Alaska Airlines

Alaska Airlines

  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla; velké o max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm cm a malé v podobě kabelky nebo brašny na notebook
  • Občerstvení nápoje na dálkových letech zdarma, občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.alaskaair.com

Info o aerolince

Americká aerolinka Alaska Airlines (ASA) sídlí ve městě SeaTac ve státě Washington, založena byla roku 1932 jako McGee Airways. Jedná se o pátou největší aerolinku USA dle velikosti flotily, množství přepravených cestujících a počtu obsluhovaných destinací. Hlavní hub aerolinky je mezinárodní letiště Seattle – Tacoma, vedlejšími hubs jsou letiště Anchorage, Los Angeles, Portland a San Francisco.

Naše hodnocení

Na Alaska Airlines máme smíšené hodnocení. Tato aerolinka byla v žebříčku J.D. Power dvanáctkrát za sebou ohodnocena jako aerolinka s nejvyšší spokojeností zákazníků z klasických aerolinií, zároveň jí ale portál Skytrax udělil pouze tři hvězdy. Jako výrazné negativum vnímáme fakt, že je s aerolinkou velmi obtížná domluva ohledně vrácení financí za zrušený let. Máte osobní zkušenosti s touto aerolinkou a rádi byste se o ně podělili? Navrhněte úpravu textu nebo nám napište do diskuze.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma – jedno velké o rozměrech max. 55 x 35 x 22 cm a druhé malé, například kabelka nebo brašna na notebook.

Poplatek za první odbavené zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg činí 30 USD, poplatek za druhé takové zavazadlo činí 40 USD a za třetí a další 100 USD. Výjimkou jsou dětské kočárky, autosedačky, asistenční zařízení a dále krabice ananasů na vnitrostátních letech odlétajících z Havajských ostrovů. Všechny tyto položky jsou převáženy zdarma.

Nákup letenek

Letenky Alaska Airlines nakupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt

Ohledně rezervací kontaktujte Alaska Airlines skrze online chat nebo telefonicky na 1-800-252-7522, k dispozici 24/7.

Pro reklamace nebo dotazy ohledně již proběhlého letu využijte telefonní číslo 1-800-654-5669, k dispozici ve všední dny od 7 do 19 hod. a v sobotu od 8 do 17 hod. Pacifického času.

Služby

V economy class podávají zdarma nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje a občerstvení podléhá poplatku. Na krátkých letech (kratší 350 mil) není tento servis k dispozici.

Na palubě vybraných letadel můžete relaxovat s palubní zábavou inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. K dispozici je také palubní Wi-Fi a bezplatné posílání SMS.

Destinace

Alaska Airlines obsluhuje širokou škálu destinací napříč Spojenými státy, nejsilnější je na západním pobřeží USA a na Aljašce. Alaska Airlines také spojuje USA s vybranými destinacemi v Kanadě, Mexiku a Kostarice. Mezi focus cities této aerolinky patří kalifornské San Jose a San Diego. Všechny trasy naleznete na mapě destinací Alaska Airlines.

Flotila

Alaska Airlines létá s letouny Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321neo, Boeing 737 a Boeing 737 MAX 9. Aerolinie postupně vyměňuje všechny modely Airbus za nová letadla firmy Boeing. Zajímavostí jsou tématická letadla s jedinečným designem jako Boeing 737-800 v designu Spirit of the Islands honorující Havajské ostrovy nebo Friendship and Beyond at Disneyland Resort pro podporu vztahů se zábavním parkem Disneyland. Chcete se dozvědět více o flotile Alaska Airlines?

 

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)