Jak vybrat ubytování v Jihovýchodní Asii
18.12.2019

Jak vybrat ubytování v Jihovýchodní Asii

Ať už do ruchu šíleného Bangkoku, na vietnamské čajové plantáže anebo za jedinečnou kombinací hinduistických chrámů a prvotřídního surfování na Bali, výběr dobrého ubytování v Jihovýchodní Asii má svá specifika. Jak najít pokoj bez švábů a bez hluku nikdy nespících ulic? Za co si připlatit a na čem naopak ušetřit? Náš článek vám přináší vše o ubytování v Jihovýchodní Asii.

💻 Ubytování hledejte na Agodě a Airbnb, anebo až na místě

Agoda má v oblasti Jihovýchodní Asie často nejnižší ceny, proto doporučujeme vybrat ubytování právě přes ni. Dalšími možnostmi jsou také Booking a Hotels. Pro delší pobyty se často vyplatí i Airbnb, kde získáte slevu za množství nocí a ještě lépe proniknete do místní komunity, uděláte si kamarády a poznáte místní tradice. Na Airbnb se navíc často nabízí originální ubytování jako třeba dům na stromě, anebo můžete spát na lodi. Další variantou je hledat ubytování až na místě, cash s sebou. Především ve vedlejší sezóně můžete ušetřit spoustu peněz na smlouvání, často se podaří snížit cenu až o třetinu nebo více. Ubytko navíc přijmete až poté, co ho na vlastní oči uvidíte, a tak nekupujete zajíce v pytli. Na druhou stranu, v hlavní sezóně na zvlášť turistických místech se může stát, že už bude všechno dobré ubytování plně obsazené.

💯 Nebrat pod 7 z 10

Ubytko, které má na Agodě, Bookingu nebo Hotels méně jak 7 bodů z 10, neberte. Tato ubytování mohou být sice levnější, ale nejspíš s sebou přináší také šváby, plíseň a další nepříjemnosti.

🥠 Se snídaní

Snad všechna ubytka v Jihovýchodní Asii nabízí možnost snídaně, a to za tak malý poplatek, že byste prohloupili, pokud byste se šli najíst jinam.

❄ Alespoň větrák, ještě lépe klimatizaci

Nesnažte se šetřit na větráku nebo klimatizaci. Tropické noci jsou úmorné a bez chlazení se nevyspíte.

🛌 Zkontrolujte vybavení pokoje a koupelny

Některé věci, které jsou v JV Asii normální, nám, lidem ze západu, nevyhovují. Manželská postel je většinou o velikosti single postele, koupelna může být sdílená, anebo vlastní, ale bez dveří mezi záchodem a pokojem. Voda teče většinou jen studená, samozřejmě není pitná, a elektřina na zvlášť odlehlých místech může fungovat jen několik hodin denně nebo vůbec. Pokud se vám toto nelíbí, hledejte nadstandard mezi hotely a důkladně kontrolujte fotky a popisky, jestli vámi vybraný pokoj nabízí to, co vyžadujete.

🦟 Moskytiéra nad zlato

Moskytiéra není samozřejmostí, ale určitě ji oceníte. Proto pokud najdete pokoj, který takovým luxusem oplývá, berte!

🏠 Bungalov lepší než hotelový pokoj

Bungalovy jsou o něco dražší, ale vzhledem k cenám ubytování v Jihovýchodní Asii jen zanedbatelně. Za to nabízí mnohem více soukromí a klidu, zvlášť protože v tropických oblastech se často stěny pletou jen z bambusu, skrz který slyšíte od sousedů naprosto všechno. Ve městech se bohužel hotelovým pokojům nevyhnete.

🏨 Hotelový pokoj v centru radši bez okna

Pokoje bez okna mají jednu obrovskou výhodu, kterou oceníte zvlášť při ubytování v centrech velkých měst, například na Khao San Road v Bangkoku. V pokoji budete mít větší klid, hluk z ulice nebude tak silný.

📱Komunikujte přes WhatsApp

Odpovědi na email byste se asi nedočkali, za volání do Asie se zase nedoplatili. Místní ale rádi komunikují přes WhatsApp, a tak cokoliv si potřebujete domluvit s hotelem, ať už se to týká pozdějšího check-inu anebo speciálních požadavků, pište přes WhatsApp.

🚕 Letištní transfer přijde vhod, water taxi je předražené

Některé hotely nabízí vlastní pick-up na letišti. Není nutně levnější, než taxi, ale pokud jste si bookli ubytování v nějaké méně známé oblasti, řidič taxi ho nemusí vůbec najít. V takovém případě doporučujeme vzít právě pick-up nabízený hotelem.

Pozor, pokud hledáte ubytování na Maledivách nebo Filipínách a máte zálusk na ubytování kdesi na opuštěném ostrůvku… na takové lokality často nepluje žádná pravidelná doprava, anebo jen velice málo! Může se tak stát, že vám nezbyde nic jiného, než zaplatit za water taxi. Water taxi ale může být klidně dražší než samotné ubytování! Proto to dobře zvažte, než takové, jakkoliv idylické, ubytování booknete.

🛵 Motorku přes hotel

Zeptejte se, zda vaše ubytování nabízí pronájem motorky, bez které se v Jihovýchodní Asii nepohnete z místa. Přes hotel bývá pronájem levnější, a ani nemusíte ukazovat mezinárodní řidičák nebo cokoliv podepisovat.

🆓 Extra služby

Čisté ručníky jsou samozřejmostí. Oblečení vám bude vypráno za drobný poplatek ve většině ubytování. Check-in je obvykle až odpoledne, ale spousta hotelů vám vyjde vstříc a pokoj pro vás připraví už ráno, pokud je předem požádáte. Zvlášť v Myanmaru s tím máme velmi dobré zkušenosti.

Máte nějaké další tipy pro cestovatele mířící do JV Asie? Podělte se o ně v naší super diskuzi. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)