Wizz Air se vrací na linku z Prahy do Londýna (Luton)
28.7.2022

Wizz Air se vrací na linku z Prahy do Londýna (Luton)

Pěknou novinku si pro dnešní den přichystala maďarská nízkonákladová aerolinka Wizz Air. V jejím rezervačním systému se po dvou letech opět objevila linka z Prahy do Londýna na letiště Luton. Provoz na ní bude zahájen s příchodem zimního letového řádu, tj. v neděli 30. října, a létat se bude každý den. Ceny jednosměrných letenek aktuálně začínají na 489 Kč (pro členy WDC), resp. 749 Kč (pro cestovatele nedisponující tímto členstvím).

Linka z Prahy do Londýna na letiště Luton, ležící cca 50 km severně od britské metropole, byla vůbec prvním pravidelným spojením, které tento růžový dopravce z České republiky rozlétal. V provozu byla od roku 2009 do jara 2020, kdy padla za oběť pandemii nemoci „COVID-19“ a následné optimalizaci sítě dopravce. Nyní, na podzim roku 2022, se zdá, že Wizz Air na své nejstarší spojení z Prahy naváže.

Společně s oznámeným obnovením spojení do Prahy, bude nově maďarský dopravce z Lutonu (LTN) nově létat také do egyptských letovisek Hurghada a Šarm aš-Šajch a estonského Tallinnu. Dále rozšíří také paletu nabízených destinací z jiného londýnského letiště, a to Gatwicku (LGW). Z tohoto letiště nově nabídne cestovatelům marocká města Agadir a Marrákeš (zde se jedná o přesun linky právě z Lutonu), taktéž Šarm aš-Šajch, francouzský Grenoble a italskou Veronu.

Letový řád z Prahy do Londýna (Lutonu)

Linka z Prahy do Londýna (Lutonu) bude v provozu od neděle 30. října 2022. Prozatím se s lety počítá přes zimní letový řád, tj. do 25. března 2022. Cestovatelé se mohou těšit celkem na sedm týdenních rotací, což znamená, že se bude létat každý den. Doba letu mezi oběma městy se bude pohybovat kolem 2 hodin.

Pondělí, středa, pátek, neděle

  • Londýn (Luton) – Praha -> 13:30 – 16:25
  • Praha – Londýn (Luton) -> 17:00 – 18:00

úterý, čtvrtek, sobota

  • Londýn (Luton) – Praha -> 13:00 – 15:55
  • Praha – Londýn (Luton) -> 16:30 – 17:30

Ceny letenek

Jak je u maďarského dopravce zvykem, na nejnižší ceny tradičně dosáhnou pouze členové jejich věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Pro ně ceny jednosměrných letenek začínají na 489 Kč. Ostatní cestovatelé si budou muset lehce připlatit a nejlevnější letenky v rezervačním systému aerolinky pořídí za 749 Kč.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)