JetBlue Airways

JetBlue Airways

JetBlue Airways (B6) je americká nízkonákladová aerolinka, která byla založena v roce 1998. Létá po celých USA a také do Střední a Latinské Ameriky i Karibiku. V roce 2021 začala provozovat lety přes Atlantský oceán do Velké Británie (konkrétně na londýnská letiště Heathrow a Gatwick). Svou hlavní základnu má v New Yorku (JFK), další základny v Fort Lauderdale (FLL), Bostonu (BOS), Long Beach (LGB), San Juanu (SJU) a Orlandu (MCO).
  • Příruční zavazadlo osobní věc o rozměrech 43 × 33 × 20 cm, na letech mezi USA a Londýnem navíc příruční zavazadlo o rozměrech 55 × 35 × 22 cm
  • Občerstvení malé občerstvení zdarma, na letech z/do Londýna navíc teplé jídlo
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.jetblue.com/

Check-in a seating

Online check-in, který se otevírá 24 hodin před plánovaným odletem, je možné provést na webu aerolinky či přes její mobilní appku. Další možností je odbavení na přepážce nebo u samooblužného kiosku přímo na letišti.

Své sedadlo si můžete vybrat při koupi letenky nebo kdykoliv poté, a to až do doby provedení online check-inu.

Naše recenze

Jedna z lepších a kvalitnějších nízkonákladových společností pocházejících z USA. Od roku 2021 lze její služby využít také na transatlantických letech mezi Londýnem a New Yorkem – poměr cena / výkon přitom není vůbec špatný.

Zavazadla

Zdarma ke každé letence je osobní věc o rozměrech 43 × 33 × 20 cm.

V ceně tarifu „Blue Basic“ nemáte příruční zavazadlo pokud necestujete do/z Londýna.

V tarifech „All Blue“, „Blue Plus“, „Blue Extra“ a „Mint“ máte v ceně letenky také příruční zavazadlo o rozměrech 55 × 35 × 22 cm.

Odbavené zavazadlo do váhy 22,68 kg si můžete dokoupit za poplatek začínající na 35 USD.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce.

Kontakt

Telefon pro hovory:
  • ze světa (zpoplatněná linka): 1-801-449-2525
  • z Německa: 0800-6648288
  • z USA: 1-800-538-2583
Pro kontaktování JetBlue Airways také můžete využít chatbota.

Služby

Na všech letech s JetBlue Airways dostanete svačinu a nápoje. Dodatečné občerstvení si můžete zakoupit na palubě letadla. Na cestách z/do Londýna je navíc podáváno teplé jídlo.

K dispozici na letech JetBlue je také bezplatná Wifi. Na vnitrostátních letech po USA si můžete pustit filmy a seriály, či poslouchat hudbu nebo hrát hry.

Poplatek za změnu letu je ve výši 100 USD u tarifu Blue Basic u letů po Severní a Střední Americe a Karibiku. Poplatek na ostatních cestách je 200 USD.

Destinace

JetBlue létá primárně po Spojených státech americkýc. Dále jeho služeb můžete využít za účelem cesty do Karibiku, Střední a Jižní Ameriky či do kanadského Vancouveru. Nově operuje také dálkově lety do Londýna – Heathrow (LHR) a Gatwick (LGW).

Flotila

Ve flotile JetBlue naleznete letouny Airbus A321, Airbus A321neo, Airbus A220, Airbus A320 a Embrayer E190.

Více informací o flotile naleznete na stránkách aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)