Kouzelný a rozmanitý Omán z Prahy
25.2.2020

Kouzelný a rozmanitý Omán z Prahy

5 827

O této nabídce

Jednou z destinací, která nás během našich loňských cest po světě nadchla a zároveň nejvíce příjemně překvapila, je sultanát Omán. Jeho návštěvu v brzké době více než doporučujeme, neboť Omán touží objevit čím dále více cestovatelů. Jedním z nejlevnějších spojení z Prahy do Ománu je dlouhodobě to poskytované tureckým nízkonákladovým dopravcem Pegasus. V jeho nabídce aktuálně naleznete zpáteční letenky z Prahy do Muscatu s jedním přestupem v Istanbulu za 5 827 Kč. Základní tarif „Basic“ sice obsahuje jen příruční zavazadlo limitované maximální hmotností 8 kg, nicméně s takovým batohem si v Ománu na dva týdny vystačíte úplně v pohodě.

Omán je pouští, ale i oázou. Nekonečné oranžové písky, duny a karavany velbloudů střídá zeleň a banánové plantáže. Na obzoru se zdvihají skaliska a země praská, vytvářejíc úchvatné kaňony. S trochou štěstí můžete potkat divoké přímorožce a elegantní gazely. Jak je krásná ománská příroda, tak nádherná jsou i města a jejich obyvatelé. Nenajdete tu věžáky ani skleněné budovy, jen vřelost beduínů a arabskou tradici. Ulice voní kadidlem a ženy nosí barevné šaty. Zavítejte do přístavního Maskatu pro slaďoučké datle a šperky z perleti. Ubytujte se v jednom z luxusních resortů a nechte se rozmazlovat, Omán si vás získá.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg (odbavené á 20 kg  dokoupíte v dražším tarifu „Essentials“ od 15 €/ks/směr)
 • Dostupnost: březen – květen 2020
 • Příkladové termíny:
  • 31. 3. – 13. 4. za 6 308 Kč
  • 23. 4. – 4. 5. za 6 308 Kč
  • 7. – 18. 5. za 5 827 Kč
  • 14. – 20. 5. za 5 827 Kč

Ubytování

Skvělé zázemí v Muscatu vám poskytne tento čtyřhvězdový Hilton Garden Inn Al Khuwair za 842 Kč/os./noc anebo tento čtyřhvězdový Hotel z řetezce Wyndham ve stejné lokalitě za 704 Kč/os./noc. Další nabídku bydla v Ománu hledejte tradičně na Bookingu, Hotels či AirBnB.

Tomu, kdo by pojal výlet rád punkově určitě doporučíme vzít s sebou vlastní stan (doplatek za vyšší tarif s odbaveným zavazadlem není nijak závratný). Nejenže si budete moci vybírat z nepřeberného množství zákoutí, kde svůj mobilní dům rozložíte, ale především i ušetříte nějakou tu korunu.

Víza

Vízum pro krátkodobý pobyt do 10 dní pořídí nyní občané České republiky za 5 OMR (cca 300 Kč). Zažádat o víza můžete online na této stránce. Budete-li mít v plánech zůstat v Ománu více než 10 dní, bude potřeba vybrat variantu měsíčního povolení k pobytu, která vás vyjde na čtyřnásobnou cenu – tj. 20 OMR. Pokud přípravu podceníte, tak ještě existuje možnost žádat o něj přímo na letišti, kde se ale nevyhnete frontám. 

Autopůjčovna

Přesuny po území Ománu nejsou rozhodně ty z nejjednodušších. Maximální volnost získáte s vlastním auťákem, tak se mrkněte  do naší autopůjčovny  a kočár na vás může čekat již na letišti.

Náhled letenky z Prahy do Muscatu za 5 827 Kč

Kouzelný a rozmanitý Omán z Prahy

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Pegasus Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)