Indonésie: Západní Papua z Mnichova
22.1.2020

Indonésie: Západní Papua z Mnichova

15 984

O této nabídce

S rostoucí globalizací naší planety postupně klesá i počet míst, která můžeme bez okolků označit na „civilizací nedotčená“. Jedním takovým je stále ještě oblast východní Indonésie v provincii Západní Papua. Ta se rozkládá na západě druhého největšího ostrova na světě, Nové Guineje, a zahrnuje také ikonické souostroví Raja Ampat. Díky aktuálně platnému tarifu prémiové letecké společnosti Qatar Airways, a její spolupráci s indonéskou aerolinkou Garuda, máte na dosah letenky za skutečným dobrodružstvím. Zpáteční letenky z Mnichova do Sorongu vás vyjdou na 15 984 Kč. Za tuto nejlevnější cenu je pořídíte po čas měsíců února a března. Vzhledem ke klimatickým podmínkám však bude příjemnější do této části Indonésie letět až v květnu či červnu. Letenky na tyto termíny jsou o cca pětistovku dražší, ale na místě by vás mělo čekat méně srážek než právě v měsících zimních.

Sorong je základnou pro výlety do oblasti Raja Ampat.  Ne nadarmo je tato oblast označována jako „ráj na zemi“. A věřte, že toto označení opravdu sedí. Oblast je zatím turismem nepoznamenaná – žádné turistické lodě, žádná rozvinutá turistická infrastruktura a zatím moderním světem nezkažená autentická kultura. Hlavními lákadly jsou především bohatý, až téměř bezkonkurenční, podmořský svět (vidět můžete manty obrovské, žraloky, želvy, dugongy, tisíce druhů ryb apod.), krásné scenérie v podobě tisíce ostrůvků tyčící se z kýčovitě tyrkysové vody (vyhlídky Piaynemo nebo Wayag) a samozřejmě ničím nerušený odpočinek!  Velká část oblasti totiž není pokrytá signálem a člověk se zde skutečně ocitne bez kontaktu s okolním světem.

Ubytování

V oblasti Raja Ampat je to s ubytováním trošku jiné než na ostatních místech v Indonésii. Nejenže si zde za ubytování trošku připlatíte, ale počítejte s opravdu základním vybavením jakéhokoliv noclehu (dřevěná chýše, uvnitř matrace s moskytierou a větrák). Elektřina na většině ostrovech oblasti Raja Ampat do zásuvek „teče“ pouze pár hodin denně (převážně večer), voda ve společné „koupelně“ je mořská filtrovaná (a samozřejmě jen studená) a k jídlu máte každý den „co moře nabídne“. Pokud neradi vystupujete ze své komfortní zóny, tak pro vás skutečně tato oblast pravým ořechovým nebude. 🙂

V oblasti Raja Ampat vám můžeme doporučit ubytování Beser Bay. Nachází se cca 1 hodinu lodí od Waigea, nabízí bungalovy nad vodou s plnou penzí (a opravdu výbornou) a s neuvěřitelně sympatickým panem domácím. Osobně je toto místo (a malinký ostrůvek) pro nás symbolem opravdového ráje.  Jako alternativu můžete zvážit Sea Fans homestay na ostrově Manyaifun (cca 3 hodiny od Waigea). Odsud se pak snáze dostanete na vyhlídku Wayag, kterou nesmíte vynechat.

Víza

Občané České republiky smí v Indonésii bezvízově pobývat až 30 dní. Vstupní razítko obdržíte bez problémů po příletu do země.

Náhled letenky z Mnichova do Sorongu za 15 984 Kč

Indonésie: Západní Papua z Mnichova


Bude se hodit

Letiště Mnichov (MUC)

Qatar Airways

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)