Moldavsko: Kišiněv z Prahy na prodloužený víkend
14.2.2020

Moldavsko: Kišiněv z Prahy na prodloužený víkend

884

O této nabídce

Lehce pozapomenuté Moldavsko nabídne cestovatelům „hodně muziky za málo peněz“. Kdo se do Moldavska, nacházejícího se mezi Rumunskem a Ukrajinou, vydá, ten rozhodně nebude litovat. Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Kišiněva za pouhých 884 Kč pořídí v aktuální akci Wizz Airu členové jejich Wizz Air Discount Clubu (pokud poletíte alespoň ve dvojici, tak se vám nákup členství rozhodně vyplatí). A věřte, že výdaj v podobě letenek se bude řadit mezi ta největší zatížení vaší peněženky v rámci této cesty. Časová dotace prodlouženého víkendu s odletem ve středu večer a návratem v neděli se pak jeví jako naprosto ideální investicí do zimní návštěvy Moldavska.

Samotný Kišiněv rozhodně zvládnete prošmejdit za jeden den. Téměř všechna zajímavá místa se nacházejí v centrální části města poblíž třídy Štěpána Velikého. Určitě byste neměli vynechat ani pravoslavný klášter Orhei Vecchi, který se nachází cca 50 km severovýchodním směrem od Kišiněva, anebo další  sakrální památku – klášter Capriana. Následující výlet by měl směřovat do druhého největšího města – Tiraspolu, který je centrem autonomní oblasti nazývané Podněsterská moldavská republika. Tato oblast na hranicích s Ukrajinou je také označována jako „skanzen komunismu“. Případně vlakem (jezdí jen od pátku do neděle) pokračujte až do Oděsy na břehu Černého moře.

Náš tip: Pokud se kromě Moldavska a Podněsteří budete chystat i do ukrajinské Oděsy, lze ušetřit zpáteční cestu do Kišiněva a vracet se domů letecky přímo z Oděsy. Levné letenky z Oděsy do Bratislavy pořídíte taktéž u Wizz Airu.  

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky Wizz Air
 • Zavazadla: malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: únor & březen (kombinace středa – neděle)
 • Příkladové termíny:
  • 19. – 23. 2. za 1 492 Kč (bez WDC 2 278 Kč)
  • 26. 2. – 1. 3. za 884 Kč (bez WDC 1 518 Kč)
  • 4. – 8. 3. za 1 292 Kč (bez WDC 2 158 Kč)
  • 25. – 29. 3. za 1 444 Kč (bez WDC 2 218 Kč)

Ubytování

Náklady na ubytování v Moldavsku váš rozpočet příliš nezatíží. První noc budete muset strávit přímo v Kišiněvu, kde si vyberte tento tříhvězdový hotel Mon Ami Villa za 573 Kč/os./noc včetně snídaně anebo tento pohodový Tip Top Hotel za 467 Kč/os./noc opět se snídaní v ceně. Baťůžkářům pak na přespání jednoznačně postačí námi ozkoušený Amazing Ionika Hostel za 246 Kč/os./noc se sdílenou koupelnou. Při hledání dalšího bydla se spolehněte na klasické pomocníky v podobě Bookingu či AirBnB.

Autopůjčovna

Určitě se vyplatí půjčit si auťák, jen tak z Moldavska poznáte maximum i během pár dní. Mrkněte se do naší autopůjčovny a vyhněte se zbytečným problémům s dopravou. Na druhou stranu lehce punkové cestování maršrutkami má také své kouzlo…

Víza

Občané České republiky nemají při krátkodobých pobytech v Moldavsku vízovou povinnost. Do země lze dokonce cestovat pouze s občanským průkazem (má-li již biometrické údaje). Pokud byste však rádi navštívili i Podněsterskou moldavskou republiku, tak si raději vezměte cestovní pas s sebou.

Náhled letenky z Prahy do Kišiněva za 884 Kč

Moldavsko: Kišiněv z Prahy na prodloužený víkend

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)