Kostarika v březnu z Berlína
4.2.2021

Kostarika v březnu z Berlína

11556

O této nabídce

Po zpřísnění opatření, o kterých jsme v psali v magazínu, je zase o něco složitější s cestováním. Ale pořád to jde! Vyrazit tak můžete třeba do Kostariky, do které je to s těmi testy není ještě zas tak hrozné (viz níže). Zpáteční letenku tam pořídíte s super přestupy v Paříži za 11 556 Kč. Termíny jsou dostupné v březnu a dubnu. Například s odletem 4. března s návratem 15. března Rezervuj >>

Důležité! Vybírejte trasování s krátkou zastávkou přes Paříž! Nelze letět přes USA, pokud poletíte přes Amsterdam, potřebujete hromadu dalších testů (vždy před odletem PCR a antigenní na letišti).

Kolik testů tedy potřebuji a jaké jsou vstupní podmínky?

Cestou tam test nepotřebujete (jen to jejich kostarické pojištění), cestou zpět si uděláte antigenní test v Berlíně na letišti a pak po pěti dnech v karanténě v ČR absolvujete další PCR test, který vás pustí z karantény. Není to úplně křišťálově čisté řešení (nejsprávnější by asi bylo udělat si PCR test těsně před odletem z Kostartiky), ale běžně se to tak dělá. Nezapomeňte taky vyplnit příjezdový formulář.

Nadále je však třeba vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 5 USD/den. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

Kostarika je i v době covidu dobrá volba

Nejspíš sám Kolumbus ji nazval bohatým pobřežím a Costa Rica dělá čest svému jménu. Je jednou z těch zemí, která vás na duchu i na těle obohatí už navždy – až budete na opuštěných plážích pozorovat delfíny, plejtváky a keporkaky, plavat s mantami a žraloky (nebojte, nekoušou), až se vyškrábete na Cerro Chirripó – nejvyšší horu Kostariky, proderete se deštným pralesem, stezkou v korunách stromů nebo se ztratíte v Parque Nacional Manuel Antonio přeplněném turisty a opicemi. Nakrmíte papoušky ara, pomazlíte se lenochody, očucháte stovky druhů orchidejí, přepijete se batidos – koktejlů z čerstvého ovoce a nacpete patacones – dokonalými smaženými banány. Nenechte se o Kostariku ochudit.

  • Rezervujte: nejlevněji přes web Air France
  • Zavazadla: v ceně klasické kabinové a taška na notebook, 23 kg k odbavení za příplatek 1037 Kč/směr
  • Dostupnost: nejlevnější termíny naleznete během března, tarif platí až do 4. 7. 2021
  • Termíny:
    • 4. 3. – 15. 3.
    • 11. 3. – 21. 3.
    • 14. 3. – 28. 3. a další…

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Kostarice se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Každopádně vám také doporučujeme bookovat ubytování ve variantě s bezplatnou možností storna, neboť doba je z hlediska cestování velmi turbulentní.

Náhled letenky z Berlína do Kostariky za 11556 Kč

Kostarika v březnu z Berlína

 


Bude se hodit

Air France

guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Nathan

Kostariku mohu vřele doporučit, s manželkou jsme sem v listopadu emigrovali. Všechno tu roste dvanáct měsíců v roce a pandemická omezení jsou minimální.

Ijjulka

Dobrý den, přesně nad tím uvažujeme.Mame,ale tři děti tak mame trošku obavy.Lze se s vámi přes mail nebo jinak spojit a požádat o radu či potřebné info? Předem moc děkujeme….Hulankovi

Zbyněk Jakšík

Přes pariz nikam neodletite, pokud nemáte vážný důvod- nestačí ani jejich formulář s vyplněním svatby, nemoci manžela, spojením s manželem či s rodinou. Vyzkoušeno včera a dnes na CDG a Orly. Chtej další dokumenty jako potvrzení od lékaře. Papiry k svatbě nestačili…. ambasáda CR vám nepomůže i přesto, že české mzv uvádí, že todle jsou akceptovatelné vážně důvody. Přes Paříž raději ne.

Tyto důvody byly pravdivé, ale v podstatě jde jim papir pro papir, záleží na koho asi narazíte, ale sada mrsky dokumentů i jejich papir z webu nestačily… 30 tis. v háji a to nepočítám zbytek.

Posledně editováno 1 měsíc před by Zbyněk Jakšík
MireK

Zbyňku, řekl bych, že v tvém případě šlo o odlet z Francie a ne tranzit ve Francii, při kterém neopustíš tranzitní zónu letiště. Pokud v Paříži jen tranzituješ, neměl by s tímto být problém. Mám pravdu?

Lenka

Můžu poprosit o bližší info k testování zdarma na letišti v Berlíně, jak je zmíněno výše? Opravdu stačí aktuální palubní lístek?

MireK

Lenko, v tomto ohledu se již bohužel podmínky změnily a test (alespoň antigenní) na letišti si už musíte zaplatit sami. 🙁

Kristi

Zdravím vás, mám letenky na březen vč. zakoupeného pojištění. Ráda bych se tedy informovala, zda se toto pojištění kryje s „kostarickým“ pojištěním, či je potřeba si ještě dokoupit „kostarické“ pojištění, popř. kde? Předem děkuji za odpověď.

Ivana

Ahoj z Kostariky, musite mit kostaricke pojisteni, bez toho vas nepusti do letadla. Kontroluji to dukladne.

Kristi

Děkuji za upřesnění 🙂

Anna

Zdravím, cestovatelé. Rozumím tomu (dle popisu u výběru tarifu letenky) dobře, že i pro nejlevnější variantu Light pro termín letu v březnu, kupovanou nyní, je možnost storna zdarma a vrácení peněz cash? Děkuji předem za ujištění nebo vyvrácení.

MireK

Ahoj Aničko, ano, je to tak. 🙂 Je možné proměnit letenku na voucher a ten si následně nechat proplatit. Jsou to 2 kroky, takže vratka může pár měsíců trvat, ale vrátí se normálně peníze.

Posledně editováno 26 dní před by MireK
Anna

Myslela jsem si, že jediným háčkem bude trochu delší doba procesu, ale to nevadí. 🙂 Díky moc za ujištění.

Veronika

Dobrý den, můžu se zeptat, jak je to s cestou do Berlína? Německo prý cestující z Čech, také bez důvodu, nepouští. Stačí se prokázat jen letenku, že pouze tranzituji?

Kostarika

Dobrý den, poradíte mi prosím, jak je to s kostarickým pojištěním? Zda se dá udělat pro 2 osoby naráz nebo je to formulář pro každou osobu zvlášť? A zda je možné ho získat hned? Na jejich stránkách píšou, že mají na rozhodnutí 30 dnů (znamená to, že když to dnes zaplatím a potřebuji ho od dalšího dne, tak nebudu pojištěna?) Předem díky.

Antonin

Dobrý den,

ano, pojištění lze udělat naráz pro více osob skrze jeden formulář. Potvrzení Vám dorazí na e-mail po uhrazení poplatku.

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)