Jordánsko aneb „perla Blízkého východu“ z Prahy
31.1.2020

Jordánsko aneb „perla Blízkého východu“ z Prahy

1 008

O této nabídce

Jordánsko nabralo v posledních letech na obrovské turistické popularitě,  a to i díky nízkonákladovému leteckému spojení s mnoha evropskými městy provozovaného Ryanairem (resp. jeho dceřinou společností Buzz). Jedním z nich je i Praha, čehož rozhodně musíte využít (pokud jste tak již neučinili). Zpáteční letenky z Prahy do Jordánska nyní ulovíte za 1 008 Kč v termínu na přelomu únor na března. Nespočet dalších termínových kombinací, které jsou jen o něco málo dražší, na vás čeká po dobu téměř celého jara.

Jordánsko a jeho tisíce krás jsou pouštní perlou na Blízkém východě. Nejvzácnější z jeho pokladů jsou skryté tam, kde se láme náhorní plošina a úchvatné skalní město Petra dává své pískovcové zdi na odiv světlu slunce. Do skal vytesané chrámy vás svou okázalostí dostanou na kolena. Okolní písek nese růžový, světle červený až cihlový odstín, Wadi Rum je podle mnohých nejkrásnější pouští světa. Jordánsko je také zemí, kde se psaly biblické příběhy, kterou svou návštěvou poctil i Ježíš Kristus a Mojžíš jí vedl svůj lid, ukázal zemi zaslíbenou a zemřel.

 • Rezervujte: přímo přes stránky Ryanairu
 • Zavazadla: 1 ks příručního 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: únor – červen 2020
 • Příkladové termíny:
  • 11. – 15. 2. za 1 253 Kč
  • 25. 2. – 3. 3. za 1 008 Kč
  • 18. – 25. 4. za 1 962 Kč
  • 28. 4. – 5. 5. za 1 529 Kč
  • 5. – 12. 5. za 2 016 Kč
  • 12. – 19. 5. za 1 529 Kč
  • 23. – 26. 5. za 1 577 Kč
  • 13. – 16. 6. za 1 902 Kč

Ubytování

Nezůstat minimálně den v hlavním městě Jordánska, Ammánu, by byl doslova hřích. Sympatické zázemí přímo v srdci města naleznete v tomto Layaali Hotelu za 562 Kč/os./noc anebo v tomto Hotelu Al Midan za naprosto stejnou cenu. Obě dvě ubytování mají v základní ceně již zahrnutou i snídani. Další bydlo na svých cestách po Jordánsku hledejte tradičně na Bookingu či Hotels.

Vízum

Vízum do Jordánska doporučujeme řešit v rámci tzv. Jordanpassu, který Vám kromě bezproblémového vstupu do země přinese i možnost vstupů do nejpopulárnější památky v podobě skalního města Petra zapsaného na seznamu UNESCO a dalších více než 40 zajímavých míst. Jedinou podmínkou jeho validity je zůstat v zemi alespoň 3 noci, což však vzhledem k itineráři letů nebude problém. Případně lze vízum získat na počkání po příletu na letiště Královny Aliy v Ammánu za poplatek 40 JOD.

Náhled letenky z Prahy do Jordánska za 1 008 Kč

Jordánsko aneb "perla Blízkého východu" z Prahy

 


Bude se hodit

Praha (PRG)

Ryanair

guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Petr

Hele, ne že bych se jich nějak zastával nebo je měl ve zvláštní oblibě, ale pokud stojí letenka pětikilo, těžko může kdo čekat nějaký servis či občerstvení. Je to jen o dopravě z bodu A do bodu B, ale nikdo ti nebrání letět za desetinásobek, s výborným jídlem a úsměvy letušek od ucha k uchu po celý let. Co se týká handicapovaných, podle mého i Ryanair musí dodržovat zákony a nařízení, nikdy jsem si nevšiml, že by se o lidi s handicapem nepostarali.

Petlucha

Platí i u této „rejžácké“ společnosti se silně okleštěnými službami?? Nebo mají handicapovaní smolíka a mají se této společnosti velkým obloukem vyhnout a letět raději s jinou?
Práva zdravotně handicapovaných jsou zaručena nařízením (ES) č. 1107/2006 o právech osob se zdravotním postižením a osob s omezenou schopností pohybu a orientace v letecké dopravě. Toto nařízení jasně stanovuje rozsah asistence, kterou Vám musí během Vaší cesty leteckou dopravou poskytnout provozovatel letiště a letecký dopravce, a to bez jakýchkoliv poplatků. Většina Vámi vyžadovaných služeb, jako např. asistence při nástupu, výstupu z letounu, během letu a při pozemním odbavení, je poskytována zdarma.

Lucie

veškeré asistenční služby pro handicapované jsou zdarma i s Ryanairem… vyzkoušeno několikrát 🙂

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)