Travel appky: nejlepší aplikace na cestování
4.9.2020

Travel appky: nejlepší aplikace na cestování

Mobilní aplikace zjednodušují život každý den. Travel appky jsou oblíbeným pomocníkem na cestách. Najdou cestu k místu zájmu, doporučí zajímavé atrakce, spočítají peníze a přeloží do thajštiny „miluji tě“. Dnes vám přinášíme 15 aplikací, které na cestách rádi používáme. Mrkněte na aplikace usnadňující vaší cestu od plánování a check-inu na let, přes denní program až po hledání ubytování. Nezapomeňte se s námi podělit o tipy na vaše oblíbené travel appky!

➡ Hlídač letenek zaletsi.cz

Naše aplikace v nejnovější verzi. Hlídač letenek zaletsi.cz vám pomůže najít tu nejlevnější letenku do vaší vysněné destinace. Nastavte si filtry dle preferencí a získávejte upozornění, když se objeví letenka ve vámi preferovaném termínu za nízkou cenu. V aplikaci si můžete ukládat nejlepší akce do oblíbených, kupovat letenky a rezervovat pronájem auta i ubytování. Máte otázku? Diskuzní fórum vám najde odpověď. Přečtěte si více o aplikaci Hlídač letenek zaletsi.cz.

Hlídač letenek zaletsi.cz stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

🚄 Rome2rio: Trip Planner

Rome2rio vás dostane z Říma až do Ria. Ale ne jenom tam! Rome2rio najde ty nejlepší spoje po celé planetě: letecké, autobusové, vlakové i lodní. Nakombinuje dopravní prostředky na základě toho, zda je pro vás prioritou rychlost, cena nebo malý počet přestupů.

Rome2rio: Trip Planner stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

💼 Packing Pro

Vždy odjíždíte na dovolenou s nepříjemným pocitem, že jste si něco zapomněli? Stáhněte si Packing Pro! Aplikace vám vytvoří seznam věcí ke sbalení na základě vaší destinace, počasí a aktivit, které máte v plánu. Už nikdy nezapomenete ty nádherné šaty na romantickou večeři nebo plavky na dovolenou v Karibiku. Seznam můžete upravovat a doplňovat essentials, které chcete mít s sebou vždy a všude. Při balení si můžete položky v aplikaci odškrtávat. Skvělé!

Packing Pro stáhněte za 79 Kč pro iOS. Pro Andriod není k dispozici.

Travel appky: nejlepší aplikace na cestování

✈ Appky aerolinek

Snad každá aerolinka má svou vlastní appku. Nabízí celý balíček funkcí, tou nejužitečnější je podle nás online check-in a mobilní palubní vstupenka. Online check-in a mobilní palubní vstupenku oceníte především při cestě ze zahraničí zpět domů, kdy v místě pobytu nemáte počítač pro odbavení a printer pro tisk palubní vstupenky. Mobilní palubní vstupenka je navíc eco-friendly!

Appku Ryanair stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

🚌 Appky autobusových a vlakových společností

Appky autobusových a vlakových společností jsou podobné jako appky aerolinek. Nabízí rezervaci jízdenky, kterou není nutné tisknout: Stačí ji mít uloženou na mobilu. Některé appky, například aplikace od Flixbusu, vám také zobrazí cestu na zastávku a můžete skrze ně sledovat polohu vašeho autobusu.

Appku Flixbus stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

🚕 Uber

Uber jistě znáte. V porovnání s taxi službou má několik výhod: Je levnější a přívětivější k uživatelům a můžete si vybrat třídu automobilu. Zeptejte se řidiče na méně známá místa, která v destinaci navštívit. Uber teď navíc jezdí v 70 zemích světa, takže vám (nejen) z baru do hotelového pokoje pomůže téměř kdekoliv.

Uber stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

Travel appky: nejlepší aplikace na cestování

🗺 Maps.me

Maps.me považujeme za jednu z nejlepších, ne-li tu úplně nejlepší, z mapových aplikací. Stáhněte si mapy pro jednotlivé destinace a používejte je offline, a to včetně funkce vyhledávání. Mapy jsou velmi jednoduché, přehledné, extrémně rychlé a vyznačují místa zájmu jako restaurace, hotely, památky, obchody, bankomaty a další. Maps.me komunitě můžete pomoci tím, že místa zájmu budete do mapy přidávat. Je to super easy!

