Staronová linka z Prahy do East Midlands od Jet2
1.5.2023

Staronová linka z Prahy do East Midlands od Jet2

Cestovatelé mířící z Letiště Praha (PRG) do Velké Británie budou mít od letošního podzimu opět pestřejší výběr z nabídky letů na Britské ostrovy. Letecká společnost Jet2 začne od 10. listopadu 2023 provozovat pravidelnou linku z Prahy na letiště East Midlands (EMA), které leží v blízkosti Nottinghamu, Derby nebo Leicesteru. Pro britského dopravce to bude již šestá pravidelná linka do české metropole.

V současné době létá Jet2 do Prahy z celkem pětice destinací na Britských ostrovech – Birminghamu (BHX), Glasgow (GLA), Leedsu (LBA), Manchesteru (MAN) a Newcastlu (NCL). Kromě letů do East Midlands (EMA) nabídne v předvánočním čase také dočasné přímé lety z Prahy do Edinburghu (EDI). Ty bude možné využít během adventního období od 30. listopadu do 17. prosince – každý čtvrtek a neděli.

Kdy a jak často se bude na lince létat?

Inaugurační let na trase z Prahy do East Midlands se uskuteční v pátek 10. listopadu 2023 a s provozem linky dopravce momentálně počítá do 20. května 2024. Cestovatelům nabídne dvě rotace týdně, které připadnou vždy na pondělí a pátek.

Letový na lince mezi Prahou a East Midlands

  • East Midlands – Praha -> 15:00 – 18:10
  • Praha – East Midlands -> 19:00 – 20:15

Ceny letenek

Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Ceny aktuálně nejlevnějších jednosměrných letenek začínají na 1 672 Kč, zpáteční letenky tak analogicky pořídíte za ceny pohybující se kolem 4 tisíc Kč. To je víceméně standardní cena u letenek tohoto dopravce na trasách z Prahy směrem Velká Británie. Výrazně nižší cenovou nabídku bychom spíše neočekávali.

Komentáře ke staronové lince

Jiří Vyskoč, výkonný ředitel Rozvoje leteckého obchodu Letiště Praha: „Jsme rádi, že Jet2.com spustí již šestou pravidelnou linku na Letiště Václava Havla Praha. Linka East Midlands – Praha byla v provozu do března 2020 a její návrat je dobrým signálem stále rostoucí poptávky z obou trhů. Věřím, že přímé spojení z letiště East Midlands bude zajímavé nejen pro britské turisty, ale i pro české cestující mířící do Nottinghamu, Leicesteru nebo Derby.“

Steve Heapy, generální ředitel Jet2.com a Jet2holidays: „V letošní zimní sezóně jsme zaznamenali silnou poptávku po městských zájezdech. Jako vždy chceme dát cestujícím to, co chtějí, proto jsme spustili nové lety do Prahy z letiště East Midlands po celou zimní sezónu, stejně jako minisérii speciálních zájezdů na pražské vánoční trhy z letiště v Edinburghu. Jako největší britský provozovatel evropských městských zájezdů víme, že tyto nové linky a zájezdy do Prahy budou nesmírně populární.“

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)