Zaleťsi v následujících měsících? Jedeme dál!
11.10.2020

Zaleťsi v následujících měsících? Jedeme dál!

Jak si možná už někteří z vás všimli, situace v cestování teď není úplně jednoduchá. Máme nejvíc nakažených široko daleko, nálada je pod psa, v zahraničí se o nás dvakrát neperou. I malé ostrůvky v Karibiku jako je třeba náš oblíbený St. Marteen mají na svém black listu z Evropy jednu jedinou zemi – Česko.

Co si budeme povídat, kšefty teď moc nejdou. Proto není divu, že naši konkurenti v posledních týdnech začínají padat jako shnilé švestky. Někdo ten konec nebo dočasnou hibernaci zvládne v tichosti a někomu to holt ego nedovolí. Musí tak do těch ostatních ještě kopat a nazývat je podvodníky kvůli tomu, že si v dnešní době dovolí psát o cestování.

Je proto pochopitelné, že nám v posledních dnech píše stále více lidí a ptá se: „A co teď budete dělat v Zaleťsi“? Někdo nás možná bude považovat za nezodpovědné blázny nebo již zmíněné podvodníky, ale MY JEDEME DÁL!

Proč?

Chápeme, že cestování v dnešní době není úplně pro každého. Stále ale vidíme spoustu podobných pošuků jako jsme my, kteří se svých cest vzdát nechtějí. My současnou situaci naopak považujeme za ideální příležitost prohlédnout si nejkrásnější místa na této planetě bez zástupu turistů se selfie tyčemi. Dost možná je to během našeho života naposledy.

Jen během října již v letadle sedělo nebo se v následujících dnech proletí 4 z 5 členů redakce Zaleťsi (mrkněte se na fotky z našich cest). Nosy máme rozpíchané od Covid testů, ale v letadlech potkáváme mnoho lidí, kteří jsou s námi na stejné vlně. Situace v Česku je teď hodně depresivní, ale jen člověk překročí hranice, narazí na daleko větší optimismus. Fakt nekecáme! 🙂

S penězi na tom nejsme úplně růžově, ale i díky tomu se můžeme vrátit zpátky do vysokoškolských let a vymetat všechny stovkové akce lowcost aerolinek. Vděk za každého cestovatele ve srovnání s ještě nedávnými unavenými pohledy místních obyvatel pracujících v cestovním ruchu je pro nás k nezaplacení. Je fajn si zase popovídat s prodavačem zmrzliny a zjistit, že si ještě druhý den pamatuje vaše jméno.

Nejsme slepí a chápeme obavy mnoha lidí. Pokud si ale máme vybrat, radši si budeme užívat liduprázdné Benátky nebo pláže v Chorvatsku, kde jsme byli v červnu úplně sami, než brečet doma, jak je dnešní doba zlá. Občas zkrátka není úplně od věci vystrčit hlavu z té bubliny a jít trochu proti proudu. Takové zážitky jsou totiž obyčejně ty nejsilnější. A jak rád říká Jirka: „Zážitky nemusí být vždy pozitivní, hlavně že jsou silné.“

Co budeme dělat dál?

Počet smysluplných akcí je bohužel v dnešní době omezený. Najít víc než 1 tip denně je často problém. O to víc jsme se ale ponořili do vývoje a pevně věříme, že se nám to zase v dobrých dobách vrátí. Abychom nepodlehli trudomyslnosti, snažíme se dělat si čas strávený v kanceláři hezký. S láskou častěji navštěvujeme náš exotický bar dovezený z cest. Tonda se dokonce pustil do pečení všech možných dortů a buchet.

Máme teď daleko víc času na kreativní práci a snažíme se ho naplno využít. Konečně můžeme realizovat aspoň část našich vizí a některé z mnoha popsaných stránek nápadů. A když 5 lidí několik měsíců nedělá nic jiného než vymýšlí vylepšení, určitě to bude VELKÉ! Po naší vychytané appce bude následovat další spousta novinek, které by Zaleťsi měly posunout o pořádný kus dopředu.

Kromě toho také dál pomáháme mnoha nadšeným cestovatelům a firmám vyřešit na první pohled téměř neřešitelné požadavky. Není sranda v dnešní době dostat lidi do USA, Číny nebo Izraele. Každá letenka je v dnešní době tak trochu výzva. Zkrátka, o co méně peněz teď vyděláme, o to víc si teď práci užíváme. 🙂

Pár slov na závěr

Nepokračujeme v činnosti proto, že bychom byli líní a báli se jiné (pořádné) práce, nic jiného neuměli nebo dokonce chtěli někomu záměrně lhát. Fungujeme dál, protože i v dnešní době spousta lidí cestuje, a jsme přesvědčeni, že naše práce má smysl. I v následujících měsících tak zůstaneme vaším majákem, který vám bude i nadále připomínat, že pořád je alternativa k sezení doma a existují ultra levné letenky.

V minulých letech jsme si naštěstí vytvořili rezervy, ze kterých můžeme teď žít, a proto teď nepotřebujeme nikde brečet nebo prosit o příspěvky na provoz serveru, který stojí řádově stokoruny.  To nám přijde více než úsměvné. Když se díváme kolem sebe, jsme na tom bohužel skoro všichni stejně a nezasažených zbyde jen málo.

Zůstaňte s námi, držte nám palce a CESTOVÁNÍ ZDAR! Když budeme mít štěstí, třeba se brzy potkáme i v letadle. 😉 A pokud jste se rozhodli, že si na rozdíl od nás dáte od cestování na čas pohov, těšíme se na vás zase na jaře.

Tým Zaleťsi – Jirka, Míra, Tonda, Jíťa a Týna

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)