Hit letošní zimy: ostrov Zanzibar – z Vídně
19.2.2021

Hit letošní zimy: ostrov Zanzibar – z Vídně

13 388

O této nabídce

Naprostým hitem letošní zimy je rozhodně exotický ostrov Zanzibar ležící nedaleko tanzanských břehů ve vodách Indického oceánu. Tanzanie je vyhlášena svým benevolentním přístupem k nemoci COVID-19 a nevyžaduje negativní test před vstupem do země. Pokud se rozhodnete využít služeb letecké společnosti Ethiopian Airlines, zvládnete absolvovat dovolenou téměř bez testu (více info níže). Zpáteční letenky z Vídně na Zanzibar pořídíte přímo na stránkách aerolinky za pěkných 13 388 Kč, což je na současnou dobu velmi dobrá cena. Termínovou inspiraci hledejte v našem kalendáři. Cestou vás čeká vždy jeden klidný přestup v Addis Abebě a základní cena obsahuje hned 2 ks odbavených zavazadel.

Zanzibar frčí

Zanzibar není jen jedním ostrovem ve vodách Indického oceánu, Zanzibar je celým souostrovím oplývajícím bílými písky pláží, kokosovými palmami a rozmanitou přírodou. Mělké korálové zahrady v lagunách rozkvétají barvami drobných rybiček, na návštěvu připlouvají i želvy a delfíni skákaví. Vzduch nad Zanzibarem voní sladkou vanilkou, skořicí, muškátovým oříškem a štiplavým aromatem hřebíčku. Luxusní hotelové resorty se tu střídají s fascinujícími ruinami dávné historie, kultura a tradice vás ohromí. Zanzibar je zkrátka rájem, ideální dovolenkovou destinací, kde vás nabijí energií paprsky slunce a vlny tyrkysového oceánu ukonejší.

Podmínky pro cestování

Tanzanie dlouhodobě nezveřejňuje statistické údaje týkající se nemoci COVID-19 – ta jakoby v Tanzanii nebyla. To je také jedním z důvodů, proč se země nijak neuzavřela a je i nadále otevřena pro turisty. Před samotnou cestou není nutné podstupovat test, neboť není tanzanskými autoritami po příletu vyžadován. Tranzit v Addis Abebě je kratší než 24 hodin, a proto není negativní test vyžadován ani tam. Jediný test tak budete potřebovat před návratem do střední Evropy.

Tanzanie je, stejně jako všechny mimoevropské destinace, z pohledu cestovatelského semaforu v tmavě červené kategorii. To v praxi znamená vyplnit příjezdový formulář a podstoupit negativní PCR test na COVID-19 ještě před odletem z dovolené. Test nesmí být v době odletu starší 72 hodin. Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě). Více podrobností se dočtete v článku výše.

Tranzit na letiště / z letiště ve Vídni je možné podniknout bez nutnosti registrace či předložení negativního testu na COVID-19. A to za předpokladu, že cestu na letiště podniknete bez zastávky na rakouském území. Více informací se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Vídni. 

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na Zanzibaru se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Vzhledem k vysoké poptávce vám doporučujeme s rezervací bydla dlouho neotálet. Jistotou dnešní doby je pak zvolení rezervace umožňující bezplatné storno.

Víza

Ostrov Zanzibar je oficiálně součástí Tanzanie. Česká republika bohužel nemá s touto zemí bezvízový styk, a tak víza budete potřebovat. Můžete však zůstat v klidu neboť potřebné razítko do pasu získáte přímo na letišti Kisauni po vyplnění příslušných formulářů a zaplacení poplatku 50 USD.

Náhled letenky z Vídně na Zanzibar za 13 388 Kč

Hit letošní zimy: ostrov Zanzibar – z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Ethiopian Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)