Tipy na vánoční dárky pro cestovatele a dobrodruhy
15.12.2020

Tipy na vánoční dárky pro cestovatele a dobrodruhy

od 59

O této nabídce

Rok se sešel s rokem a Vánoce jsou téměř za rohem. Pokud stále ještě nevíte, co svým blízkým – vášnivým cestovatelům „naježit“, máme tu pro vás tipy na vánoční dárky. Tento rok jsme to vzali trochu z jiného soudku a rozhodli jsme se doporučit hlavně služby lidí (malých firem), které osobně dobře známe a na které letošní situace zvláště dopadla. Koneckonců, co je lepšího, než si v dnešní nejisté době zatím „nabrousit lyže“ a získat nějaký nový skill, díky kterému si budoucí cestování budete moci užívat ještě více.

Windsoul – kurz kitingu

Radek Prejda, zakladatel Windsoulu, je náš dlouholetý kamarád a milovník kitingu. Je to nejlepší instruktor široko daleko a organizuje cesty za kitingem po celém světě, a to pro začátečníky i pokročilé. Předem upozorňujeme, že cestování s ním není pro abstinenty, a na společné párty v Egyptě v životě nezapomeneme. Rozhodně se s ním nebudete nudit a kromě samotného kitování se můžete připravit i na jedinečný společenský zážitek.

V ČR bohužel nejsou pro začátečníky příliš vhodné podmínky, a tak je nejlepším tréninkem ovládání draka a prkna snow kiting. Ten se dá provozovat na několika místech v Krušných horách, Orlických horách, na Vysočině a v Jeseníkách. Kurz pochopitelně probíhá v zimě, takže obdarovaný na vyčerpání svého dárku nemusí čekat dlouhé měsíce.

Nejvíce můžeme doporučit dvoudenní skupinový (2-3 lidé) kurz snow kitingu, během kterého spolehlivě zvládnete všechny základy. Jestliže v objednávce zmíníte „Zaletsi“, dostanete na všechny kurzy ještě 10% slevu. Radek 22. 12. odlétá do Panamy, takže by bylo fajn vše dotáhnout ještě před jeho odletem.

Tipy na vánoční dárky pro cestovatele a dobrodruhy

Pinguin Diving – kurz potápění

Pinguin Diving je potápěčská škola z Jičína vedená Radkem Bohuňovským. Na něj jsme narazili, když jsme sami loni hledali nejlepší potápěčskou školu, kde bychom si mohli udělat základní potápěčský kurz. Potápění není taková sranda, jak se na první pohled může zdát, a proto je dobré se to naučit pořádně s někým, kdo vám nedá nic zadarmo. Pinguin Diving také organizuje potápěčské cesty na chorvatský ostrov Vis, do Egypta nebo třeba i do Francouzské Polynésie.

Radek je zralý padesátník, mimořádně zkušený potápěč a instruktor. S internetem se sice příliš nekamarádí, ale pod vodou je to naprostý perfekcionista. Má sice webové stránky, ale nejlépe se s ním domluvíte přes email ([email protected] ) nebo telefon (777 608 512).

Základní kurz potápění (OWD) vás bude při zmínění hesla „Zaletsi“ stát 9.000,- Kč, přičemž v ceně již je vydání mezinárodní certifikace OWD SDI v hodnotě 1.500,- Kč, dále kompletní studijní materiály a krásný kožený potápěčský deník. Samozřejmostí je také půjčení kompletního potápěčského vybavení. Běžná cena za ty nejkvalitnější kurzy se pohybuje kolem 10 – 11 tis. Kč.

Během tohoto kurzu vás kromě 5 teoretických lekcí čeká také 5 praktických lekcí v bazénu (dá se zvládnout za půl dne) v Aquacentru v Jičíně nebo za příplatek v Praze. Pokročilejší cvičení probíhá v některém ze zatopených lomů v ČR, nejspíše v lomu Leštinka nedaleko od Chrudimi. Zde vás během 3 dnů (pátek – neděle) čeká 4 až 6 ponorů (podle toho, jak moc vám to půjde) a mezi nimi také většina teorie. Kurzu se účastní vždy maximálně 4 osoby, takže se můžete těšit na velmi individuální přístup.

Tipy na vánoční dárky pro cestovatele a dobrodruhy

Chuť do absolvování kurzu vám jistě přinese malá ochutnávka potápění od členky naší redakce a zkušené potápěčky Kristýny. Týna pro vás také sepsala základní souhrn informací o kurzech potápění a o tom, jak to pak chodí na cestách, když vás chytne chuť objevovat podvodní svět.

Materiální dárky

Troufneme si tvrdit, že právě dárky ve formě zážitků udělají cestovatelům a dobrodruhům větší radost než dárky hmotné. Na druhou stranu leckterý cestovatel jistě pod stromečkem ocení i nějakou tu vychytávku na budoucí cesty. Níže vám přinášíme naše tipy na hmotné vánoční dárky neboli seznam těch nejužitečnějších cestovatelských vychytávek, na něž nedáme na svých cestách dopustit. 🙂

  • lahev Nalgene – osvědčená klasika na cesty, s níž jsme projeli téměř celý svět;
  • kapesní batoh – parťák na krátké procházky, když s sebou nechcete tahat velký batoh;
  • rychleschnoucí ručník – lehký, skladný a hlavně rychleschnoucí ručník, který vám v batohu nezabere víc místa než pár ponožek;
  • cestovatelská peněženka – skladná, voděodolná a na první pohled vůbec peněženku nepřipomínající;
  • multifunkční nástroj – cestujete-li pouze s příručákem, je pro vás transport ostrých předmětů tabu (situaci ale snadno vyřeší právě tato vychytávka do peněženky);
  • polštář do letadla – dlouhé lety jsou občas horor, ale díky této vychytávce se dobře vyspíte i v letadle;
  • ponožkoboty – kombinace bot a ponožek v jednom – ideální na cesty letadlem, do vody nebo kamkoliv na přezutí;
  • cestovní reproduktor – opatření proti šíření koronaviru znamenají restrikce pro provoz restauračních zařízení a barů – s malým reprákem si ale uděláte malou párty i na hotelu;
  • powerbanka – žádná elektronika nemá nesmrtelnou baterii a pojistka ve formě powerbanky nám již několikrát zachránila doslova kejhák;
  • dron – skvělá hračka, díky níž jsou zážitky z cest ještě vymazlenější – na základě vlastní zkušenosti doporučujeme DJI Mini 2.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)