Vychytávky na pražském letišti
28.6.2019

Vychytávky na pražském letišti

TIP: Pokud v našem článku nějaká super vychytávka chybí, podělte se o ní v diskuzi 🙂

Ahoj cestovatelé, nedávno jsme v praktickém článku sepsali nejčastější chyby, kterých se cestující na letišti dopouští a zbytečně tak ztrácí čas a komplikují proces odbavení, bezpečnostní i pasové kontroly a samotného nástupu do letadla. Dneska, v druhém díle tohoto dvoudílného seriálu, vám představíme pár vychytávek, jak si čas na Letišti Praha ještě o něco zjednodušit a zpříjemnit. O spoustě z nich možná nemáte ani tušení!

Sledování letů

Zvlášť v letní sezóně mají letadla velmi často zpoždění. Nebuďte ale prosím naštvaní na zaměstnance letiště ani milé letušky, ty za to nemohou. Vzdušný prostor je zkrátka přeplněný a pro bezpečnost každého letu a dostatečné rozestupy mezi letadly je prostě občas nutné se vzletem počkat. Sledujte lety a případná zpoždění na webovkách letiště, anebo mějte v hledáčku letadla celého světa díky Flightradaru. Hodí se to pak především když jedete na letiště vyzvednout kamaráda anebo někoho z rodiny, a jak možná víte, parkování před terminály je zadarmo jen na 15 minut, a pak se dost mastně platí. Tedy s výjimkou parkoviště PB Economy u Terminálu 2, kde hoďka vyjde na přijatelných 60 stříbrných. Díky sledování daného letu ale můžete přijet až přesně v tu správnou chvíli. Appka Letiště Praha vám může i průběžně zasílat notifikace, bezplatně ji stáhnete tady pro Android a tady pro iOS. My sami potom využíváme appku Flightradaru, která funguje nejen v Praze, ale všude na světě.

Vychytávky na pražském letišti

Voda je život

Nojo, jenže voda na letišti je sakra drahá! A láhev s vlastním pitím vám přes bezpečnostní kontrolu neprojde. Po celém letišti (nejčastěji v blízkosti toalet) jsou naštěstí rozmístěná pítka, kde se můžete buď přímo napít nebo si načepovat vodu s sebou do flašky. Proto před bezpečnostní kontrolou obsah lahve vypijte, případně vylijte, a po kontrole zase láhev hezky naplňte. Tak buďte eko! Myslete ekonomicky i ekologicky 😉 Jen upozorňujeme, že pokud letíte z Terminálu 1, bezpečnostní kontrola se zde nachází až za všemi obchody a kavárnami, těsně před vstupem do odletové brány. Za touto kontrolou už žádné pítko být nemusí.

Vychytávky na pražském letišti

Zdroj: Letiště Praha

Oběd dražší než letenka?

…není nutně pravidlem. Na Terminálu 1 se nachází restaurace, nebo spíš jídelna, kde mají řízek s bramborem za kilčo a dětskou porci těstovin dokonce za pade. Najdete ji pod názvem Restaurace Praha, vedou k ní ukazatelé s nápisem Food Court. Má i super terasu s výhledem na letištní plochu a otevřená je 24 hodin denně.

Vychytávky na pražském letišti

Zdroj: Letiště Praha

Keep calm and relax

Od letošní sezóny je na Terminálu 2 nová relaxační zóna plná pohodlných sedaček, pokrytá vysokorychlostní WiFi a vybavená pestrou nabídkou knih a časopisů. Naleznete zde také protahovací stroj. Relaxační zóna funguje nonstop a je zadarmo, takže si zde můžete zpříjemnit čekání na váš let.

Vychytávky na pražském letišti

Zdroj: Letiště Praha

Informace nad zlato

Kdybyste se náhodou na letišti cítili ztracení a nevěděli si rady, obraťte se na informační asistenty v červeném tričku. Rádi vám pomůžou ven z jakékoliv šlamastiky, nebo alespoň poradí, na koho se s vaším problémem můžete obrátit.

Vychytávky na pražském letišti

Zdroj: Letiště Praha

Bezpečnostní kontrolou snadno a rychle

Na Terminálu 2 nedávno vznikla nová cestička skrz bezpečnostní kontrolu výhradně pro rodiče s dětmi v kočárku, které čekání ve frontách většinou nenesou moc dobře. Pokud mimčo nemáte a stejně chcete předbíhat, můžete si za 150 kaček zaplatit fast track. Nemusíte být business cestující, fast track může využít kdokoliv. Je přece jasné, že radši budete odpočívat v relax zóně, než stát frontu na kontrolu 😉

Vychytávky na pražském letišti

Zdroj: Letiště Praha

Pro ty nejmenší

Aby pro vás čekání na letišti nebylo tak zdlouhavé, můžete na obou terminálech využívat dětské koutky s hromadou hraček, mikrovlnkou pro ohřev přesnídávky a místností s přebalovacími pulty. Na Terminálu 1 pak můžou vaše ratolesti řádit na prolézačkách a klouzačkách. Většina toalet je vybavena přebalovákem a zmenšenou verzí záchodu i umyvadla. Pokud kočárek pošlete do letadla na přepážce nadrozměrných zavazadel, pro snazší pohyb na letišti si zadarmo vypůjčte letištní kočár.

Vychytávky na pražském letišti

Zdroj: Letiště Praha

Doufáme, že vám všechny tyhle vychytávky čas strávený na letišti zpříjemní. Tak hezkou dovolenou!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)