Také České dráhy nabízí jízdenky na vídeňské letiště
15.6.2022

Také České dráhy nabízí jízdenky na vídeňské letiště

Neuplynuly ještě ani dva týdny od oznámení RegioJetu o jeho plánech na přímé vlakové spojení z České republiky na vídeňské letiště a už se svou nabídkou přispěchaly také České dráhy. Na rozdíl od žlutého soukromého dopravce zatím nebudou jezdit na Schwechat přímo, ale v rámci spolupráci s rakouskými drahami ÖBB nabídnou jízdenky s přestupem na hlavním vídeňském nádraží (Wien Hauptbahnhof).

Vídeňské letiště (VIE) se po Praze (PRG) a Ostravě (OSR) stane třetím leteckým přístavem, do nějž budou České dráhy nabízet zvýhodněnou jízdenku Vlak+. „Začátek léta je ideální příležitostí rozšířit dostupnost letišť, ze kterých odlétají naši občané nejen do přímořských letovisek. Ke speciálním jízdenkám Vlak+letiště Praha a Vlak+letiště Mošnov jsme ve spolupráci s naším rakouským partnerem ÖBB přidali také vídeňské letiště Schwechat,“ upozornil Jiří Ješeta – člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu Českých drah.

„Nová zpáteční jízdenka je v nabídce od 24 €, tedy aktuálně 605 korun, a je určena pro cesty z Brna na letiště a zpět, má prodlouženou platnost až 30 dní a platí také ve vlacích railjet a EuroCity s přestupem na vídeňském hlavním nádraží. Cestující se tak dostane pohodlně komfortními vlaky až přímo na jedno z největších středoevropských letišť,“ dodává ještě Jiří Ješeta.

Také České dráhy nabízí jízdenky na vídeňské letiště
Náhled zpáteční jízdenky z Brna na vídeňské letiště

České dráhy nabízí z Brna na vídeňské hlavní nádraží celkem 8 párů přímých vlaků – jedná o soupravy typu „railjet“ a doba jízdy mezi oběma městy je dle jízdního řádu 1 hodinu a 27 minut. Ještě pestřejší nabídka je při odjezdu z Břeclavi, odkud na Wien Hauptbahnhof jezdí každý den další 4 soupravy „EuroCity“. Následně cestovatele čeká přestup na vídeňském hlavním nádraží přestup na rychlovlak railjet rakouských drah. Ty jezdí každou půlhodinu a samotná cesta na letiště jim zabere pouhých 15 minut. Sumasumárum – celá trasa z Brna na vídeňské letiště tak zabere cca dvě hodiny.

V případě cesty na nádraží „Wien Flughafen“ jsou jízdenky vázané na konkrétní vlakový spoj, zatímco pro zpáteční cestu lze využít jakýkoliv spoj na trase. Nejdříve však den následující po cestě tam a nejpozději za 30 dnů od odjezdu z Brna. Na děti starší 6 let, studenty a seniory potom čekají zlevněné jízdenky. Děti mladší 6 let cestující zdarma.

S přímým vlakovým spojením Českých drah z Brna na vídeňské letiště by se cestovatelé mohli svézt v prosinci letošního roku.

Zdroj informace: tisková zpráva Českých drah

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)