Travelhack: S Qatar Airways z Prahy na Seychely, do Austrálie atd.
1.6.2020

Travelhack: S Qatar Airways z Prahy na Seychely, do Austrálie atd.

10 177

O této nabídce

Při pečlivém pročítání podmínek změn a stornování letenek od Qatar Airways jsme narazili na velmi zajímavou možnost změny letenky (téměř takový malý travelhack). Ta vyplývá z této informace cílová destinace může být změněna až do okruhu 5000 mil (TPM) od původního letiště oproti routingu na původní letence“, a to zcela zdarma při dodržení knihovací třídy (min. 14 dní po vystavení původní letenky). Kompletní podmínky naleznete níže, přičemž důležitá je především ta limitující vaši cestu, která musí být uskutečněna do konce kalendářního roku 2020. Tento travelhack vám tak umožní nechat si vystavit téměř flexibilní letenku v síti Qatar Airways validní po zbytek letošní roku. Pokud se navíc rozhodnete dobrovolně neletět, o peníze rozhodně nepřijdete! Bude vám totiž vystaven voucher s platností 2 roky, který určitě využijete v budoucnu.

Podmínky změny zdarma:

 • re-routing je možný nejdříve 14 dní po pořízení letenky;
 • nutné dodržet původní knihovací třídu;
 • vztahuje se na lety do 31. 12. 2020;
 • odletové místo lze měnit pouze v rámci stejného státu;
 • cílová destinace může být změněna až do okruhu 5 000 mil od původního letiště na původní letence;
 • nový routing musí být s přestupem na letišti v Dauhá.

Kdy změna není možná:

 • některé segmenty jsou operovány jako codeshare lety;
 • re-routing nelze provést na trasách tzv. páté svobody.

Které destinace vychází nejatraktivněji?

Z aktuálních nabídky prémiové letecké společnosti Qatar Airways jsme vybrali několik zajímavých nabídek, které půjdou později přebookovat ve prospěch vaší nové cílové destinace. Budete-li se chystat do jihovýchodní Asie, do Nepálu, na Seychely, Srí Lanku či Maledivy anebo do východní Afriky za 10 177 Kč, rezervujte si některou z letenek do Indie (momentálně nejlépe vychází základní letenky Praha – Nágpur). Pro budoucí cesty do Austrálie za 12 350 Kč si bookněte letenky do Thajska (aktuálně nejlépe vychází Praha – Čiang Mai) a pro cesty na Nový Zéland za 15 967 Kč se vám, vzhledem ke vzdálenostnímu limitu, nejvíce vyplatí rezervovat letenky z Prahy s původním cílem na Bali. Vzdálenost mezi původním a potenciálně novým cílovým letištěm si vypočtete skrze tento šikovný nástroj.

Samozřejmě je nutné všechny cestovatele předem upozornit na možná úskalí tohoto „travelhacku“. Není 100% jisté, které konkrétní destinace budou v posledním kvartále roku 2020 dostupné pro zahraniční cestovatele (situace kolem nemoci Covid-19 se může vyvíjet lecjak). Zároveň vám také nemůžeme garantovat dostupnost letů do nové destinace v konkrétních termínech (čistě teoreticky mohou být lety vybookovány – byť je to vysoce nepravděpodobné). Na druhou stranu se jedná o potenciálně velmi zajímavou možnost pro všechny, kteří  jsou flexibilní z hlediska cílové destinace i termínu cesty.

 • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač nebo na webu Qatar Airways
 • Zavazadla: odbavená bagáž s limitem 30 kg + příruční zavazadlo do 7 kg
 • Dostupnost: změna zdarma se vztahuje pouze na lety do 31. 12. 2020
 • Příklady travelhacku:
  • z Prahy do JV Asie, do Nepálu, na Seychely, na Srí Lanku / Maledivy či do východní Afriky za 10 177 Kč
  • z Prahy do Austrálie (Melbourne, Sydney) za 12 350 Kč
  • z Prahy na Nový Zéland za 15 967 Kč
   • nejdříve rezervovat jako Praha – Denpasar >> v našem kalendáři & po dvou týdnech změnit dle své libosti

Ubytování

Ať již vyrazíte do kterékoliv destinace spolehněte se při hledání střechy nad hlavou na osvědčený Booking či Hotels. S rezervací bydla na termíny v druhé polovině roku zatím nemusíte nikam spěchat. Prozatím spíše doporučujeme vyčkat a sledovat, jak se bude situace v cestovním ruchu vyvíjet (resp. jak třeba budete měnit cílovou destinaci). Alternativně zvolte rezervaci s možností bezplatného storna, která vám „posychruje“ případné komplikace.

Víza

Potřebu víz, do vámi vybrané cílové destinace, vám osvětlí náš podrobný přehled vízových povinností pro občany České republiky.

Náhled letenky z Prahy do Nágpuru aka „kamkoliv do JV Asie / na Seychely atd.“  za 10 177 Kč

Travelhack: S Qatar Airways z Prahy na Seychely, do Austrálie atd.


Bude se hodit

Qatar Airways

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)