Z Prahy do Göteborgu na prodloužené březnové víkendy
8.2.2023

Z Prahy do Göteborgu na prodloužené březnové víkendy

1 101

O této nabídce

Využijte levných letenek z Prahy do Švédska a zaleťte si na březnovou otočku do jižní části Skandinávie. V rezervačním systému aerolinky Ryanair ulovíte zpáteční letenky z Prahy do Göteborgu za pěkné ceny od 1 101 Kč. Po čas zimního letového řádu je linka mezi oběma městy operována 2× týdně – vždy v úterý a sobotu. Ideální časovou dotací pro poznání města a výletů do přírody v jeho okolí (například na souostroví ležící v úžině Kattegat nebo k velkým švédským jezerům Vänern a Vätern) bude prodloužený víkend. Pokud si chcete užít klidnější dovolenou, můžete si k pobytu vybrat naopak delší kombinaci od úterý do soboty.

Podmínky pro cestování

Cesta do Švédska

Cestování do Švédska je bez restrikcí – prostě „jako dřív“. Žádné testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Detaily, užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus ve Švédsku“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Na prodloužený víkend do Göteborgu

Göteborg je poměrně malé město ležící na západním pobřeží Švédska v zálivu Kattegat, a i přes své malé rozměry je druhým největším švédským městem. Pro množství anglických a skotských přistěhovalců a jejich vliv na městskou architekturu se Göteborgu občas přezdívá „Malý Londýn“. Co si na něm jistě zamilujete jsou všudypřítomné kanály, dlážděné ulice a romantické parky. Göteborg kombinuje městský ruch, přátelskou atmosféru a přímořský půvab, je městem kultury, nákupů, restaurací světové úrovně a dechberoucí přírody všude kolem.

Navštivte supermoderní budovu operní scény Operan lehce inspirovanou operou v Sydney a shlédněte zde některé z večerních představení. Poté zajděte na skvělou večeři – Göteborg je městem zasvěceným všem milovníkům dobrého jídla a kromě malých, nezávislých podniků zde najdete rovnou sedm restaurací oceněných Michelinskou hvězdou. Na nejvyšší úrovni jsou zde především čerstvě vylovené ryby a mořské plody, které doporučujeme ochutnat v té nejvyšší možné kvalitě ve fine-diningové restauraci Fiskekrogen.

Milovníci alkoholu pak jistě rádi ochutnají místní řemeslná piva a kohokoliv s mlsným jazýčkem zase potěší švédský zvyk pravidelně si dávat fiku – pauzičku na kávu a malou sladkost. Pokud malá sladkost nestačí, zakousněte se do Hagabullen – skořicového šneka o velikosti obědového talíře. Ještě než Göteborg opustíte, zajděte do muzea skandinávského designu Röhssk, k hotelu Eggers a přístavnímu kanálu Hamnkanalen.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Po prohlídce samotného Göteborgu vyrazte i do švédské přírody. Maximální flexibilitu vám zajistí vlastní auťák. Mrkněte se do naší autopůjčovny a vyberte si svého favorita. Ceny pronájmu se pohybují kolem 800 Kč/den.

Náhled letenky z Prahy do Göteborgu za 1 101 Kč

Z Prahy do Göteborgu na prodloužené březnové víkendy


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)