Azorské ostrovy – Ponta Delgada z Prahy
29.10.2020

Azorské ostrovy – Ponta Delgada z Prahy

5 249

O této nabídce

Geograficky sice patří do Evropy, leží však uprostřed Atlantského oceánu přibližně 1 500 km od portugalské pevniny. Azorským ostrovům je nikoliv nadarmo přezdíváno „evropská Havaj“ a právě jejich izolovaná poloha i nastavený systém testování výrazně ovlivňují epidemiologickou situaci, která je na souostroví relativně příznivá. Azorské ostrovy jsou na turistickém ruchu velmi závislé, a proto se před okolním světem nezavírají ani v současné době. Využít toho během listopadu můžete i vy. Zpáteční letenky z Prahy na největší azorský ostrov, Sao Miguel, pořídíte s aerolinkou TAP Portugal za 5 249 Kč.  Dostupné termíny jako tradičně naleznete přehledně seřazené v našem kalendáři. Základní tarif obsahuje dvě příruční zavazadla a cestou do Ponta Delgady i zpět vás čeká vždy jeden přestup v Lisabonu.

Pro vstup na území Azorských ostrovů je vyžadován negativní PCR test. Testování s  negativním výsledkem můžete podstoupit ve své domovině (test nesmí být starší 72 hodin před odletem). Případně se můžete nechat bezplatně otestovat po příletu na Azorské ostrovy (do oznámení výsledků, zpravidla 12-48 hodin, byste měli zůstat v izolaci). Dalšímu, kontrolnímu, testu se musíte podrobit po uplynutí 6 dní od výsledků prvního testu. Kontaktujete zdravotnické zařízení v místě vašeho pobytu a test vám bude proveden zdarma. Aktuální informace o vývoji situace na ostrovech naleznete na této stránce a zde podmínky vstupu na území Azor. Zároveň před cestou (max. 72 hodin) nezapomeňte vyplnit tento zdravotnický formulář. Po návratu do České republiky není potřeba podstupovat další testy či karanténu.

Nádherné Azory

Azorské ostrovy – rozkvetlý ráj uprostřed Atlantiku. Zavažte tkaničky a vystoupejte k oblakům. Radujte se z pohledu na úchvatnou pohádkovou krajinou plnou sopečných kráterů vyplněných modravými jezery lesknoucími se v podvečerním slunci. Vychutnejte si pocit naprosté svobody s vlasy vlajícími ve svěžím vánku, zatímco vy stojíte na kraji nádherného údolí, na jehož konci se třpytí padající vodopád. Krajina Azorských ostrovů se dotkne vašeho srdce a již z něj nezmizí.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla: 2 ks příručních zavazadel (55 x 40 x 20 cm & 8 kg + 40 x 30 x 15 cm & 2 kg)
  • Dostupnost: listopad 2020
  • Termíny: dostupné v našem kalendáři

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na Azorských ostrovech se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat (do obdržení výsledků negativního testu z českého zdravotnického zařízení), případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Ostrov Sao Miguel není nikterak rozlehlý, přesto vám určitě doporučíme půjčit si káru. Benefity cestování vlastním auťákem (zejména v současné době) netřeba zdůrazňovat. Sao Miguel má od západu na východ má cca 90 km a po pobřeží kolem ostrova se line hlavní silnice s označením EN1-1A. Určitě se mrkněte do naší autopůjčovny na aktuální nabídku dostupných vozidel v termínu našeho výletu. 

Náhled letenky z Prahy do Ponta Delgady za 5 249 Kč

Azorské ostrovy – Ponta Delgada z Prahy


Bude se hodit

Letiště Lisabon (LIS)

Letiště Praha (PRG)

TAP Air Portugal

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)