Uber jako oficiální taxislužba na Letišti Praha
28.9.2023

Uber jako oficiální taxislužba na Letišti Praha

Novým provozovatelem taxislužby na Letišti Václava Havla v Praze (PRG) se od úterý 26. září 2023 stala společnost Uber! Cestujícím garantuje předem pevně stanovenou cenu jízdy, zajištění obslužnosti 24 hodin denně a přepravu vozy převážně vyšší střední třídy s maximálním stářím pět let.

O výsledcích koncesního řízení, v němž společnost Uber zvítězila, jsme vás informovali již v závěru loňského roku. Plány na jarní zahájení provozu ale zhatily kroky jednoho z neúspěšných uchazečů, který podal návrh na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Tento akt dočasně zablokoval dokončení procesu výběrového řízení. Oprávněnost výběru vítěze na začátku září ale posvětil Antimonopolní úřad, díky čemuž již nic nebrání samotnému zahájení provozu v režii společnosti Uber.

Objednání služby

Objednání služby probíhá online přes aplikaci dopravce (iOS / Android), na webových stránkách nebo u kiosků v příletových halách obou terminálů. Po autorizaci objednávky obdrží každý zákazník informaci o SPZ, modelu i barvě vozu, které ho z letiště odveze – v případě objednávky přes aplikaci tyto informace uvidí přímo uvnitř, zatímco v případě fyzického objednání je obdrží v příchozí SMS zprávě. K dispozici bude také našeptávač destinací s možností zadání více mezizastávek. Zákazníci budou mít vždy možnost zaplatit za cestu hotově i kartou.

Stejně jako na jiných letištích využije Uber i na Letišti Praha technologii spárování jízdy s konkrétním vozem pomocí PIN kódu. Ten pasažér získá obratem po objednávce a následně bude navigován k prvnímu vozu stojícímu v řadě. Počet dostupných vozů na letišti musí dopravce přizpůsobit aktuální poptávce, aby zajistil pružnou dostupnost a cestující mohli jeho služeb využívat bez delšího čekání nezávisle na denní době. Pro rodiny s dětmi zajistí dispečer odvoz vozem disponujícím dětskými autosedačkami.

Aplikace dopravce podporuje více než 100 světových jazyků a její používání je velmi intuitivní. Přesto za účelem usnadnění objednávky budou cestujícím k dispozici dispečeři pohybující se přímo před oběma letištními terminály.

Hlavním benefitem pro cestující bude zejména znalost finální ceny ještě před nasednutím do vozidla. Vliv na ni nebude mít např. čekání v koloně či nečekané objížďky. Ceny jsou zastropované jak pro dopravu po Praze, tak i mimo město. Všichni řidiči budou mluvit česky a musí taktéž disponovat alespoň základní znalostí anglického jazyka.

Komentáře k novince

Jakub Puchalský (člen představenstva Letiště Praha): „Jsme rádi, že antimonopolní úřad potvrdil, že Letiště Praha postupovalo správně a dle zákona. V koncesním řízení jsme kladli důraz hlavně na požadavky cestujících, kteří především chtějí znát cenu za jízdu předem. Letiště si bude neustále kontrolovat nejen kvalitu služby, ale i dodržování cenové regulace. Všechny jízdy, i ty, které budou mimo Prahu, musí být v souladu s nařízením magistrátu o maximálních cenách.“

Štěpán Šindelář (provozní manažer Uberu pro ČR): „Jsme nadšeni, že můžeme oficiálně zahájit naši spolupráci s Letištěm Praha a přinést cestujícím špičkovou službu pod značkou, kterou dobře znají a důvěřují jí. V uplynulých měsících jsme na produktu intenzivně pracovali a věříme, že naplníme očekávání cestujících, kteří se na tuto službu již velmi těší a zároveň poskytneme zahraničním návštěvníkům hned po příletu do České republiky co nejkvalitnější a nejefektivnější možnost dopravy z letiště.“

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)