Belavia

Belavia

Belavia Belarusian Airlines (B2) je vlajkovou a národní leteckou společností Běloruska. Založená byla v roce 1996. Své hlavní sídlo má na letišti Minsku. Aerolinka Belavia obsluhuje převážně destinace na území bývalého SSSR. V jejím portfoliu nalezneme i destinace v severní Africe.

Členské země Evropské unie, vč. České republiky, zakázaly na jaře roku 2021 lety běloruské aerolinky na letiště v EU (vč. přeletů přes vzdušný prostor zemí Unie). Stalo se tak v reakci na bezprecedentní vynucení přistání letu Ryanairu s číslem FR4978 dne 23. května 2021 (linka Atény – Vilnius) v Minsku a následném zatčení opozičního novináře Ramana Prataseviče, který byl tč. na palubě.
  • Příruční zavazadlo o hmotnosti 10 kg s rozměry 55 × 40 × 20 cm
  • Občerstvení jídlo a pití zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.belavia.by

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating na vybraných místech (horší kategorie bez možnost sklopit sedadlo) je zdarma. Výběr lepších sedadel podléhá poplatku od 4 € (dle místa a destinace).

Naše recenze

Z našeho pohledu je Belavia lepší průměrnou evropskou aerolinkou. Co musíme vyzdvihnout je fakt, že i na krátkém evropském letu nabízí nápoje i občerstvení zdarma. Potěší také pre-departure bonbon. Ceny letenek by však mohly zlevnit.

Zavazadla

Pokud poletíte v ekonomické třídě „Light“, smíte si s sebou vzít pouze kabinové zavazadlo o hmotnosti 10 kg s max. rozměry 55 × 40 × 20 cm. Za odbavené zavazadlo do 23 kg si připlatíte 25 €/let.

Nákup letenek

Akční letenky společnosti Belavia najdete skrze náš vyhledávač.

Kontakt

Aerolinku lze kontaktovat v anglickém jazyce na telefonní lince +375 17 220 25 55 

Svůj dotaz můžete také zaslat emailem na adresu [email protected]

Kanceláře v Praze naleznete na adrese: Revoluční 762/13 (+420 222 313 072).

Služby

Jak je již uvedeno výše, aerolinka na své palubě podává jídlo a pití zdarma. Při rezervaci si můžete booknout i některá sedadla zdarma. Bez poplatku jsou však pauze ta, která se nedají sklopit, rezervace normálních sedadel stojí od 3,78 €.

Destinace

Belavia provozuje řadu linek do evropských měst či destinací na území bývalého Sovětského svazu.

Dříve aerolinka létala také do Prahy (PRG) nebo Vídně (VIE).

Flotila

Belavia provozuje celkem 13 proudových letounů, průměrného stáří 10 let. Ve flotile najdeme osm Boeingů B737, čtyři Embraery ERJ 195 a jeden ERJ 175

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky Belavia.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)