Atlantic Airways

Atlantic Airways

Atlantic Airways (RC) je národní faerská aerolinka. Založena byla v roce 1987 a svou hlavní základnu má na hlavním letišti souostroví ve Vagaru (FAE).
  • Příruční zavazadlo 55 × 40 × 23 cm  a váze 8 kg
  • Občerstvení Ne
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.atlanticairways.com/en

Check-in a seating

Online check-in je dostupný 22 – 2 hodiny před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadel je během online check-inu zdarma. Jejich včasná volba podléhá poplatku, který se liší od zvoleného tarifu.

Naše recenze

Velmi příjemná a sympatická aerolinka, pro Čechy celkem exotika. V letadle je v economy dost místa na nohy a posádky bývají velmi příjemné. Ještě před covidovou dobou rozdávali zdarma dobrou kávu, čaj či vodu.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Pokud letíte pouze s Atlantic Airways, v základní ceně je standardní kabinové o rozměrech 55 × 40 × 23 cm  a váze 8 kg + 1 kus 23 kg zavazadla k odbavení.

Pokud váš routing zahrnuje i přískok s jiným dopravcem (nejčastěji s KLM), letenky bývají bez zavazadla k odbavení.

Nákup letenek

Letenky s Atlantic Airways si kupte v našem vyhledávači.

Kontakt

Telefon: +298341000

Email: [email protected]

Služby

Během letu se před „covidovou dobou“ podávaly studené a teplé nápoje zdarma (mimochodem velmi dobrá káva!).

Velmi zajímavá je možnost změny jména, která je možná u nejlevnějšího tarifu za 500 DKK + doplatek do aktuální ceny (nesmíte tam mít ale na letence let operovaný jiným dopravcem).

Destinace

Z domovského letiště Vagar (FAE) provozuje aerolinka pravidelné spojení do dánských měst Billund (BLL) a Kodaň (CPH). Celoročně létá také do Osla (OSL) a Reykjavíku (KEF).

Během letní sezony se na Faerské ostrovy dopravíte také z Aalborgu (AAL), Amsterdamu (AMS), Barcelony (BCN), Edinburghu (EDI) nebo Paříže (CDG).

Atlantic Airways také provozují lokální lety mezi jednotlivými Faerskými ostrovy. Lety vrtulníkem AW 139 jsou doslova vyhlídkové a budou jistě zpestřením každého výletu na Faerské ostrovy. Letové řády i ceny letenek najdete na této stránce.

Flotila

Atlantic Airways má ve své flotile celkem tři letadla: 1× Airbus A320 a 2× Airbus A320Neo. Kromě toho provozuje i 2 vrtulníky AugustaWestland AW139, s nimiž můžete letět do 10 vesnic na Faerských ostrovech.

Podívejte se na kompletní informace o flotile dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)