American Airlines letos do Prahy létat nebude
6.4.2020

American Airlines letos do Prahy létat nebude

Letecká společnost American Airlines letos do Prahy létat nebude. Aerolinka provozovala sezónní přímé spojení mezi českou metropolí a Philadelphií již od roku 2018. Tato linka měla být v provozu už od 8.května. Létat na ní měl dálkový Airbus A330-200 v konfiguraci 206 sedadel v ekonomické třídě, 21 v premium economy a 20 v business třídě. Společnost navíc loni prodloužila provoz této linky, a to až do 6. ledna 2021. American Airlines měl také letos spustit nové sezónní přímé spojení mezi Prahou a Chicagem. Inaugurační let se měl uskutečnit 9. května. Na tuto linku bylo plánováno nasazovat širokotrupý Boeing B787-8 Dreamliner v konfiguraci 20 míst v business třídě, 28 v premium economy a 186 v ekonomické třídě. Linka mezi Prahou a Chicagem měla být v provozu 5x týdně až do 24. října.

Pražské letiště není jediné, kam aerolinka ruší své linky. American Airlines omezuje v letní sezóně 2020 téměř 60 % všech svých zahraničních spojů. Z Philadelphie se kromě Prahy nebude létat například do Barcelony, Berlína, Budapešti nebo Lisabonu. Na příští rok se také odsouvá premiéra některých nových letních linek například z Philadelphie do Casablancy, Krakova, Chicaga a Seattlu. Na zimu 2021 se přesouvá start sezónních linek z Los Angeles do Christchurchu nebo z Dallasu do Aucklandu.

Aerolinka nyní provozuje, kromě repatriačních letů, lety pouze po Severní Americe. Obnovení provozu dálkových linek plánuje aerolinka v průběhu června až října.

Nebýt současné situace, vyletěla by v těchto dnech letadla American Airlines na více než 6 800 letů denně do přibližně 365 destinací v 61 zemích. Své stroje aerolinka bázuje na letištích v Charlotte, Chicagu, Dallasu-Fort Worth, Los Angeles, Miami, New Yorku, Philadelphii, Phoenixu a Washingtonu. Ve své flotile má celkem 890 letadel, což ji dělá jednou z největší světovou aerolinkou.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)