Kostarika v březnu z Berlína
4.2.2021

Kostarika v březnu z Berlína

11556

O této nabídce

Po zpřísnění opatření, o kterých jsme v psali v magazínu, je zase o něco složitější s cestováním. Ale pořád to jde! Vyrazit tak můžete třeba do Kostariky, do které je to s těmi testy není ještě zas tak hrozné (viz níže). Zpáteční letenku tam pořídíte s super přestupy v Paříži za 11 556 Kč. Termíny jsou dostupné v březnu a dubnu. Například s odletem 4. března s návratem 15. března Rezervuj >>

Důležité! Vybírejte trasování s krátkou zastávkou přes Paříž! Nelze letět přes USA, pokud poletíte přes Amsterdam, potřebujete hromadu dalších testů (vždy před odletem PCR a antigenní na letišti).

Kolik testů tedy potřebuji a jaké jsou vstupní podmínky?

Cestou tam test nepotřebujete (jen to jejich kostarické pojištění), cestou zpět si uděláte antigenní test v Berlíně na letišti a pak po pěti dnech v karanténě v ČR absolvujete další PCR test, který vás pustí z karantény. Není to úplně křišťálově čisté řešení (nejsprávnější by asi bylo udělat si PCR test těsně před odletem z Kostartiky), ale běžně se to tak dělá. Nezapomeňte taky vyplnit příjezdový formulář.

Nadále je však třeba vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 5 USD/den. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

Kostarika je i v době covidu dobrá volba

Nejspíš sám Kolumbus ji nazval bohatým pobřežím a Costa Rica dělá čest svému jménu. Je jednou z těch zemí, která vás na duchu i na těle obohatí už navždy – až budete na opuštěných plážích pozorovat delfíny, plejtváky a keporkaky, plavat s mantami a žraloky (nebojte, nekoušou), až se vyškrábete na Cerro Chirripó – nejvyšší horu Kostariky, proderete se deštným pralesem, stezkou v korunách stromů nebo se ztratíte v Parque Nacional Manuel Antonio přeplněném turisty a opicemi. Nakrmíte papoušky ara, pomazlíte se lenochody, očucháte stovky druhů orchidejí, přepijete se batidos – koktejlů z čerstvého ovoce a nacpete patacones – dokonalými smaženými banány. Nenechte se o Kostariku ochudit.

  • Rezervujte: nejlevněji přes web Air France
  • Zavazadla: v ceně klasické kabinové a taška na notebook, 23 kg k odbavení za příplatek 1037 Kč/směr
  • Dostupnost: nejlevnější termíny naleznete během března, tarif platí až do 4. 7. 2021
  • Termíny:
    • 4. 3. – 15. 3.
    • 11. 3. – 21. 3.
    • 14. 3. – 28. 3. a další…

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Kostarice se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Každopádně vám také doporučujeme bookovat ubytování ve variantě s bezplatnou možností storna, neboť doba je z hlediska cestování velmi turbulentní.

Náhled letenky z Berlína do Kostariky za 11556 Kč

Kostarika v březnu z Berlína

 


Bude se hodit

Air France

guest
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Kostarika

Dobrý den, poradíte mi prosím, jak je to s kostarickým pojištěním? Zda se dá udělat pro 2 osoby naráz nebo je to formulář pro každou osobu zvlášť? A zda je možné ho získat hned? Na jejich stránkách píšou, že mají na rozhodnutí 30 dnů (znamená to, že když to dnes zaplatím a potřebuji ho od dalšího dne, tak nebudu pojištěna?) Předem díky.

Antonin

Dobrý den,

ano, pojištění lze udělat naráz pro více osob skrze jeden formulář. Potvrzení Vám dorazí na e-mail po uhrazení poplatku.

Veronika

Dobrý den, můžu se zeptat, jak je to s cestou do Berlína? Německo prý cestující z Čech, také bez důvodu, nepouští. Stačí se prokázat jen letenku, že pouze tranzituji?

Anna

Zdravím, cestovatelé. Rozumím tomu (dle popisu u výběru tarifu letenky) dobře, že i pro nejlevnější variantu Light pro termín letu v březnu, kupovanou nyní, je možnost storna zdarma a vrácení peněz cash? Děkuji předem za ujištění nebo vyvrácení.

MireK

Ahoj Aničko, ano, je to tak. 🙂 Je možné proměnit letenku na voucher a ten si následně nechat proplatit. Jsou to 2 kroky, takže vratka může pár měsíců trvat, ale vrátí se normálně peníze.

Posledně editováno 4 měsíců před by MireK
Anna

Myslela jsem si, že jediným háčkem bude trochu delší doba procesu, ale to nevadí. 🙂 Díky moc za ujištění.

Kristi

Zdravím vás, mám letenky na březen vč. zakoupeného pojištění. Ráda bych se tedy informovala, zda se toto pojištění kryje s „kostarickým“ pojištěním, či je potřeba si ještě dokoupit „kostarické“ pojištění, popř. kde? Předem děkuji za odpověď.

Ivana

Ahoj z Kostariky, musite mit kostaricke pojisteni, bez toho vas nepusti do letadla. Kontroluji to dukladne.

Kristi

Děkuji za upřesnění 🙂

Lenka

Můžu poprosit o bližší info k testování zdarma na letišti v Berlíně, jak je zmíněno výše? Opravdu stačí aktuální palubní lístek?

MireK

Lenko, v tomto ohledu se již bohužel podmínky změnily a test (alespoň antigenní) na letišti si už musíte zaplatit sami. 🙁

Zbyněk Jakšík

Přes pariz nikam neodletite, pokud nemáte vážný důvod- nestačí ani jejich formulář s vyplněním svatby, nemoci manžela, spojením s manželem či s rodinou. Vyzkoušeno včera a dnes na CDG a Orly. Chtej další dokumenty jako potvrzení od lékaře. Papiry k svatbě nestačili…. ambasáda CR vám nepomůže i přesto, že české mzv uvádí, že todle jsou akceptovatelné vážně důvody. Přes Paříž raději ne.

Tyto důvody byly pravdivé, ale v podstatě jde jim papir pro papir, záleží na koho asi narazíte, ale sada mrsky dokumentů i jejich papir z webu nestačily… 30 tis. v háji a to nepočítám zbytek.

Posledně editováno 4 měsíců před by Zbyněk Jakšík
MireK

Zbyňku, řekl bych, že v tvém případě šlo o odlet z Francie a ne tranzit ve Francii, při kterém neopustíš tranzitní zónu letiště. Pokud v Paříži jen tranzituješ, neměl by s tímto být problém. Mám pravdu?

Nathan

Kostariku mohu vřele doporučit, s manželkou jsme sem v listopadu emigrovali. Všechno tu roste dvanáct měsíců v roce a pandemická omezení jsou minimální.

Ijjulka

Dobrý den, přesně nad tím uvažujeme.Mame,ale tři děti tak mame trošku obavy.Lze se s vámi přes mail nebo jinak spojit a požádat o radu či potřebné info? Předem moc děkujeme….Hulankovi

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)