Nejrychlejší cesta k očkování aneb nové tarify Ryanairu
1.4.2021

Nejrychlejší cesta k očkování aneb nové tarify Ryanairu

k nezaplacení

O této nabídce

To je něco! Největší evropský nízkonákladový dopravce jde opět proti proudu a našel způsob, jak na aktuální situaci pořádně vydělat. Podařilo se mu získat miliony dávek nejpopulárnější vakcíny Pfizer-BioNTech, kterou si teď můžete koupit bez čekání ke každé letence. Cena očkování u Ryanairu začíná zhruba na 2 500 Kč.

Pokud se naopak řadíte k odmítačům testování a očkování, za letenky si od 1.5. pořádně připlatíte. 

Dá se čekat, že ostatní aerolinky budou brzy zavádět podobná opatření, a proto si pojďme nové tarify Ryanairu blíže představit.

Nejrychlejší cesta k očkování aneb nové tarify Ryanairu

Nejsnazší cesta k očkování? Letenky od Ryanairu

Je vám kolem 30 let stejně jako nám? Jste zdraví jako řípa? Nechcete švindlovat a pokoutně předbíhat? Pak se dříve než očkování proti nemoci COVID-19 pravděpodobně dočkáte nového premiéra, prvních sněhových vloček v zimní sezoně 2021/2022, ale možná i dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech.

Na tuto neschopnost Evropské unie a jednotlivých vlád Ryanair bleskově zareagoval a díky nejvyšší nabízené ceně se mu podařilo získat miliony dávek očkovací látky. K očkování se teď může dostat úplně každý doslova během několika hodin. A asi není velkým překvapením, že si za to aerolinka také nechá pořádně zaplatit. Moc dobře totiž ví, že zoufalí cestovatelé nakonec do peněženky sáhnou, aby nemuseli další dlouhé měsíce sedět doma.

CEO irského dopravce, Michael O’Leary, k celé záležitosti poznamenal:

„Nemohli jsme se založenýma rukama dívat, jak nám uletí již druhá letní sezona. Když jsme viděli, jak si celá Evropě s očkováním neví rady, rozhodli jsme se jednat. Po vzoru Izraele jsme výrobcům vakcín nabídli cenu, kterou nemohli odmítnout, a získali jsme miliony dávek v rekordním čase.“

Jak to bude fungovat?

Šéf Ryanairu dále prozradil, jak konkrétně bude vakcinace cestovatelů probíhat. „Již nyní jsou připraveny desítky tisíc vakcín v každém městě, odkud Ryanair létá, a můžeme garantovat, že se dostane na každého.  Jednoduše si koupíte letenku, dojedete do místa odletu a dostanete včelku. O dva týdny později už budete srkat drink na pláži nebo obdivovat památky ve vaší vysněné destinaci,“ nastínil O’Leary celý scénář ambiciózního projektu.

Mám očkování = mám levnější letenku

Zvýšit zájem o zakoupení očkování chce aerolinka také bonifikací již očkovaných cestovatelů. Na nejlevnější letenky v tarifu „Value“, které pro své cesty tradičně volí batůžkáři a low-cost cestovatelé, dosáhnou pouze jedinci, kteří se prokáží razítkem ve svém očkovacím průkazu.

K tomu O’Leary dodává: „Bezpečnost na palubě je pro nás základ a bezpečnost v letecké dopravě znamená Ryanair. Na nejlevnější letenky u nás proto už nikdo neočkovaný nedosáhne.“

Doklad o absolvovaném očkování budete potřebovat při online check-inu. Během něho totiž nahrajete do systému aerolinky QR kód potvrzující vaši vakcinaci.

Ryanair nabízí i antigenní testy a garanci bezplatné změny termínu

Aby byla nabídka aerolinky kompletní, můžete si u nich kromě očkování koupit za cenu kolem 400 Kč také antigenní test. Díky tomu získáte ke každé letence flexibilitu, o které se vám doteď mohlo jen zdát.

Nejste očkováni, nechcete být očkování anebo nemůžete být očkováni ze zdravotních důvodů? Kupte si k letence antigenní test a v případě pozitivního výsledku vám Ryanair vrátí plnou cenu letenky do 24 hodin na váš účet.

Ryanair nediskriminuje ani odmítače vakcín a testů

Ryanair myslí na každého potenciálního zákazníka. Nestaví se zády ani k notorickým popíračům nemoci COVID-19. Žádné očkování, žádné testy – to je nový tarif „AntiVax“. Jak vás asi nepřekvapí, zase v tom jsou peníze.

Pokud totiž chcete letět bez testu či očkování, musíte si k letence vykoupit i všech 8 okolních sedaček!

Tito cestovatelé budou nastupovat do letadla jako první a hned po příchodu budou dezinfikováni a přikryti nepropustnou folií, aby nemohli nakazit okolní cestující.

Na žádost naší redakce o komentář speciálně k „AntiVax“ tarifu pan O’Leary odpověděl: „Věříme, že po tomto tarifu bude velká poptávka a někteří cestující si budou ochotni za cestování bez testu, očkování a dalších starostí připlatit. Hned po spuštění prodeje si u nás tyto letenky koupili Janek Ledecký a Ilona Csáková a mnoho jejich fanoušků je jistě bude brzy následovat.“

A co vy, jaký tarif Ryanairu využijete pro své letní cesty po Evropě?

‼️ Nové tarify Ryanairu začnou na všech letech platit od 1. května 2021 a více se o nich dočtete v této tiskové zprávě dopravce. Na souhrn všech změn se můžete podívat na přiloženém obrázku níže. V grafice jednoduše uvidíte, které služby přesně dané tarify obsahují.

Nejrychlejší cesta k očkování aneb nové tarify Ryanairu
Nové tarify Ryanairu platné od 1. května 2021

Bude se hodit

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)