Go2 Camper: karavany na cestování Evropou i světem
25.8.2021

Go2 Camper: karavany na cestování Evropou i světem

Chtěli byste se každé ráno probudit na jiném místě? Spát s výhledem na zasněžené vrcholky hor a k usínání poslouchat šum moře? Mít domov vždy s sebou a k tomu neskutečnou svobodu vydat se tam, kam vás to právě táhne? To všechno a ještě mnohem víc můžete zažít při cestování karavanem. Karavan nebo obytný vůz, anglicky campervan, může být vaším domovem při cestování cizími státy a kontinenty, ať už se tam vydáte na prodloužený víkend nebo půl roku. Už si nebudete muset rezervovat žádné jízdenky ani hotely, jednoduše pojedete tam, kde je zrovna hezké počasí nebo něco zajímavého k vidění a zůstanete tak dlouho, jak jen se vám bude chtít.

Pronájem karavanu

Pronájem karavanu nebo pronájem obytného vozu v Česku i ve světě zprostředkovává velké množství půjčoven. Každá z nich má rozdílné ceny i podmínky pronájmu a srovnávat je mezi sebou je často velmi zdlouhavé. Proto bychom vám rádi doporučili Go2 Camper. Tato česká firma spolupracuje s více než 60 půjčovnami obytných vozů na světě a nabízí jednoduchý srovnávač v češtině, takže rychle najdete tu nejlevnější půjčovnu, která vám bude vyhovovat. Go2 Camper nabízí pronájem karavanů ve více než 33 zemích světa, takže ať už vás láká cestování obytným autem po Itálii, cestování obytným vozem na Novém Zélandu nebo jste radši blíže domovu a zajímá vás jen cestování karavanem po ČR, Go2 Camper vám pomůže váš sen splnit.

REZERVOVAT PRONÁJEM KARAVANU

Kolik stojí pronájem karavanu?

Cena pronájmu karavanu nebo obytného vozu závisí na destinaci a typu vozu. Ty nejlevnější karavany si pronajmete například na Novém Zélandu již od 450 Kč za den, v Peru ale stojí nejlevnější karavan 2 790 Kč denně. Nejlevnější je malý obytný vůz pro dva, naopak finančně nákladněji vyjde rodinný karavan nebo obytňák 4×4, který vám ale umožní procestovat i ta nejodlehlejší místa. Při dlouhodobém pronájmu, ideálně delším tří týdnů, často dosáhnete na zajímavé slevy.

Go2 Camper: karavany na cestování Evropou i světem

Co potřebuji k pronájmu karavanu?

V první řadě je nutné splnit podmínku dosaženého věku. Některé půjčovny pronajímají karavany řidičům již od 18 let, jiné až při dosažení věku 21 let nebo více. Pro platbu vybrané půjčovny přijímají debetní platební karty, jiné akceptují pouze karty kreditní. Vždy si pročtěte podmínky konkrétní půjčovny. Dále je nutné disponovat platným řidičským průkazem a v mimoevropských destinacích také mezinárodním řidičským průkazem – o tom si přečtěte více v našem článku. Zkušenosti s řízením obytného vozu nejsou nutné, samozřejmostí je ale zvýšená opatrnost. Pokud máte z řízení velkého karavanu obavy, půjčte si nejdříve menší obytný vůz – uvidíte, že si rychle zvyknete.

Kdy mám karavan rezervovat?

Především na hlavní turistickou sezónu a oblíbené termíny doporučujeme karavan nebo obytný vůz rezervovat s půlročním až ročním předstihem. Později mohou být karavany vyprodané nebo nabízené za podstatně vyšší ceny.

Jaké vybavení karavany nabízí?

Každý typ karavanu nebo obytného auta nabízí jiné příslušenství. Standardem je postel, úložné prostory a větší či menší kuchyňka. Obytňáky vyšší třídy nabízí také toaletu a sprchu. Za dodatečný poplatek si také můžete spolu s karavanem půjčit kempingové židle a stůl, gril, vybavení do kuchyně nebo třeba lůžkoviny a sadu ručníků.

Je v nabídce také pronájem obytného vozu pro dvě osoby?

Obytný vůz pro dva není žádný problém. V nabídce jsou i opravdu malé obytňáky, které vypadají spíše jako menší dodávky, ve kterých najdete skládací postel a úložný prostor, v kufru auta se poté nachází kuchyňka, která je přístupná zvenku. Koupelna a toaleta v těchto autech chybí. Cenou za snížený komfort je praktická velikost auta, se kterou se vejdete téměř všude, jednoduché řízení a také nižší částka za palivo i pronájem. Pokud si i ve dvou chcete dopřát vyššího komfortu, samozřejmě není problém si připlatit za větší auto, ve kterém si pohodlně uvaříte i se vysprchujete.

Kde mohu s karavanem kempovat?

Jistotou jsou oficiální kempy, které často nabízí i připojení na elektřinu a vodu pro maximální pohodlí. V kempech je ale nutné počítat s poplatky za ubytování. V některých destinacích je možné i kempování volně v přírodě, jinde je toto ale zakázané. Vždy sledujte předpisy státu, ve kterém se nacházíte. Vybrané destinace nabízí bezplatné „kempy“, často se jedná o odpočívadla u dálnic nebo parkoviště, kde se nachází toalety, výjimečně i sprchy, a kde můžete na jednu nebo i více nocí bezplatně kempovat. Skvělým příkladem je Austrálie, kde najdete bezplatných kempů několik stovek a to nejen na odpočívadlech u dálnic, ale kolikrát i v srdci národních parků nebo u velkých měst. Tyto kempy najdete v mobilní aplikaci WikiCamps a CamperMate.

Neodpověděli jsme na některou z otázek, která vás zajímá? Podívejte se na web Go2 Camper, kde naleznete odpovědi snad na vše, na co si jen vzpomenete. Anebo se zeptejte v naší diskuzi 🙂

Přejeme hodně štěstí, ať už se chystáte obytňákem po Evropě nebo objevovat krásy USA!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 26. 8. 2021
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)