Kostarika v březnu z Berlína
4.2.2021

Kostarika v březnu z Berlína

11556

O této nabídce

Po zpřísnění opatření, o kterých jsme v psali v magazínu, je zase o něco složitější s cestováním. Ale pořád to jde! Vyrazit tak můžete třeba do Kostariky, do které je to s těmi testy není ještě zas tak hrozné (viz níže). Zpáteční letenku tam pořídíte s super přestupy v Paříži za 11 556 Kč. Termíny jsou dostupné v březnu a dubnu. Například s odletem 4. března s návratem 15. března Rezervuj >>

Důležité! Vybírejte trasování s krátkou zastávkou přes Paříž! Nelze letět přes USA, pokud poletíte přes Amsterdam, potřebujete hromadu dalších testů (vždy před odletem PCR a antigenní na letišti).

Kolik testů tedy potřebuji a jaké jsou vstupní podmínky?

Cestou tam test nepotřebujete (jen to jejich kostarické pojištění), cestou zpět si uděláte antigenní test v Berlíně na letišti a pak po pěti dnech v karanténě v ČR absolvujete další PCR test, který vás pustí z karantény. Není to úplně křišťálově čisté řešení (nejsprávnější by asi bylo udělat si PCR test těsně před odletem z Kostartiky), ale běžně se to tak dělá. Nezapomeňte taky vyplnit příjezdový formulář.

Nadále je však třeba vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 5 USD/den. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

Kostarika je i v době covidu dobrá volba

Nejspíš sám Kolumbus ji nazval bohatým pobřežím a Costa Rica dělá čest svému jménu. Je jednou z těch zemí, která vás na duchu i na těle obohatí už navždy – až budete na opuštěných plážích pozorovat delfíny, plejtváky a keporkaky, plavat s mantami a žraloky (nebojte, nekoušou), až se vyškrábete na Cerro Chirripó – nejvyšší horu Kostariky, proderete se deštným pralesem, stezkou v korunách stromů nebo se ztratíte v Parque Nacional Manuel Antonio přeplněném turisty a opicemi. Nakrmíte papoušky ara, pomazlíte se lenochody, očucháte stovky druhů orchidejí, přepijete se batidos – koktejlů z čerstvého ovoce a nacpete patacones – dokonalými smaženými banány. Nenechte se o Kostariku ochudit.

  • Rezervujte: nejlevněji přes web Air France
  • Zavazadla: v ceně klasické kabinové a taška na notebook, 23 kg k odbavení za příplatek 1037 Kč/směr
  • Dostupnost: nejlevnější termíny naleznete během března, tarif platí až do 4. 7. 2021
  • Termíny:
    • 4. 3. – 15. 3.
    • 11. 3. – 21. 3.
    • 14. 3. – 28. 3. a další…

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Kostarice se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Každopádně vám také doporučujeme bookovat ubytování ve variantě s bezplatnou možností storna, neboť doba je z hlediska cestování velmi turbulentní.

Náhled letenky z Berlína do Kostariky za 11556 Kč

Kostarika v březnu z Berlína

 


Bude se hodit

Air France

guest
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)