Do Moldavska na prodloužený víkend z Prahy
27.12.2019

Do Moldavska na prodloužený víkend z Prahy

708

O této nabídce

Minulý týden zprovozněná linka z Prahy do Moldavska hlásí nové dno cen zpátečních letenek z Prahy do Kišiněva – 708 Kč. Do hlavního města Moldavska se dostanete přímou linkou, která je operována 2x týdně (vždy středu a neděli). To přímo velí k plánování prodlouženého výletu (středa večer – neděle večer) v této prozatím tolik turismem nepostižené východoevropské zemi. Jako tradičně v případě Wizz Airu platí, že na inzerované ceny dosáhnou pouze Ti nejrozhodnější cestovatelé. Bonusem je pak dispozice členstvím ve Wizz Air Discount clubu, teprve těch se nejnižší ceny týkají (nicméně i bez tohoto členství nad cenami kolem 12 stokorun nelze ohrnovat nos.

Samotný Kišiněv rozhodně zvládnete prošmejdit za jeden den. Téměř všechna zajímavá místa se nacházejí v centrální části města poblíž třídy Štěpána Velikého. Určitě byste neměli vynechat ani pravoslavný klášter Orhei Vecchi, který se nachází cca 50 km severovýchodním směrem od Kišiněva, anebo další  sakrální památku – klášter Capriana. Alternativou pro další výlet může být i návštěva druhého největšího města – Tiraspolu, který je centrem autonomní oblasti nazývané Podněsterská moldavská republika. Tato oblast na hranicích s Ukrajinou je také označována jako „skanzen komunismu“. Případně vlakem (jezdí jen od pátku do neděle) pokračujte až do Oděsy na břehu Černého moře.

 • Rezervujte: přímo přes stránky  aerolinky Wizz Air
 • Zavazadla: malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: leden – březen 2020
 • Termíny:
  • 22. – 26. 1. za 768 Kč (bez WDC za 1 278 Kč)
  • 29. 1. – 2. 2. za 708 Kč ( bez WDC za 1 218 Kč)
  • 5. – 9. 2. za 768 Kč (bez WDC za 1 288 Kč)
  • 12. – 16. 2. za 958 Kč ( bez WDC za 1 408 Kč)
  • 11. – 15. 3. za 1 088 Kč (bez WDC za 1 608 Kč)

Ubytování

Vzhledem k pozdnímu příletu zůstaňte minimálně první (ideálně na 2 noci) přímo v Kišiněvu. Zázemí naleznete třeba v tomto 4* B&B Olsi za 453 Kč/os./noc včetně snídaně, případně v tomto hotelu Mon Ami Villa za 588 Kč/os./noc opět se snídaní v ceně. Klasičtí batůžkáři pak vezmou za vděk Hostelem Tapok za 181 Kč/os./noc.

Autopůjčovna

Určitě se vyplatí půjčit si auťák, jen tak z Moldavska poznáte maximum i během pár dní. Mrkněte se do naší autopůjčovny a vyhněte se zbytečným problémům s dopravou. Na druhou stranu lehce punkové cestování maršrutkami má také své kouzlo…

Víza

Občané České republiky nemají při krátkodobých pobytech v Moldavsku vízovou povinnost. Do země lze dokonce cestovat pouze s občanským průkazem (má-li již biometrické údaje). Pokud byste však rádi navštívili i Podněsterskou moldavskou republiku, tak si raději vezměte cestovní pas s sebou.

Náhled letenky z Prahy do Kišiněva za 708 Kč

Do Moldavska na prodloužený víkend z Prahy

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)