Čedok začne létat z Ostravy na řecký ostrov Thassos
27.2.2024

Čedok začne létat z Ostravy na řecký ostrov Thassos

Další novinkou, kterou si pro cestovatele z Moravskoslezského kraje připravila cestovní kancelář Čedok, je přímá linka na řecký ostrov Thassos. Charterové lety vypravované ve spolupráci s domácí aerolinkou Smartwings budou z Ostravy (OSR) vypravovány každý čtvrtek od 30. května až do poloviny září. Thassos se stane již sedmnáctou destinací z Letiště Leoše Janáčka v nabídce cestovní kanceláře. Z tohoto pohledu bude letní sezona 2024 rekordní.

Letadla typu Boeing 737 v barvách aerolinka Smartwings (kapacita 189 cestujících) přepraví klienty z Ostravy (OSR) do řecké Kavaly (KVA), odkud následně poplují trajektem do cílové destinace na řeckém ostrově Thassos. Turisté si budou moci vybírat z nabídky 3* / 4* / 5* hotelů s různým typem stravování od „snídaně only“ až po „all inclusive“. Ceny zájezdů začínají na 10 790 Kč.

Zájezdy z Ostravy na Thasssos

Komentáře k nové lince

Miroslav Kubáč (produktový ředitel CK Čedok): „Pro regionální letiště v Ostravě tento rok chystáme historicky vůbec největší expanzi. V létě naše klienty vezmeme do rekordních sedmnácti destinací, přičemž více než třetinu z nich tvoří nové trasy. Jako novinku na léto přidáváme navíc menší řecký ostrov Thassos. V součtu plánujeme počet našich cestujících z mošnovského letiště, oproti předchozímu létu, zdvojnásobit.“

Ondřej Musil (manažer pasažérské přepravy Letiště Ostrava, a.s.): „Poptávka po létání z našeho ostravského letiště roste a my jsme velmi rádi, že cestovní kancelář Čedok takto pružně reaguje a navyšuje počet destinací z Ostravy. O to více, že přidává destinace, o které je z našeho regionu zájem. Pro letošní rok připravujeme pro naše cestující také rozšířenou nabídku služeb tak, aby si svou dovolenou užili už od prvního momentu, tedy vstupem do letištní haly.“

Proč vyrazit z Ostravy na Thassos?

Menší, ale turisty zatím spíše méně objevený ostrov Thassos splňuje ideální podmínky pro letní dovolenou. Nabízí čisté moře, krásné pláže, vůni bylinek od rozmarýnu až po oregano, které jsou také oblíbeným suvenýrem, a samozřejmě vyhlášenou gastronomii i špičkové víno. Aktivnější cestovatelé naopak ocení členitost ostrova, díky ní se mohou vydat například do tajemných jeskyň, borovicových hájů i do hor a horských vesniček. Jeden z nejlepších výhledů se ukrývá přímo na nejvyšším vrcholu ostrova, na hoře Ypsarion.

Oblíbené jsou výlety na památky do hlavního města Thassos – Limenas s pozůstatky Apollónova chrámu, amfiteátru i antických zdí. Milovníky nočního života zase potěší nespočet restaurací, barů a diskoték, které najdou kromě metropole i ve městě Limenaria, o kterém se tvrdí, že nikdy nespí. Z výletů pak mezi ty nejpopulárnější patří plavba okolo ostrova nebo projížďka džípem se zastávkami na nejhezčích plážích.

Čedok začne létat z Ostravy na řecký ostrov Thassos
Nabídka CK Čedok z Ostravy
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)