Royal Air Maroc

Royal Air Maroc

  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 20 cm a hmotnost 10 kg
  • Občerstvení zdarma na všech letech
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.royalairmaroc.com/int-en

Info o aerolince

Royal Air Maroc (AT), známý také pod zkratkou „RAM“, je národním leteckým dopravcem Maroka. Aerolinka byla založena v roce 1957 a svou hlavní základnu má ve městě Casablanca. Od roku 2020 je členem letecké aliance One World (společně s Alaska Airlines, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific Airways, Finnair, Iberia, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, Royal Jordanian, S7 Airlines a SriLankan Airlines).

Dopravce se specializuje na lety mezi Evropou a Marokem. Na jeho palubě se ale také dostanete do mnoha destinací v Africe a dokonce i Americe.

Naše recenze

Royal Air Maroc je bezpochyby jednou z nejlepších afrických leteckých společností. Vysoká kvalita služeb, moderní flotila letadel a nově, díky členství v alianci Oneworld, i široká síť destinací. Ceny letenek do Maroka se bohužel drží relativně vysoko, a proto asi nikdy nebude vaší první volbou při cestách do severní Afriky. Na druhou stranu hustá síť v západní a střední Africe by mohla leckterého dobrodruha zlákat (na těchto trasách se občas objeví zajímavé ceny). Palec nahoru dáváme za pěkný program pro tranzitující cestující (viz níže) a možnost zpestřit si cestu několikadenním zastávkou v Casablance (za minimální příplatek).

Zavazadla

Všechny tarify dopravce obsahují kabinové zavazadlo s váhovým limitem 10 kg a max. rozměry 55 × 40 × 20 cm.

Zavazadlové politika dopravce je skutečně štědrá a všechny tarify zahrnují v základní ceně i odbavené zavazadlo. Jeho maximální hmotnost je standardních 23 kg. Letíte-li do USA, Kanady, destinací v Africe, Jordánska, Libanonu, Saúdské Arábie či Turecka, můžete odbavit dokonce 2 ks zavazadel á 23 kg /ks. To samé platí v případě letů do Brazílie, Číny nebo Kataru.

Speciální zavazadlová politika se vztahuje na cestující v „Business Class“. Ti jsou oprávněni odbavit zavazadel více (resp. mají vyšší hmotnostní limit). Přečtěte kompletní podmínky přepravy zavazadel s Royal Air Maroc.

Nákup letenek

Letenky od letecké společnosti Royal Air Maroc nakupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Jelikož aerolinka nelétá do České republiky, nemá zde ani své zastoupení. Kontaktujte dopravce na německém čísle + 49 0699 200 14 61.

Využít můžete také e-mailovou adresu [email protected].

Návod, jak kontaktovat Royal Air Maroc, naleznete na stránkách samotného dopravce.

Služby

Inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů. Bavte se během letu sledováním seriálů, poslouchejte hudbu nebo hrajte hry.

Během letu je servírováno občerstvení. To se skládá z předkrmu, teplého jídla a dezertu. Podávány jsou také teplé i studené nápoje (vč. marockého/francouzského vína a vybraných alko i nealko nápojů).

Máte-li na jedné letence s RAM dva navazující mezinárodní lety a čeká vás delší tranzit na letišti v Casablance, pak máte nárok tyto benefity: občerstvení zdarma (pokud je přestup delší než 4 hodiny a kratší než 8 hodin) nebo dokonce hotel zdarma (přestup delší než 8 hodin + neexistence dřívějšího spojení do cílové destinace).

Destinace

Na pražské Letiště Václava Havla (PRG) aerolinka Royal Air Maroc bohužel nelétá.

Nejbližší letiště, odkud můžete na palubě RAM letět do světa, je německý Frankfurt (FRA). Dopravce z Hesenska vypravuje lety Maroka, konkrétně do Casablancy (CMN) a Nadoru (NDR).

Kromě evropských měst létá dopravce z hubu v Casablance do mnoha destinací v západní a střední Africe, na Blízký východ, na východní pobřeží Spojených států amerických i do Brazílie. Kompletní síť obsluhovaných destinací, ať již přímo samotnou aerolinkou či spolupracujícími dopravci, naleznete zde.

Flotila

Flotile marockého dopravce čítá celkem 59 letadel. Naleznete v ní jak relativně malá letadla typu ATR 72 či Embraer 190, tak i větší letouny jako Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX či Boeing 787-800 Dreamliner a Boeing 787-9 Dreamliner.

Podívejte se na kompletní flotilu Royal Air Maroc.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)