Smartwings začnou provozovat lety z Prahy na Antarktidu pro veřejnost
1.4.2023

Smartwings začnou provozovat lety z Prahy na Antarktidu pro veřejnost

9 999

O této nabídce

WOW! Tuzemská aerolinka Smartwings představila novinku, z níž jde téměř mráz po zádech. Již zanedlouho budou mít čeští cestovatelé možnost využít lety Prahy na Antarktidu! Během letošního jara se v rámci pilotního projektu uskuteční tři komerční lety, na něž bude možné zakoupit letenky. Celý interiér letadla bude koncipován jako „business class“, servírovat se bude speciální česko-antarktické menu. Naše redakce vám přináší exkluzivní pohled tzv. „za oponu“. V následujícím článku vás seznámíme se všemi dosud uniklými informacemi.

V lednu uplynul rok od významného momentu světového letectví. Česká letecká společnost Smartwings totiž jako první dopravce na světě přistála na Antarktidě s letounem Boeing 737 MAX. Na ledový kontinent tehdy dopravila norské polárníky společně se zásobami pro jejich tamější základnu. Během kalendářního roku se potom česká posádka na „letiště“ Troll Airfield vypravila ještě třikrát. Letos Smartwings v letech na nejjižnější kontinent pokračují – z Troll Airfield se stala téměř běžná destinace! Již brzy budete mít možnost se na Antarktidu vypravit i vy!

Kdy se začne z Prahy na Antarktidu létat?

První komerční let z Prahy na Antarktidu bude vypraven ve třetím květnovém týdnu. Se zahájením se vyčkává na příchod „ledových mužů“ – Pankráce, Serváce a Bonifáce, kteří by měli v období od 12. do 14. května nové spojení posvětit a zároveň krátce před inauguračním letem správně navnadit cestovatele na chladnější vlnu. Prozatím se bohužel nebude jednat o pravidelné spojení. „Veřejnosti budou k dispozici celkem tři termíny. Následně dojde k vyhodnocení úspěšnosti projektu na základě spokojenosti zákazníků a obsazenosti letů samotných,“ uvádí tisková mluvčí dopravce Vladimíra Duffková.

Jaké letadlo bude na trase z Prahy na Antarktidu létat?

Na lety bude tradičně nasazována královna ve flotile Smartwings, a to letoun Boeing 737-800. Oproti cestujícím polárníkům se ale první „turisté“ mohou těšit z většího komfortu během cesty. Letadlo bude vybaveno speciální konfigurací 61 komfortních sedaček. Komentář přidává obchodní ředitel aerolinky Josef Brzobohatý: Ve své bohaté kariéře se řídím heslem, že čísla nelžou. Mým oblíbeným číslem je číslo 18. Osmnáctým prvočíslem je potom číslo 61″, lakonicky objasňuje a jedním dechem dodává: „Na numerologii nedám v obchodu dopustit. Právě prvočísla, ve vztahu ke klientům, akcentují unikátnost každého z nich. Nechceme na Antarktidu vozit masy, chci osobně znát každého cestovatele (a navíc jsem vegetarián)!“. 

Smartwings začnou provozovat lety z Prahy na Antarktidu pro veřejnost
Seating 2-2 alias business class v celém letadle

Maximální komfort a pohodlí cestovatelé ocení zejména vzhledem k dlouhé a náročné cestě, která je do cíle čeká. Máme rádi výzvy, proto jsme se rozhodli na Antarktidu létat,“ popisuje skutečný důvod volby netradiční destinace tisková mluvčí společnosti. Když se turisté podívají, co vše jsme se sedm-tři-sedmou zvládli, přestanou pochybovat,“ pokračuje v ujišťování, že lety proběhnou hladce.

Kudy se z Prahy na Antarktidu poletí?

Routing speciálně pro náš server okomentovala dvojice zkušených pilotů, kteří na Antarktidě již několikrát přistáli v minulém roce: Jan Mrázek a Yemi Zima (první český pilot s africkými kořeny). Letadlo nejprve z Prahy (PRG) zamíří do afrického Čadu, kde na letišti N´Djamena (NDJ) proběhne dotankování. Cestovatelům ale nebude umožněno vystoupit, neboť by hrozilo ofouknutím teplým větrem a koledovali by si o nějakou nepěknou nemoc,“ vysvětluje Mrázek.

Z Čadu budeme pokračovat do Kapského města (CPT),“ navazuje v deskripci cesty Zima. Obratem přidává i další informace: V Jihoafrické republice se na dva dny zastavíme. Cestovatelé budou mít, v rámci tréninku, první možnost seznámit se s volně žijícími tučňáky,“ upřesňuje a polohlasem nesměle dodá: Já mezitím navštívím babičku.“ Slovo si bere opět kapitán Mrázek: Posledních pět hodinek a jsme na doma,“ dává najevo, že mu letiště Troll Airfield již skutečně přirostlo k srdci.

Smartwings začnou provozovat lety z Prahy na Antarktidu pro veřejnost
Z Jihoafrické republiky to na Troll Airfield ještě kousek je…

Palubní servis

Při představování palubního servisu si opět bere slovo paní Duffková: „Pro klienty máme připraveno 4-chodové menu. Začneme servírovaným pudingem na oblíbený způsob bývalého pana prezidenta. Pokračovat se bude studenou polévkou s gazpacho, aby si cestovatelé pomalu zvykali na studenou stravu, která je na Antarktidě čeká. Hlavním chodem bude česká klasika v podobě svíčkové s domácím karlovarským knedlíkem. A jako dezert, lechtající chuťové buňky, si naši kuchaři pro cestovatele tematicky připravili řezy Kinder Pingui.“

Nezapomene okomentovat ani nápojový lístek: Zajištěný je také pitný režim, který bude k dispozici po celou dobu všech letů. Nabídka obsahuje kvalitní značky alkoholických i nealkoholických nápojů – mohu zmínit např. mé oblíbené pivo značky Duff,“ doplnil Duffková.

Smartwings začnou provozovat lety z Prahy na Antarktidu pro veřejnost
Palubní menu

Na základě poskytnutých informací výše máme pouze drobnou nejasnost, jestli se ono menu bude servírovat na všech letech nebo pouze na vybraných úsecích cesty. Nevíme…

Rezervace letenek

Jak jsme již avizovali v úvodu článku, zatím se jedná o únik informací z centrály aerolinky Smartwings. Novinka bude pravděpodobně oficiálně představena v příštím týdnu na pompézní tiskové konferenci (po vzoru cestovní kanceláře Čedok). Aby vám však první vlna prodeje letenek neunikla, doporučujeme sledovat naše sociální sítě (Facebook a Instagram) nebo rovnou přímo tuto stránku, kde prodej letenek snad již brzy odstartuje.


Bude se hodit

Smartwings

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)