Nová linka z Prahy do Kazachstánu – do města Aktau – se odkládá
7.6.2022

Nová linka z Prahy do Kazachstánu – do města Aktau – se odkládá

EDIT (7. června 2022): Start nové linky z Prahy do Kazachstánu se odkládá. Nové spojení z Prahy do města Aktau zcela zmizelo z rezervačního systému aerolinky FlyArystan a jeho další osud zůstává ve hvězdách…

Pražské letiště Václava Havla hlásí další příjemnou novinku! Od 12. června 2022 bude spuštěna nová linka z Prahy do Kazachstánu. Za přímým leteckým spojeném do střední Asie stojí kazašská letecká společnost FlyArystan, která cestovatelům nabídne novou linku z Prahy do Aktau – města ležícího na jihozápadě země na pobřeží Kaspického moře. V červenci bude dokonce přidána druhá týdenní rotace. Ceny zpátečních letenek začínají na cca 5 tisících Kč.

„Před pandemií byl Kazachstán největším a klíčovým partnerem České republiky ve Střední Asii. Věříme, že spuštění přímých letů pozitivně ovlivní nejen obchodní a ekonomické vztahy mezi oběma zeměmi, ale také usnadní českým turistům poznávání krás Kazachstánu,“ uvádí obchodní a marketingová ředitelka FlyArystan Madina Buzhinová. 

„Letiště Václava Havla Praha získává zcela novou a netradiční destinaci. Poprvé od pandemie také přichází obnovení přímého spojení s Kazachstánem, což je dalším významným krokem k postupnému rozšiřování sítě destinací na úroveň roku 2019. Očekáváme, že linku využije za rok více než 25 000 cestujících,“ dodává ke startu nové linky ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.  

Kdy a jak často se bude létat?

Mladá kazašská nízkonákladová aerolinka FlyArystan, založená teprve roku 2018, si dokonce vybrala Prahu jako svou první destinace v Evropě. Provoz na nové lince z Prahy do Aktau bude zahájen v neděli 12. června. Od 7. července 2022 bude dokonce na trasu přidána ještě druhá rotace a mezi oběma městy se bude létat také každý čtvrtek.

Dopravce bude na linku nasazovat letouny Airbus A320 v konfiguraci pro 180 cestujících. Z Prahy se na jihozápad Kazachstánu poletí 4 hodiny a 55 minut, zatímco cesta v obráceném směru bude trvat 5 hodin a 35 minut.

Letový řád mezi Prahou a Aktau

  • Praha – Aktau -> 16:10 – 00:05
  • Aktau – Praha -> 12:50 – 15:25

Kolik budou stát letenky?

Letenky na nové lince z Prahy do Kazachstánu je již možné zakoupit přímo v rezervačním systému aerolinky. 

Aktuálně jsou všechny termíny naceněné naprosto totožně a nejlevnější letenky z Prahy do Aktau vás vyjdou na 5 778 Kč. Jedná se ale o letenky v nejnižším tarifu „Standard“, který obsahuje pouze přepravu malého příručního zavazadla á 5 kg. Zpáteční letenky s odbaveným zavazadlem (á 20 kg) v tarifu „Comfort“ pořídíte za 7 909 Kč.

Nová linka z Prahy do Kazachstánu – do města Aktau – se odkládá
Náhled letenky z Prahy do Aktau za 5 778 Kč

Jaké jsou vstupní podmínky do Kazachstánu?

V současné době je před cestou do Kazachstánu nutné disponovat očkovacím certifikátem nebo negativním PCR testem. Od 1. ledna 2022 není ke vstupu do Kazachstánu potřeba turistické vízum, neb tímto datem skončilo pozastavení bezvízového styku.

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Kazachstánu“.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)