Ryanair do konce května přerušuje všechny lety
25.3.2020

Ryanair do konce května přerušuje všechny lety

Nízkonákladová společnost Ryanair uzemnila celou svou letovou flotilu a oznámila, že do konce května nebude provozovat žádné komerční lety.

Největší evropská letecká společnost uvedla, že její flotila bude pravděpodobně uzemněna po celý duben a květen, kvůli cestovním omezením, během globální pandemie koronaviru. Letové zákazy nyní uzavírají nebe evropského kontinentu, výjimku tvoří řada záchranných letů. Ryanair tak nabízí svá letadla evropským vládám pro zajištění repatriačních letů pro své obyvatele, přepravu zásob potravin, léků a ochranných prostředků. Tuto možnost již využila i česká vláda pro zajištění cesty domů turistů uvízlých v Maroku.

„V tuto chvíli neočekáváme během dubna a května žádné provozování komerčních letů. Doba omezení závisí na doporučení Evropské Unie a my budeme ve všech případech dodržovat tyto pokyny. Dokud jsou evropské hranice uzavřené, je zásadní, aby Ryanair hrál svou roli v dopravování životně důležitých léků a potravin. Pokračujeme ve spolupráci s vládami EU na záchranných letech pro uvízlé obyvatele v jiných zemích.“ uvedl v prohlášení generální ředitel letecké společnosti Michael O’Leary.

Cestujícím, jejichž lety byly kvůli cestovním omezením zrušeny, bude v příštích dvou týdnech zaslán e-mail s uvedením jejich možností.

Ryanair dále žádá své zákazníky, aby byli trpěliví a zdrželi se volání na přetížené call centra, kde z hygienických důvodů snížila počet zaměstnanců o 50 procent, kvůli dodržování pravidel bezpečného odstupu. Méně zaměstnanců znamená, že nebudou schopni pojmout nic jiného než nejnaléhavější případy. Těmi v následujících dnech budou právě zejména záchranné lety.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)