Kostarika v březnu z Berlína
4.2.2021

Kostarika v březnu z Berlína

11556

O této nabídce

Po zpřísnění opatření, o kterých jsme v psali v magazínu, je zase o něco složitější s cestováním. Ale pořád to jde! Vyrazit tak můžete třeba do Kostariky, do které je to s těmi testy není ještě zas tak hrozné (viz níže). Zpáteční letenku tam pořídíte s super přestupy v Paříži za 11 556 Kč. Termíny jsou dostupné v březnu a dubnu. Například s odletem 4. března s návratem 15. března Rezervuj >>

Důležité! Vybírejte trasování s krátkou zastávkou přes Paříž! Nelze letět přes USA, pokud poletíte přes Amsterdam, potřebujete hromadu dalších testů (vždy před odletem PCR a antigenní na letišti).

Kolik testů tedy potřebuji a jaké jsou vstupní podmínky?

Cestou tam test nepotřebujete (jen to jejich kostarické pojištění), cestou zpět si uděláte antigenní test v Berlíně na letišti a pak po pěti dnech v karanténě v ČR absolvujete další PCR test, který vás pustí z karantény. Není to úplně křišťálově čisté řešení (nejsprávnější by asi bylo udělat si PCR test těsně před odletem z Kostartiky), ale běžně se to tak dělá. Nezapomeňte taky vyplnit příjezdový formulář.

Nadále je však třeba vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 5 USD/den. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

Kostarika je i v době covidu dobrá volba

Nejspíš sám Kolumbus ji nazval bohatým pobřežím a Costa Rica dělá čest svému jménu. Je jednou z těch zemí, která vás na duchu i na těle obohatí už navždy – až budete na opuštěných plážích pozorovat delfíny, plejtváky a keporkaky, plavat s mantami a žraloky (nebojte, nekoušou), až se vyškrábete na Cerro Chirripó – nejvyšší horu Kostariky, proderete se deštným pralesem, stezkou v korunách stromů nebo se ztratíte v Parque Nacional Manuel Antonio přeplněném turisty a opicemi. Nakrmíte papoušky ara, pomazlíte se lenochody, očucháte stovky druhů orchidejí, přepijete se batidos – koktejlů z čerstvého ovoce a nacpete patacones – dokonalými smaženými banány. Nenechte se o Kostariku ochudit.

  • Rezervujte: nejlevněji přes web Air France
  • Zavazadla: v ceně klasické kabinové a taška na notebook, 23 kg k odbavení za příplatek 1037 Kč/směr
  • Dostupnost: nejlevnější termíny naleznete během března, tarif platí až do 4. 7. 2021
  • Termíny:
    • 4. 3. – 15. 3.
    • 11. 3. – 21. 3.
    • 14. 3. – 28. 3. a další…

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Kostarice se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Každopádně vám také doporučujeme bookovat ubytování ve variantě s bezplatnou možností storna, neboť doba je z hlediska cestování velmi turbulentní.

Náhled letenky z Berlína do Kostariky za 11556 Kč

Kostarika v březnu z Berlína

 


Bude se hodit

Air France

Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)