Alaska Airlines

Alaska Airlines

Americká aerolinka Alaska Airlines (AS) sídlí ve městě SeaTac ve státě Washington. Založena byla roku 1932 jako McGee Airways. Jedná se o pátou největší aerolinku USA dle velikosti flotily, množství přepravených cestujících i počtu obsluhovaných destinací. Hlavní hub aerolinky je mezinárodní letiště Seattle – Tacoma (SEA), vedlejšími základnami jsou potom letiště Anchorage (ANC), Los Angeles (LAX), Portland (PDX) a San Francisco (SFO).
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla; velké o max. rozměrech 55 × 35 × 22 cm cm a malé v podobě kabelky nebo brašny na notebook
  • Občerstvení nápoje na dálkových letech zdarma, občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.alaskaair.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 24 hodin – 60 minut před plánovaným odletem u mezinárodních letů (resp. až 40 minut u vnitrostátních letů). Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma. Výjimku tvoží pouze prémiová sedadla (více prostoru pro nohy nebo „exity“), jejichž výběr je zpoplatněn. Ceny začínají na 15 USD.

Naše recenze

Na Alaska Airlines máme smíšené hodnocení. Tato aerolinka byla v žebříčku J.D. Power dvanáctkrát za sebou ohodnocena jako aerolinka s nejvyšší spokojeností zákazníků z klasických aerolinií, zároveň jí ale portál Skytrax udělil pouze tři hvězdy. Jako výrazné negativum vnímáme fakt, že je s aerolinkou velmi obtížná domluva ohledně vrácení financí za zrušený let.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma – jedno velké o rozměrech max. 55 × 35 × 22 cm a druhé malé, například kabelka nebo brašna na notebook.

Poplatek za první odbavené zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg činí 35 USD, poplatek za druhé takové zavazadlo činí 45 USD a za třetí a další 150 USD (viz pravidla aerolinky). Výjimkou jsou dětské kočárky, autosedačky, asistenční zařízení a dále krabice ananasů na vnitrostátních letech odlétajících z Havajských ostrovů. Všechny tyto položky jsou převáženy zdarma.

Nákup letenek

Letenky od Alaska Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Ohledně rezervací kontaktujte Alaska Airlines skrze online chat nebo telefonicky na 1-800-252-7522, k dispozici 24/7.

Pro reklamace nebo dotazy ohledně již proběhlého letu využijte telefonní číslo 1-800-654-5669, k dispozici ve všední dny od 7 do 19 hod. a v sobotu od 8 do 17 hod. Pacifického času.

Služby

V „economy class“ podávají zdarma nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje a občerstvení podléhá poplatku. Na krátkých letech (kratší 350 mil) není tento servis k dispozici.

Na palubě vybraných letadel můžete relaxovat s palubní zábavou inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. K dispozici je také palubní Wi-Fi a bezplatné posílání SMS.

Destinace

Alaska Airlines obsluhuje širokou škálu destinací napříč Spojenými státy americkými. Nejsilnější je na západním pobřeží USA a na Aljašce.
Alaska Airlines také spojují USA s vybranými destinacemi v Kanadě, Mexiku a Kostarice. Mezi „focus cities“ této aerolinky patří kalifornské San Jose a San Diego. Všechny trasy naleznete na mapě destinací Alaska Airlines.

Flotila

Alaska Airlines létá s letouny Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321neo, Boeing 737 a Boeing 737 MAX 9. Aerolinie postupně vyměňuje všechny modely Airbus za nová letadla firmy Boeing. Zajímavostí jsou tematická letadla s jedinečným designem jako Boeing 737-800 v designu Spirit of the Islands honorující Havajské ostrovy nebo Friendship and Beyond at Disneyland Resort pro podporu vztahů se zábavním parkem Disneyland.

Chcete se dozvědět více o flotile Alaska Airlines?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)