Moldavsko – Kišiněv na prodloužený víkend z Vídně a Prahy od 774 Kč
30.9.2019

Moldavsko - Kišiněv na prodloužený víkend z Vídně a Prahy

od 774

O této nabídce

Hledáte-li na evropském kontinentu další zajímavou destinaci, která by však neměla být cestovním ruchem příliš poznamenána, pak by vaše kroky měly vést východním směrem. Moldavsko a jeho hlavní město Kišiněv toto kritérium dozajista splňují. Jedná se prozatím o turisty lehce opomíjenou zemi, nicméně vzhledem k postupné expanzi nízkonákladového leteckého dopravce Wizz Air na kišiněvském letišti, se tato skutečnost může brzy změnit. Levné letenky z Vídně budou na dosah v termínech od konce října 2019 a linka z Prahy bude poté otevřena krátce před Štědrým dnem. A právě přes zimní měsíce narazíte v Moldavsku na další cestovatele s ještě menší pravděpodobností než kdy jindy…

…a toho by bylo škoda nevyužít, tím spíše když letový řád maďarského dopravce umožňuje cestovat do Moldavska třeba jen na prodloužený víkend.Zpáteční letenky z Vídně, odkud je k dispozici letenek za pár stovek nejvíce, ulovíte za 774 Kč. Ceny nejlacinějších letenek z Prahy je pak pohybují mezi 2 a 3 tisíc Kč.

Samotný Kišiněv rozhodně zvládnete prošmejdit za jeden den. Téměř všechna zajímavá místa se nacházejí v centrální části města poblíž třídy Štěpána Velikého. Určitě byste neměli vynechat ani pravoslavný klášter Orhei Vecchi, který se nachází cca 50 km severovýchodním směrem od Kišiněva, anebo další  sakrální památku – klášter Capriana. Alternativou pro další výlet může být i návštěva druhého největšího města – Tiraspolu, který je centrem autonomní oblasti nazývané Podněsterská moldavská republika. Tato oblast na hranicích s Ukrajinou je také označována jako „skanzen komunismu“.

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky Wizz Air
 • Zavazadla: malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: nejlevněji listopad 2019 – únor 2020
 • Termíny:
  • z Prahy (středa večer-neděle)
   • 15. – 19. 1. za 2 438 Kč (poslední 1 ks za 2 308 Kč)
   • 29. 1. – 2. 2. za 2 568 Kč
  • z Vídně
   • 22. – 25. 11. za 967 Kč (pátek – pondělí)
   • 6. – 9. 12. za 1 406 Kč (pátek – pondělí)
   • 18. – 21. 1. za 903 Kč (sobota – úterý)
   • 25. – 28. 1. za 774 Kč (sobota  – úterý)
   • 2. – 7. 4. za 1 032 Kč (čtvrtek – úterý)
 • Tip: Na uvedené ceny dosáhnou pouze členové Wizz Air Discount Clubu (WDC). Ostatní si musí buď něco málo připlatit, nebo se do klubu přidat také. O tom, co WDC je, kolik stojí členství a v jakých případech se vyplatí, se můžete dočíst v našem podrobném návodu o nákupu letenek u Wizz Airu.

Ubytování

Přímo v centru Kišiněva se ubytujte v tomto pěkném tříhvězdovém hotelu Astoria za 606 Kč/os./noc včetně snídaně v ceně anebo nabídky tohoto apartmánu s fantastickým hodnocením za 527 Kč/os./noc.

Autopůjčovna

Určitě se vyplatí půjčit si auťák, jen tak z Moldavska poznáte maximum i během pár dní. Mrkněte se do naší autopůjčovny a vyhněte se zbytečným problémům s dopravou.

Víza

Občané České republiky nemají při krátkodobých pobytech v Moldavsku vízovou povinnost. Do země lze dokonce cestovat pouze s občanským průkazem (má-li již biometrické údaje). Pokud byste však rádi navštívili i Podněsterskou moldavskou republiku, tak si raději vezměte cestovní pas s sebou.

 

Náhled letenky z Vídně do Kišiněva za 774 Kč

Moldavsko - Kišiněv na prodloužený víkend z Vídně a Prahy od 774 Kč

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)