6.2021

Na prodloužený víkend z Prahy do lotyšské Rigy

518

O této nabídce

Zajímavým tipem k výletu na prodloužený víkend pro všechny, které to netáhne ke Středozemnímu moři a jsou již očkování nebo „po nemoci“, bude obnovená linka Ryanairu z Prahy do lotyšské Rigy. Provoz na ní by měl být zahájen v sobotu 17. července a počítá se s trojicí týdenních rotací (sobota, úterý a čtvrtek).  Nabízí se proto vyrazit do lotyšského hlavního města na prodloužený víkend: buď od čtvrtečního rána do sobotního večera anebo od sobotního večera do úterního rána. Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Rigy pořídíte v závěru července za 518 Kč. 

Cestovní podmínky

Cestovatelé, kteří již mají dokončené očkování nebo prodělali nemoc COVID-19 v uplynulých 180 dnech, mohou na území Lotyšska cestovat po vyplnění registračního formuláře bez dalších podmínek. Ti, kteří nespadají ani do jedné uvedené skupiny, budou muset před cestou doložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin). Povinnost vyplnit registrační formulář se jich samozřejmě týká taktéž. Výjimku mají pouze děti mladší 12 let. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Rize.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Lotyšsko se momentálně nachází v „oranžové kategorii“ (tj. „pouze“ AG test před cestou). Pokud jste již naočkováni (od první dávky uplynulo alespoň 22 dní) nebo jste nemoc COVID-19 prodělali v posledních 180 dnech, netýká se vás v případě návratu žádné testování.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. září 2021 s termínem cesty do 31. prosince 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 × 25 × 20 cm
 • Dostupnost: červenec & srpen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 17. – 20. 7. za 569 Kč (sobota – úterý)
  • 29. – 31. 7. za 518 Kč (čtvrtek – sobota)
  • 31. 7. – 3. 8. za 794 Kč (sobota – úterý)
  • 12. – 14. 8. za 1 046 Kč (čtvrtek – sobota)
  • 14. – 17. 8. za 1 268 Kč (sobota – úterý)

Proč vyrazit do Lotyšska a do Rigy?

Tíhne vaše srdce ke zdobné secesi? Pak není lepší místo než lotyšská Riga. Procházejte se ulicemi a nechte se unášet všemi těmi přírodními motivy kroutícími se kolem oken a vstupních portálů, polonahými bohyněmi a jejich rozpuštěnými vlasy, precizně vytesanými do kamene. Obdivujte kresby a malby secesního muzea. Nezapomeňte ale ani na přírodu téhle pobaltské země, pobřeží Jūrmala, doslova pobřeží, je lemováno bílými písky a průzračnou vodou ledově studeného moře. Malebná krajina podél řeky Gauja je zdobena rozeklanými skalisky a prorůstá černými lesy, za zpěvu ptáčků jí vedou nádherné procházky.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo v Rize (případně i kdekoliv jinde na území Lotyšska) se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Prahy do Rigy za 518 Kč

Na prodloužený víkend z Prahy do lotyšské Rigy


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)