Air Transat

Air Transat

Air Transat (TS) je druhou největší kanadskou aerolinkou. Založena byla roku 1987. Hlavní sídlo dopravce se nachází v Montréalu (YUL). Operuje pravidelné i charterové lety do více než 60 destinací ve 25 zemích. V zimním období se soustředí především na destinace v Karibském moři, v letním na evropské metropole.
  • Příruční zavazadlo 2 ks o rozměrech 51 × 40 × 23 cm a 43 × 33 × 16 cm.
  • Občerstvení v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airtransat.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zpoplatněn. Cena za výběr oblíbené sedadla v letadle začíná na 8 €.

Naše recenze

Za nás průměrná až podprůměrná aerolinka, která ničím nevyčnívá z řady. Na kontinentálních letech po severoamerickém kontinentu počítejte se studeným občerstvením.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

V nejlevnějším letenkovém tarifu se nachází 2 příruční zavazadla. Větší o rozměru 51 × 40 × 23 cm a menší 43 × 33 × 16 cm.

Za odbavené zavazadlo do 23 kg si budete muset 45 €/směr připlatit.

Nákup letenek

Letenky s Air Transat kupujte přes náš vyhledávač.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na telefonu +420 225 025 260. Linka je dostupná denně od 10:00 do 2:00 českého času. 

Služby

Na krátkých kontinentálních letech se podává pouze studené občerstvení. Na dálkových letech jsou k dispozici zásuvky a palubní zábavní systém inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Nezapomeňte si doma však svá sluchátka, neboť na palubě jsou k dostání jen za poplatek.  Za rezervaci oblíbeného sedadla zaplatíte od 8 €. Online check-in je zdarma dostupný 24 – 2 hodiny před plánovaným odletem.

Destinace

Air Transat provozuje řadu pravidelných i charterových spojení mezi Kanadou a zbytkem světa. V zimní sezóně se soustředí spíš na destinace v teplejším podnebí, v létě pak létá do evropských metropolí.

Tuto aerolinku můžete znát i z Prahy (PRG), odkud dříve během letní sezony létala do Montréalu (YUL). Provoz na této lince ale po pandemii nemoci „COVID-19“ zatím obnoven nebyl.

Flotila

Ve flotile aerolinky Air Transat se nachází celkem 37 letadel průměrného stáří 14,3 let. Mezi nimi najdeme 12 Airbusů A321, 20 Airbusů A330 a 5 Boeingů B737NG.

Aerolinka má také objednáno několik Airbusů A321LR, které plánuje nasazovat na dálkové lety do Evropy namísto stárnoucích Airbusů A330.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)