Moldavsko: Kišiněv z Prahy na prodloužený víkend
14.2.2020

Moldavsko: Kišiněv z Prahy na prodloužený víkend

884

O této nabídce

Lehce pozapomenuté Moldavsko nabídne cestovatelům „hodně muziky za málo peněz“. Kdo se do Moldavska, nacházejícího se mezi Rumunskem a Ukrajinou, vydá, ten rozhodně nebude litovat. Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Kišiněva za pouhých 884 Kč pořídí v aktuální akci Wizz Airu členové jejich Wizz Air Discount Clubu (pokud poletíte alespoň ve dvojici, tak se vám nákup členství rozhodně vyplatí). A věřte, že výdaj v podobě letenek se bude řadit mezi ta největší zatížení vaší peněženky v rámci této cesty. Časová dotace prodlouženého víkendu s odletem ve středu večer a návratem v neděli se pak jeví jako naprosto ideální investicí do zimní návštěvy Moldavska.

Samotný Kišiněv rozhodně zvládnete prošmejdit za jeden den. Téměř všechna zajímavá místa se nacházejí v centrální části města poblíž třídy Štěpána Velikého. Určitě byste neměli vynechat ani pravoslavný klášter Orhei Vecchi, který se nachází cca 50 km severovýchodním směrem od Kišiněva, anebo další  sakrální památku – klášter Capriana. Následující výlet by měl směřovat do druhého největšího města – Tiraspolu, který je centrem autonomní oblasti nazývané Podněsterská moldavská republika. Tato oblast na hranicích s Ukrajinou je také označována jako „skanzen komunismu“. Případně vlakem (jezdí jen od pátku do neděle) pokračujte až do Oděsy na břehu Černého moře.

Náš tip: Pokud se kromě Moldavska a Podněsteří budete chystat i do ukrajinské Oděsy, lze ušetřit zpáteční cestu do Kišiněva a vracet se domů letecky přímo z Oděsy. Levné letenky z Oděsy do Bratislavy pořídíte taktéž u Wizz Airu.  

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky Wizz Air
 • Zavazadla: malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: únor & březen (kombinace středa – neděle)
 • Příkladové termíny:
  • 19. – 23. 2. za 1 492 Kč (bez WDC 2 278 Kč)
  • 26. 2. – 1. 3. za 884 Kč (bez WDC 1 518 Kč)
  • 4. – 8. 3. za 1 292 Kč (bez WDC 2 158 Kč)
  • 25. – 29. 3. za 1 444 Kč (bez WDC 2 218 Kč)

Ubytování

Náklady na ubytování v Moldavsku váš rozpočet příliš nezatíží. První noc budete muset strávit přímo v Kišiněvu, kde si vyberte tento tříhvězdový hotel Mon Ami Villa za 573 Kč/os./noc včetně snídaně anebo tento pohodový Tip Top Hotel za 467 Kč/os./noc opět se snídaní v ceně. Baťůžkářům pak na přespání jednoznačně postačí námi ozkoušený Amazing Ionika Hostel za 246 Kč/os./noc se sdílenou koupelnou. Při hledání dalšího bydla se spolehněte na klasické pomocníky v podobě Bookingu či AirBnB.

Autopůjčovna

Určitě se vyplatí půjčit si auťák, jen tak z Moldavska poznáte maximum i během pár dní. Mrkněte se do naší autopůjčovny a vyhněte se zbytečným problémům s dopravou. Na druhou stranu lehce punkové cestování maršrutkami má také své kouzlo…

Víza

Občané České republiky nemají při krátkodobých pobytech v Moldavsku vízovou povinnost. Do země lze dokonce cestovat pouze s občanským průkazem (má-li již biometrické údaje). Pokud byste však rádi navštívili i Podněsterskou moldavskou republiku, tak si raději vezměte cestovní pas s sebou.

Náhled letenky z Prahy do Kišiněva za 884 Kč

Moldavsko: Kišiněv z Prahy na prodloužený víkend

 


Bude se hodit

Praha (PRG)

Wizz Air

guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Michal

Několik postřehů – určitě cestovat s pasem, normálně na letišti dávají vstupní a výstupní razítka do pasu a vzhledem k tomu, jak si pásová úřednice několikrát důsledně nevěřícně prohlížela můj pas bez razítek, tak bych na občanku nehral. A přesně jak je psáno do Podnestri jedine s pásem.

S tou Odesou to není tak úplně jednoduche. Za prvé jede jen jeden pár vlaků denně mezi oběma městy – z Kišiněva v 7 ráno, v 8:20 je v Tiraspolu a následně další cca 2 hodiny do Odesy. Pro snadné vycestovani na Ukrajinu je nicméně potřeba před opuštěním Kišiněva si nechat dát výstupní razítko do pasu od pásové kontroly na nádraží, jinak by mohl na hranici nastat problém, porotoze hranici s Ukrajinou kontroluji Podneseterci a tudíž moldavska výstupni kontrola probíhá právě v Kišiněve na nádraží. Po té, co obdržíte od pasovaka razítko je ještě nutné projít kontrolou před nástupem do vlaku – tj. dalším policajtům ukázat jízdenky a pas. To nicméně neplatí, pokud jede člověk jen do Tiraspolu, to ho nechají v klidu jít. Tento postup je důležity zejména pro toho, kdo by se chtěl z Ukrajiny třeba večerním vlakem vrátit – bez výstupního razítka by mu nemuselo být umožněno vstoupit v Kišiněve na území Moldavska.

Jinak je to země levná, plná dobrého jídla a vína 🙂 Letiště v Kišiněve krásně zrekonstruovaný, cesta do města je za 2 lei, kufr za 1 lei. Lei se dají měnit zejména za Eura, dolary, rubly a rumunsky lei,mistama i CZK.

Michal

Tak super, můj neorazitkovany pas působil evidentně na soudruzku dost divně :-DTo v Tiraspolu to bylo v klidu 🙂 Jo, vlaky jinak ještě levnější než marsrutky!

Borek

Ahoj, jak často jezdí maršrutka z Kišiněvi do Tiraspolu, jak dlouho to trvá? Cena? A odkud prosím? Letím příští týden… odkud jsi, koupil bych ten podněsterský rubl.

Borek

Ozvi se mi kdyžtak na bn75@seznam.cz Díky moc

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)