Egypt: z Prahy do Hughady a Marsa Alam (i na Vánoce)
4.12.2020

Egypt: z Prahy do Hughady a Marsa Alam (i na Vánoce)

5 603

O této nabídce

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací je momentálně Egypt. Ten si navzdory době, která cestování příliš nepřeje, udržuje svou vysokou popularitu. Je také prakticky jedinou současnou destinací, kam počet letů z Prahy stále narůstá. A právě konkurenční boj mezi leteckými společnostmi Air Cairo a Smartwings tlačí ceny letenek níže, než jsme byli v posledních týdnech zvyklí. Zpáteční letenky z Prahy do Hurghady pořídíte v termínu od 12. do 20. prosince za velmi pěkných 5 603 Kč (REZERVUJ ZDE). Jen o chlup dražší pak budou ty s cílem v jižněji položeném letovisku Marsa Alam. Základní tarif sice obsahuje pouze příruční zavazadlo s limitem 8 kg, ale to Vám pro cestu do Egypta určitě postačí.

Obě aerolinky v období vánočních svátků navýší frekvenci spojení. Air Cairo přidá od 23. prosince k páteční a sobotní rotaci ještě středeční. 3 týdenní rotace na lince z Prahy do Hurghady pak plánuje udržet až do konce zimního letového řádu. Smartwings pak během svátků k sobotní rotaci přidají i nedělní a budou létat 2x týdně. Využít tak můžete i navýšených rotací a letět do Egypta v ryze vánočním termínu od 20. do 27. prosince za 7 703 Kč.

Do Egypta samozřejmě můžete vyrazit i s cestovkou. Širokou nabídku zájezdů naleznete na Invii.

Pravidla pro cestování

Pro vstup na území Egypta je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Děti do věku 6 let jsou od této povinnosti osvobozeny. PCR test je možné také podstoupit přímo po příletu na letišti v Hurghadě / Marsa Alam, a to za poplatek 30 USD (tuto možnost Vám však nedoporučujeme, neboť hrozí riziko, že strávíte dovolenou v karanténě). Cestující bez PCR testu musí mít s sebou fotokopii pasové stránky s biometrickými údaji. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním. Aktuální informace k cestám do Egypta sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Egypta v Praze.

Po návratu do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test na COVID-19 (do 5 dnů po příjezdu) nebo dvoutýdenní karanténu (po domluvě s krajskou hygienickou stanicí). Děti do věku 5 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Více informací na stránkách MZV ČR.

Plážová pohoda v Egyptě

Žár tropů, nekonečná poušť a pestrobarevné akvárium. Hurghada i Marsa Alam volají plážové povaleče i vyznavače vodních sportů na perfektní dovolenou. Zapomeňte na celý svět pod slunečníkem na zlatavém písku nebo ponořte svůj obličej pod hladinu. Najdete tam téměř nedotčený korálový ráj, drobné rybky i nádherné sasanky obývané rozkošným Nemem. Klouzejte po tyrkysovém povrchu Rudého moře na kitesurfu nebo rozrážejte jeho vlny rychle svištícím skútrem. Nechte se omámit kouzlem orientu, povečeřte s beduíny a sledujte siluety velbloudů při západu slunce.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

V případě egyptských destinací ležících na břehu Rudého moře se vyplatí hledat a rezervovat ubytování přes Airstop. Ve většině případů se dostanete na nižší ceny, než naleznete na Bookingu či Hotels atd.

Náhled letenky z Prahy do Hurghady za 5 603 Kč

Egypt: z Prahy do Hughady a Marsa Alam (i na Vánoce)

Náhled letenky z Prahy do Hurghady za 5 931 Kč

Egypt: z Prahy do Hughady a Marsa Alam (i na Vánoce)


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Smartwings

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)