Jordánsko aneb „perla Blízkého východu“ z Prahy
31.1.2020

Jordánsko aneb „perla Blízkého východu“ z Prahy

1 008

O této nabídce

Jordánsko nabralo v posledních letech na obrovské turistické popularitě,  a to i díky nízkonákladovému leteckému spojení s mnoha evropskými městy provozovaného Ryanairem (resp. jeho dceřinou společností Buzz). Jedním z nich je i Praha, čehož rozhodně musíte využít (pokud jste tak již neučinili). Zpáteční letenky z Prahy do Jordánska nyní ulovíte za 1 008 Kč v termínu na přelomu únor na března. Nespočet dalších termínových kombinací, které jsou jen o něco málo dražší, na vás čeká po dobu téměř celého jara.

Jordánsko a jeho tisíce krás jsou pouštní perlou na Blízkém východě. Nejvzácnější z jeho pokladů jsou skryté tam, kde se láme náhorní plošina a úchvatné skalní město Petra dává své pískovcové zdi na odiv světlu slunce. Do skal vytesané chrámy vás svou okázalostí dostanou na kolena. Okolní písek nese růžový, světle červený až cihlový odstín, Wadi Rum je podle mnohých nejkrásnější pouští světa. Jordánsko je také zemí, kde se psaly biblické příběhy, kterou svou návštěvou poctil i Ježíš Kristus a Mojžíš jí vedl svůj lid, ukázal zemi zaslíbenou a zemřel.

 • Rezervujte: přímo přes stránky Ryanairu
 • Zavazadla: 1 ks příručního 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: únor – červen 2020
 • Příkladové termíny:
  • 11. – 15. 2. za 1 253 Kč
  • 25. 2. – 3. 3. za 1 008 Kč
  • 18. – 25. 4. za 1 962 Kč
  • 28. 4. – 5. 5. za 1 529 Kč
  • 5. – 12. 5. za 2 016 Kč
  • 12. – 19. 5. za 1 529 Kč
  • 23. – 26. 5. za 1 577 Kč
  • 13. – 16. 6. za 1 902 Kč

Ubytování

Nezůstat minimálně den v hlavním městě Jordánska, Ammánu, by byl doslova hřích. Sympatické zázemí přímo v srdci města naleznete v tomto Layaali Hotelu za 562 Kč/os./noc anebo v tomto Hotelu Al Midan za naprosto stejnou cenu. Obě dvě ubytování mají v základní ceně již zahrnutou i snídani. Další bydlo na svých cestách po Jordánsku hledejte tradičně na Bookingu či Hotels.

Vízum

Vízum do Jordánska doporučujeme řešit v rámci tzv. Jordanpassu, který Vám kromě bezproblémového vstupu do země přinese i možnost vstupů do nejpopulárnější památky v podobě skalního města Petra zapsaného na seznamu UNESCO a dalších více než 40 zajímavých míst. Jedinou podmínkou jeho validity je zůstat v zemi alespoň 3 noci, což však vzhledem k itineráři letů nebude problém. Případně lze vízum získat na počkání po příletu na letiště Královny Aliy v Ammánu za poplatek 40 JOD.

Náhled letenky z Prahy do Jordánska za 1 008 Kč

Jordánsko aneb "perla Blízkého východu" z Prahy

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)