Air Mauritius

Air Mauritius

Air Mauritius (MK) je mauricijská aerolinka, založená v roce 1967. Do Evropy létá na letiště Londýn Heathrow (LHR) a Paříž Charles de Gaulle (CDG). Kdysi létala z Mauriciu i do Mnichova a Frankfurtu, tyto linky byly ale později zrušeny.

Air Mauritius je členem poněkud exotické Vanilla Alliance. Tam patří například Air Madagaskar či Air Seychelles. Na sbírání mil to pro Evropana není žádná hitparáda.
  • Příruční zavazadlo maximální rozměry 55 × 35 × 25 cm s hmotností 7 kg + taška na notebook a přiměřené nákupy z Duty free :)
  • Občerstvení teplé jídlo zdarma; na krátkých letech snack/pití
  • Hodnocení

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 30 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Přednostní seating je zpoplatněn. Výběr sedadla během online check-inu je zdarma.

Naše recenze

Jedná se o solidní aerolinku – velmi pravděpodobně poletíte dálkový let s Airbusem A350-900 nebo A330 Neo. Na palubě čekejte standardní servis, ničím vás nepřekvapí, ani vás neohromí. Pokud chcete letět na Mauricius a nesbíráte míle, klidně tuto  exotickou aerolinku vyzkoušejte, určitě to bude lepší, než třeba Air France.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Jedno příruční zavazadlo o rozměrech maximálně 55 × 35 × 25 cm a maximální hmotnosti 7 kg. Cestující s letenkami vystavenými v „business class“ mohou mít zavazadla dvě (každé může vážit 7 kg). Za příplatek si můžete dokoupit dalších 5 kg jako nadváhu kabinového zavazadla (business cestující 10 kg).

V ceně letenky u dálkového letu je vždy 1 kus 23 kg zavazadla k odbavení o maximálních rozměrech 158 cm (součet stran výška + šířka + hloubka).

Nákup letenek

Letenky s Air Mauritius zakoupíte skrze náš vyhledávač letenek.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na českém telefonním čísle: 222 212 614. Případně jim můžete poslat e-mail: [email protected]

Služby

Na dálkových letech čekejte polštářek s dekou a během letu potom jedno teplé hlavní jídlo. Všechny sedačky jsou vybavené zábavním systémem, takže ani během letu se nudit nebudete. Novější Airbusy A350 a A330 mají možnost WiFi připojení, nicméně je to velmi limitované daty (FUP od 15 MB do 300 MB).

Destinace

Air Mauritius létá z Mauriciu zejména do afrických destinací. Dále pak do Evropy, Austrálie a také Asie.

Nejpravděpodobněji s nimi poletíte z Paříže (CDG) na Mauricius (MRU) nebo krátký přískok z Mauriciu na Réunion (RUN).

Flotila

Flotila Air Mauritius tvoří pouhých 13 letadel, a to nejmenší turbovrtulové ATR72-500 pro krátké lety v Africe, dále Airbusy A319, A330 a konečně nejnovější Airbusy A350.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky Air Mauritius.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)