Nová linka: Karlovy Vary – Petrohrad by Nordwind Airlines

Nová linka: Karlovy Vary – Petrohrad by Nordwind Airlines

Zajímavá novinka přiletěla z Moskvy. Ruský dopravce Nordwind Airlines ohlásil plány na zahájení provozu linky z Petrohradu do Karlových Varů. Na lince plánuje létat během zimních měsíců 1× týdně – každou neděli. Ceny zpátečních letenek z Karlových Varů do Petrohradu začínají na cca 2 300 Kč.

Letový řád

Linka z Karlových Varů do Petrohradu bude obsluhována 1× týdně, a to každou neděli.

Zahájení provozu na lince bylo anoncováno na 14. listopadu 2021, nicméně dle rezervačního systému dopravce se zatím počítá s lety až od 19. prosince. Uvidíme, jaká bude ve skutečnosti realita – každopádně se spojením se momentálně počítá do 20. března (do konce zimního letového řádu).

  • Karlovy Vary – Petrohrad -> 14:00 – 14:35
  • Karlovy Vary – Petrohrad -> 15:35 – 20:10

Doba lety mezi oběma městy by měla být 2 hodiny a 35 minut.

Dle tiskové zprávy bude na trasu nasazován letoun Embraer 190. Při pohledu na flotilu aerolinky, ale tento typ letadla aktuálně nenalezneme. Nechme se tedy překvapit, čím ve skutečnosti bude dopravce do Karlových Varů létat.

Letenky

Dopravce nabízí letenky ve třech tarifech:

  • Lite – příruční zavazadlo (max. 40 × 30 × 20 cm a 10 kg) + umožňuje změnu termínu letu za poplatek cca 30 € (+ doplatek do aktuální ceny letenky);
  • Optimumzahrnuje také přepravu standardního odbaveného zavazadla á 20 kg + umožňuje refund letenky za cca 25 € (v případě zrušení více než 24 hodin před odletem);
  • Premium – umožňuje přepravit větší příruční zavazadlo (max. rozměry 55 × 40 × 20 cm) a výběr sedačky zdarma.

Nejlevnější zpáteční letenky na lince Karlovy Vary – Petrohrad aktuálně pořídíte v základním tarifu „Lite“ za 7 394 rublů neboli 2 318 Kč.

Nová linka: Karlovy Vary – Petrohrad by Nordwind Airlines

Vstupní podmínky do Ruska

Před příchodem pandemie nemoci COVID-19 se při cestě do Petrohradu a Leningradské oblasti dala vyřídit víza online (viz „Návod, jak získat e-víza do Ruska“). V březnu minulého roku bylo jejich vydávání bohužel dočasně pozastaveno a tento stav stále trvá. Budete si tedy muset opatřit standardní turistické vízum. Kromě víza je pro vstup na území Ruské federace aktuálně nutné také předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin) a vyplněný formulář (dostanete ho v letadle). Podrobnější informace o cestování do Ruska naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Moskvě.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)