Maps.me stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

🌤 Windy

Víme, že v mobilu již appku na předpověď počasí máte… věřte nám, Windy je lepší! Windy je česká aplikace, na kterou se můžete spolehnout. Zvolte si jednoduchý a přehledný model Basic nebo sledujte detailní počasí speciálně k surfingu, kite surfingu nebo pro piloty. Windy je uživatelsky přívětivé. Jednou ho vyzkoušíte a nedáte na něj dopustit!

Windy stáhněte zdarma pro Android a pro iOS.

㊙ Google Translate

Google Translate přeloží celé věty a funguje také jako klasický slovníček. V porovnání s jinými appkami stejného typu překládá na vyšší úrovni a má spoustu vychytávek: Umí přehrát zvukovou stopu pro poslech výslovnosti a také nahrát mluvené slovo, zapsat ho a přeložit. Po stáhnutí jednotlivých slovníků Google Translate funguje i offline a to se na cestách fakt hodí!

Google Translate stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

Travel appky: nejlepší aplikace na cestování

💴 Xe Currency & Money Transfer

Super přehledná appka pro převádění měn. Ve své kategorii je nejstahovanější na trhu, a není se čemu divit. Počítá se všemi světovými měnami a nabízí grafy jejich pohybu. Ukládá si poslední updatované kurzy a funguje i v offline režimu. Nyní aplikace umožňuje posílat zahraniční platby s výhodnějšími směnnými kurzy, než nabízí vaše banka.

Xe Currency & Money Transfer stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

💰Settle Up

Česká aplikace Dlužníček se přejmenovala se na Settle Up a vnikla na mezinárodní trh. Pokud cestujete s partou, už dávno byste ji měli mít. Do dlužníčku si zaznamenejte finanční výdaje jako zaplacení večeře za celou skupinu nebo půjčení peněz kamarádovi. Už nemusíte v restauraci platit zvlášť nebo sbírat účtenky a vracet si hotovost. Výdaje do dlužníčku můžete zaznamenávat i v eurech a dalších měnách. Dle bilance se jednoduše dozvíte, kdo je na řadě s placením a jak se na konci dovolené finančně vyrovnat. Tip: Aplikaci Settle Up oceníte nejen na dovolené, ale také při spolubydlení.

Settle Up stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

❤ Tinder

Možná hledáte někoho jentak na pokec, chcete se dozvědět více o odlišných kulturách anebo toužíte po něčem trošku jiném 🔞🙈. Tinder vám pomůže.

Tinder stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

Travel appky: nejlepší aplikace na cestování

🤝 Couchsurfing

Couchsurfing jistě znáte. Couchsurfing spojuje cestovatele a hostitele z celého světa. Hostitelé nabízí ubytování ve svých domovech zdarma a navíc rádi své hosty provedou po svých oblíbených místech zájmu a poradí. Appka na rozdíl od webové stránky nabízí vychytávku hangouts. Označte se available a zajděte na skleničku s cestovateli nebo hostiteli nacházejícími se ve stejném městě. Filmové večery, procházky, společné vaření lokálních specialit… to všechno je teď možné!

Couchsurfing stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

🏠 Airbnb

Skrze Airbnb si můžete pronajmout pokoj, celý byt nebo vilu. Airbnb je obvykle levnější, než hotelové ubytování a můžete se seznámit s dalšími cestovateli nebo si naopak užívat soukromí. Rezervujete si ubytování až v cílové destinaci? Stáhněte si Airbnb appku, zjednoduší vám používání Airbnb v mobilu. Přečtěte si náš článek Jak si správně vybrat ubytko přes Airbnb.

Airbnb stáhněte zdarma pro Andriod a pro iOS.

💩 Go2toilet

Český projekt Go2toilet je zatím v plenkách, ale má slibnou budoucnost. Cílem aplikace je najít nejbližší WC a nejrychlejší cestu k němu. Ke každé toaletě si můžete přečíst recenze ostatních uživatelů o čistotě toalety a dalších aspektech. Po použití nezapomeňte toaletu ohodnotit. Skrze appku můžete platit placená WC.

Go2toilet stáhněte zdarma pro Andriod. Pro iOS není k dispozici.

Travel appky: nejlepší aplikace na cestování

Jaké jsou vaše tipy na travel appky? 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)