Finsko: Helsinky z Vídně
3.2.2020

Finsko: Helsinky z Vídně

1 221

O této nabídce

Trochu opomenutou skandinávskou metropolí jsou Helsinky. Hlavní město Finska rozhodně neláká tolik turistů jako Kodaň či Stockholm, ale o to více vás překvapí. Díky lince nízkonákladové společnosti Ryanair, která bude denně spojovat Helsinky s Vídní od konce března, si můžete zaletět ochutnat Finsko doslova za pár kaček. Zpáteční letenky na množství prodloužených víkendů od dubna do července pořídíte za ceny pohybující se v rozmezí od jedné do dvou tisícikorun. Ty nejlevnější letenky z Vídně do Helsinek pak dokonce za 1 221 Kč, a to v termínu od 22. do 25. května.

Navštivte malebné a turisty málo poznané hlavní město Finska. Ve čtvrtích jako Käpylä nebo Vallila se můžete procházet mezi původními dřevěnými baráčky, budete si připadat jako v pohádce. Zavítejte na Söderskär – kouzelný ostrovní maják, obdivujte secesní vlakové nádraží a krásnou budovu národního divadla. Mezi povinné zastávky by měl patřit i skalní kostel Temppeliaukio a kaple ticha Kampii. Výborného jídla a pití tu také najdete spousty, krom všem dobře známé finské vodky si smočte rty v sahti, silném, svrchně kvašeném pivu okořeněném jalovcovými kuličkami.

Lákají vás Helsinky, ale máte Vídeň poněkud z ruky? Pak se na sever Evropy můžete vydat i pohodlně z Prahy na křídlech ČSA. Ceny zpátečních letenek začínají na 3 094 Kč a termíny naleznete v tomto kalendáři.

 • Rezervujte: přímo přes stránky Ryanairu
 • Zavazadla: 1 ks příručního 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: duben – červenec 2020
 • Termíny:
  • 17. – 20. 4. za 1 497 Kč (pátek – pondělí)
  • 24. – 27. 4. za 1 376 Kč (pátek – pondělí)
  • 8. – 11. 5. za 1 583 Kč (pátek – pondělí)
  • 16. – 19. 5. za 1 376 Kč (pátek – neděle)
  • 22. – 25. 5. za 1 221 Kč (pátek – pondělí)
  • 13. – 16. 6. za 1 456 Kč (sobota – úterý)
  • 19. – 21. 6. za 1 261 Kč (pátek – neděle)
  • 3. – 7. 7. za 1 568 Kč (pátek – úterý)

Ubytování

Náklady na bydlo není dobré při cestách do skandinávských zemí opomíjet. Pohybují se totiž výše, než jsme zvyklí u jiných metropolí. V Helsinkách bychom vám doporučili složit hlavu v tomto pěkném apartmánu Citykoti za 995 Kč/os./noc anebo v tomto tříhvězdovém hotelu Hellsten Senate za 1 061 Kč/os./noc. Další nabídku ubytování naleznete na Bookingu či AirBnB.

Autopůjčovna

Za pár dní se toho na jihu Finska dá stihnout daleko více než jen poznávání helsinských zákoutí. Půjčte si proto auťák a projeďte jih země od Turku a Tampere až po hranici s Ruskem na východě. Aktuální nabídku automobilů hledejte samozřejmě v naší autopůjčovně.

Náhled letenky z Vídně do Helsinek za 1 221 Kč

Finsko: Helsinky z Vídně

 

Náhled letenky z Prahy do Helsinek za 3 094 Kč

Finsko: Helsinky z Vídně

 


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)