Návrat FISCHER Air – vlhký sen nebo brzká realita?
28.10.2023

Návrat FISCHER Air – vlhký sen nebo brzká realita?

V leteckých kuloárech se od včerejšího večera skloňuje velmi zajímavá informace. Chystá podnikatel a bývalý senátor Václav Fischer restart aerolinky FISCHER Air nebo se jedná o plané zprávy (ostatně jako tomu bylo již v případě anoncované snahy o restart společnosti v roce 2018)? Zatím těžko předvídat. Pojďme si alespoň shrnout všechny doposud známé informace o plánech letecké společnosti.

Všechny informace níže zveřejněné berte určitě s velkou rezervou. Zatím rozhodně nikomu nedoporučujeme letenky u této společnosti kupovat!

Kam bude FISCHER Air možná létat?

Webové stránky letecké společnosti FISCHER Air vypadají funkčně a v rezervačním systému již nalezneme také vypsané prakticky všechny lety. Prioritně se dopravce plánuje zaměřit na linky z českých regionálních letišť (České Budějovice a zejména Pardubice) na Kanárské ostrovy, Mallorcu či do Malagy. Dále v nabídce dopravce nalezneme také feedrovací linku z Pardubic do Mnichova nebo letenky do italského hlavního města, Říma. Letecká společnost nicméně plánuje provozovat lety také ze zahraničních letišť – na Kanárské ostrovy totiž její letadla zamíří také z Mnichova, Vídně, Drážďan, Friedrichshafenu nebo Basileje.

Zahájení provozu na všech linkách dle informací z letového řádu připadne na první únorový týden. Ve všech případech by se mělo jednat o celoroční spojení.

Přehled linek z Pardubic

 • 🇪🇸 Mallorca (PMI) -> 2× týdně (pondělí, pátek)
 • 🇪🇸 Malaga (AGP) -> 2× týdně (pátek, neděle)
 • 🇪🇸 Gran Canaria (LPA) -> 3× týdně (úterý, pátek, sobota)
 • 🇪🇸 Tenerife (TFS) -> 1× týdně (sobota)
 • 🇪🇸 Lanzarote (ACE) -> 1× týdně (neděle)
 • 🇩🇪 Mnichov (MUC) -> 2× týdně (čtvrtek, neděle)
 • 🇮🇹 Řím (FCO) -> 2× týdně (pondělí, pátek)

Přehled linek z Českých Budějovic

 • 🇪🇸 Gran Canaria (LPA) -> 1× týdně (středa)

Přehled linek z Drážďan

 • 🇪🇸 Gran Canaria (LPA) -> 1× týdně (pondělí)
 • 🇪🇸 Fuerteventura (FUE) -> 1× týdně (čtvrtek)

Přehled linek z Mnichova

 • 🇪🇸 Gran Canaria (LPA) -> 2× týdně (čtvrtek, neděle)

Přehled linek z Vídně

 • 🇪🇸 Gran Canaria (LPA) -> 1× týdně (pátek)

Přehled linek z Basileje

 • 🇪🇸 Gran Canaria (LPA) -> 1× týdně (sobota)

Přehled linek z Friedrichhafenu

 • 🇪🇸 Gran Canaria (LPA) -> 1× týdně (sobota)

Kompletní letový plán naleznete přímo na stránkách aerolinky.

Kolik budou stát letenky a jak proběhne nákup?

Ačkoliv je rezervační proces na webových stránkách aerolinky plně funkční, mnoho důvěry prozatím nevzbuzuje. V rámci několika kroků si letenky na vytipované trase snadno zarezervujete. Do e-mailové schránky vám obratem dorazí shrnutí a platební instrukce. Letenky aktuálně není možné platit platební kartou a jedinou platební možností zůstává bankovní převod, na jehož realizaci má cestovatel tři dny od provedení samotné rezervace.

V rámci prodejní promo akce běžící od 28. do 31. října 2023 je na možné zakoupit (rozhodně to ale nedoporučujeme) jednosměrné letenky z Pardubic do Mnichova a Říma za 999 Kč, jednosměrné letenky z Pardubic do Malagy a na Mallorcu za 1 499 Kč a jednosměrné letenky na Kanárské ostrovy za 2 499 Kč.

Návrat FISCHER Air – vlhký sen nebo brzká realita?

V základní ceně všech letenek je bezplatná přeprava dvou kusů příručních zavazadel s max. hmotností 8 kg (osobní věc á 40 × 25 × 15 cm a standardní kabinové zavazadlo á 55 × 40 × 23 cm). Dopravce také garantuje možnost využití bezplatného odbavení na letištní přepážce.

Jakými letadly bude aerolinka létat?

Podle informací z webu letecké společnosti by všechny lety měly zajistit letouny typu A319. Zveřejněný letový plán by poukazoval na pronájem dvou kusů letadel tohoto typu. V kuloárech se sice spekuluje o strojích ze Saúdské Arábie, ale tuto informaci je nutné brát s rezervou (ostatně jako kompletní plány FISCHER Air na svůj restart).

Komentáře Václava Fischera

 • Budeme létat nejen na Gran Canarii, ale také například do Říma, do Mnichova, na Mallorku a do Malagy.
 •  „Naše lety z Českých Budějovic obslouží i rakouské cestovatele, lety z Pardubic potom zase třeba cestující z Polska.“  Zde ještě doplníme, že aerolinka by v roce 2024 ráda přepravila až 200 000 cestujících
 • Mnichov je strategické místo pro další linky, především pro odlety do oblasti Asie a USA. Předpokládáme proto, že tisíce českých turistů využijí možnost zaparkovat zdarma svoje auto na letišti v Pardubicích a za necelou tisícikorunu se nechat v pohodlí našich letadel přepravit do Mnichova, odkud mohou dále pokračovat do své cílové destinace.“

Pokud se objeví jakékoliv další dostupné informace, budeme tento článek postupně upravovat a doplňovat…

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)