České aerolinie dramaticky proškrtaly letový řád
14.4.2022

České aerolinie dramaticky proškrtaly letový řád

V závěru loňského roku přišly České aerolinie s velmi optimistickou zprávou, která slibovala rovnou 15 pravidelných linek během letních měsíců roku 2022. Tato expanze se ale bohužel konat nebude! České aerolinie v posledních dnech výrazně proškrtaly letový řád pro nadcházející letní sezonu. Některé linky zcela zruší, provoz na jiných dokonce ani nezahájí. Dopravce bude nakonec létat pouze do třech destinací.

Původní plány na léto 2022

V zimní sezoně 2021/2022 ČSA obsluhovaly celkem pět destinací: Kodaň, Kyjev, Moskvu, Paříž a Stockholm.

S příchodem letního letového řádu jejich nabídku rozšířily také Amsterdam s Bruselem, Barcelona s Madridem a také Řím či Reykjavík na Islandu.

Aktuální situace

Zrušené linky

❌ Kvůli ruské agresi na Ukrajině se na začátku března přestalo létat do 🇺🇦 Kyjeva a pochopitelně také do 🏴‍☠️ Moskvy. To je pro ČSA jistě velká rána, neboť obě tyto linky byly dlouhodobě ziskové.

❌ Z původně ohlášených linek se po škrtech v letovém řádu letecké společnosti nepočítá se skandinávským triem: 🇫🇮 Helsinky, 🇩🇰 Kodaň a 🇸🇪 Stockholm ani se zahájením provozu na sezonní lince na středomořský ostrov 🇲🇹 Malta.

❌ Po Velikonocích se přestane létat do 🇧🇪 Bruselu.

❌ Během května skončí provoz také na linkách do 🇪🇸 Barcelony (poslední let 1. května 2022), do 🇮🇹 Říma (poslední let 29. května 2022) a do 🇪🇸 Madridu (poslední let 31. května).

❌ Vůbec se nezačne létat ani do 🇧🇬 bulharské Sofie a rumunské 🇷🇴 Bukurešti.

Tisková mluvčí skupiny Smartwings Group, Vladimíra Dufková, ke škrtům v letovém řádu pro server Zdopravy.cz uvedla: S ohledem na aktuální situaci na trhu způsobenou válkou na Ukrajině (konec linek ČSA na Ukrajinu a do Ruska), vysokých cen leteckého paliva a pomalého oživení letecké dopravy, budou ČSA operovat pouze takové linky, u kterých je předpoklad, že nebudou generovat ztrátu. Z těchto důvodů ČSA přistoupily k optimalizaci letového řádu, která splňuje požadavek na úspěšný průběh schváleného procesu reorganizace.

Přeživší linky

✔️ Po výrazném proškrtání letového řádu zůstanou v nabídce aerolinky celkem tři linky. Do 🇫🇷 Paříže se namísto každý den bude létat pouze 4× týdně, dále přežije linka do 🇳🇱 Amsterdamu (v plánech figuruje od 1. května s každodenní frekvencí letů) a také linka na 🇮🇸 Island. Do Reykjavíku se otočí dvě rotace nyní během velikonočních svátků a poté bude provoz na trase obnoven opět se začátkem června (2 rotace týdně – středa, sobota).

Zdroj: rezervační systém aerolinky

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)