Na treky do Nepálu z Prahy s Qatar Airways
17.6.2020

Na treky do Nepálu z Prahy s Qatar Airways

14 435

O této nabídce

V rámci aktuální promo akce prémiového leteckého dopravce, společnosti Qatar Airways, ulovíte zajímavé letenky na první polovinu nadcházejícího roku. Včera jsme vás již informovali o levných letenkách do Thajska za 11 986 Kč, resp. jejich kombinaci s návštěvou Bali za hodně lákavou cenu. Dnes s dalším tipem zůstaneme na asijském kontinentu, jen se lehce přesuneme západním směrem. Do hledáčku se nám totiž dostal úchvatný Nepál. Zpáteční letenky z Prahy do Nepálu pořídíte v nabídce Qatarců za 14 435 Kč. A to třeba v příkladovém termínu od 29. dubna do 15. května. Mnoho dalších termínů od ledna do června příštího roku naleznete přehledně sesumírované v našem kalendáři.

Vzhůru do Nepálu

Nepál se nachází v jižní Asii v pevném sevření Indie a Číny. Jeho severní hranici s autonomní oblastí Tibetu (Čína) tvoří majestátní pohoří Himálaje s nejvyšší horou světa Mount Everestem. Celkem se na území Nepálu nachází hned 8 ze 14 osmitisícovek, což z něj činí velmi oblíbenou destinaci pro milovníky hor i horolezce. Zdejší krajina je velmi rozmanitá a jednotlivé horské hřebeny jsou odděleny hlubokými údolí, jimiž se postupně klikatí jedny z nejhezčích treků, jež učarují naprosto každému. Jižní část země pokrývají močálovité nížiny zvané teraje, které jsou částečně porostlé tropickou džunglí. V ní potkáte například i nosorožce či slona – ideálně v Národním parku Chitwan. Nezapomeňte ani na rodiště prince Siddhárthy Gautamy neboli Buddhy v Lumbiní, jež je dnes jedním z nejvýznamnějších buddhistických poutních míst.

Ubytování

Po příletu do Káthmándú zde alespoň jednu noc určitě zůstaňte, abyste si stihli oběhat všechny úřady a získat potřebná povolení pro plánované treky anebo za účelem prozkoumání zákoutí zdejších uliček či návštěvy budhistických chrámů. Ideální základnou se vám stane čtvrť Thamel. Širokou nabídku rozličných bydel naleznete tradičně na Bookingu či Hotels. S rezervací pokojů však není kam spěchat, do plánované cesty totiž zbývá dost času.

Víza

Na české občany se vztahuje při cestě do Nepálu vízová povinnost. Potřebné razítko do pasu si však jednoduše zajistíte ihned po příletu na letišti v Káthmándú. Jeho nejkratší varianta je na 15 dní a stojí 25 USD, 30denní povolení k pobytu vyjde pak na 40 USD.

Náhled letenky z Prahy do Káthmándú za 14 435 Kč

Na treky do Nepálu z Prahy s Qatar Airways


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Qatar Airways

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)