Ochutnávka potápění
26.3.2020

Ochutnávka potápění

Na dovolené u moře a tolik by vás lákalo zjistit, jak to vypadá pod hladinou? Sdílíme vaše pocity a možná novou životní vášeň! Naše copywriterka je náhodou i potápěčka a PADI Divemaster a dnes vám přináší článek o tom, jak potápění nezávazně ochutnat a zjistit, jestli je to něco pro vás. Přečtěte si, jak taková ochutnávka potápění funguje a kde potápění zkusit zcela zdarma!

Chci se potápět!

Potápění vám otevře brány do úplně nového světa, ale tento svět s sebou nese i nějaká rizika. Lidské tělo nebylo stvořeno pro život hluboko pod hladinou, a tak pokud do tohoto světa chcete nahlédnout, musíte se o něm něco naučit. Potápění úplně bez certifikace a bez instruktora možné není, potápěčské vybavení vám nikde nepůjčí ani neprodají a i kdyby ano – byla by to pěkná hloupost. Chcete potápění jen okusit a později se rozmyslet, jestli vás to chytlo? Jasně, to možné je. Začněte tím, že si koupíte nebo půjčíte masku, šnorchl a ploutve a vyzkoušíte, jestli se vám to líbí (pokud jste to už neudělali dřív). Šnorchlování je prvním krokem k potápění. Jakmile máte šnorchlování v malíčku a chcete teď zkusit opravdové potápění, existují dvě možnosti. Jedna zdarma, ale ne tak super, druhá za peníze, ale s mnohem větším zážitkem.

Ochutnávka potápění

Try Dive

Zdarma try dives neboli ochutnávky potápění nabízí mnoho potápěčských center v dovolenkových destinacích. Zeptejte se v potápěčských centrech v okolí hotelu, kde jste ubytovaní, nebo rovnou na hotelové recepci. Ochutnávky potápění obvykle probíhají v hotelovém bazénu, kde vám instruktor vysvětlí to nejnutnější, co potřebujete znát, a poté vás provede ponorem. Instruktor vám bude celou dobu na blízku, nemusíte se bát. Taková ochutnávka potápění většinou trvá jen pár minut a ponoříte se jen půl metru pod hladinu. Free ochutnávky pořádají potápěčská centra jednoduše proto, aby nalákala nové zákazníky na další ponory a kurzy. Necháte se? Můžete, ale nestyďte se odmítnout.

Discover Scuba Diving

Druhou možností, jak okusit potápění bez velkých závazků, je Discover Scuba Diving. To je možné absolvovat jak u moře, tak u nás v Česku. Je to půldenní session, při které se o potápění naučíte o něco více než při zdarma ponoru, potopíte se jednou až dvakrát a to do hloubky až 12 metrů (dle lokality). V Česku se můžete potápět v potápěčské věži (hodně hluboký bazén), jezeru, rybníku nebo zatopeném lomu. V zahraničí obvykle absolvujete první část v bazénu a druhou pak v moři. Discover Scuba Diving samozřejmě něco stojí, ale stojí to za to.

Tip na potápěčská centra u nás:

🐬 Penguin Diving – provozovaný naším kamarádem Radkem Bohuňovským 📍Jičín ([email protected] nebo 777 608 512)

🐬 Olson potápění 📍Praha 🤿 Discover Scuba Diving a kurzy SSI

🐬 Top Dive 📍Brno 🤿 Discover Scuba Diving a kurzy CMAS

🐬 Snakesub 📍Liberec 🤿 Discover Scuba Diving a kurzy IANTD

My doporučujeme potápěčské lokality v Egyptě, snad celé Jihovýchodní Asii a Mexiku. To jsou naše TOPky!

Možná vám tato zkušenost bude stačit, možná vás potápění chytne. Možná víte předem, že potápění pro vás prostě je, a tak ani ochutnávku potápění neabsolvujete a chcete se rovnou stát samostatnými potápěči. Jestli se chcete potápět samostatně, respektive se svým buddym nebo partou kamarádů, je nutný kurz potápění a o tom si povíme více v dalším díle.

Své potápěčské zážitky sdílejte v naší diskuzi. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 12. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)