Rozmanitý Omán z Prahy v závěru letošního roku
17.3.2021

Rozmanitý Omán z Prahy v závěru letošního roku

6 201

O této nabídce

V rezervačním systému turecké nízkonákladové aerolinky Pegasus se objevily letenky do Ománu za velmi hezké ceny. Jedná se o termíny až v závěru letošního roku (listopad a prosinec), a proto není nutné řešit současná přísná cestovní pravidla. Zpáteční letenky z Prahy do hlavního města, Maskatu, pořídíte za velmi pěknou cenu 6 201 Kč. Ještě o chlup levněji to pak půjde při odletech z Vídně. Omán můžeme z vlastní zkušenosti jenom doporučit a na týdenní či lehce delší pobyt si hravě vystačíte i s příručním zavazadlem, které nejnižší tarif „Basic“ obsahuje v ceně jako jediné.

Omán můžeme jen doporučit

Omán je pouští, ale i oázou. Nekonečné oranžové písky, duny a karavany velbloudů střídá zeleň a banánové plantáže. Na obzoru se zdvihají skaliska a země praská, vytvářejíc úchvatné kaňony. S trochou štěstí můžete potkat divoké přímorožce a elegantní gazely. Jak je krásná ománská příroda, tak nádherná jsou i města a jejich obyvatelé. Nenajdete tu věžáky ani skleněné budovy, jen vřelost beduínů a arabskou tradici. Ulice voní kadidlem a ženy nosí barevné šaty. Zavítejte do přístavního Maskatu pro slaďoučké datle a šperky z perleti. Ubytujte se v jednom z luxusních resortů a nechte se rozmazlovat, Omán si vás získá.

Podmínky pro cestovní

Současné vstupní podmínky jsou v Ománu poměrně přísné a de facto znemožňují krátké turistické cesty. Jejich kompletní přehled naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Rijádu. Na druhou stranu Omán zvládá pandemii poměrně dobře a vakcinace obyvatelstva se pomalu rozjíždí i tam. Vzhledem k dostupným termínům inzerovaných akčních letenek se domníváme, že s realizací tohoto výletu nebudou v listopadu či prosinci žádné problémy.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg (odbavené á 20 kg  dokoupíte v dražším tarifu „Essentials“ od 15 €/ks/směr)
 • Dostupnost: listopad & prosinec 2021
 • Příkladové termíny:
  • 7. – 15. 11. za 6 622 Kč
  • 14. – 26. 11. za 6 201 Kč
  • 23. 11. – 1. 12. za 6 622 Kč
  • 5. – 15. 12. za 6 622 Kč

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv na  území Ománu se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Rozhodně vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat. Do termínů vaší potenciální cesty zbývá ještě dost času…

Tomu, kdo by pojal výlet rád punkově určitě doporučíme vzít s sebou vlastní stan (doplatek za vyšší tarif s odbaveným zavazadlem není nijak závratný). Nejenže si budete moci vybírat z nepřeberného množství zákoutí, kde svůj mobilní dům rozložíte, ale především i ušetříte nějakou tu korunu.

Omán – víza

Vízum pro krátkodobý pobyt do 10 dní pořídí nyní občané České republiky za 5 OMR (cca 300 Kč). Zažádat o víza můžete online na této stránce. Budete-li mít v plánech zůstat v Ománu více než 10 dní, bude potřeba vybrat variantu měsíčního povolení k pobytu, která vás vyjde na čtyřnásobnou cenu – tj. 20 OMR. Pokud přípravu podceníte, tak ještě existuje možnost žádat o něj přímo na letišti, kde se ale nevyhnete frontám. 

Autopůjčovna

Přesuny po území Ománu nejsou rozhodně ty z nejjednodušších. Maximální volnost získáte s vlastním auťákem, tak se mrkněte  do naší autopůjčovny  a kočár na vás může čekat již na letišti.

Náhled letenky z Prahy do Muscatu za 6 201 Kč

Rozmanitý Omán z Prahy v závěru letošního roku


Bude se hodit

Letiště Istanbul Sabiha Gökcen (SAW)

Letiště Praha (PRG)

Pegasus Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)