Jazeera Airways bude z Prahy do Kuvajtu létat i v roce 2023
27.3.2023

Jazeera Airways bude z Prahy do Kuvajtu létat i v roce 2023

Kuvajtská letecká společnost Jazeera Airways bude mezi Kuvajtem a Prahou létat i během letošní letní sezony. Vyplývá to z rezervačního systému dopravce, kde jsou již nahrány letenky na trase z Prahy do Kuvajtu, a explicitně na to upozornil také server Zdopravy.cz. Provoz na sezónní lince bude zahájen ve čtvrtek 22. června 2023 a dopravce počítá se dvěma rotacemi týdně.

Kdy a jak často se bude na lince létat?

Druhá největší kuvajtská letecká společnost začala sezonní linku z Kuvajtu do Prahy provozovat v minulém roce. Stejně jako loni, se i letos bude jednat o sezónní spojení. V provozu by mělo být od čtvrtka 22. června a poslední let, dle rezervačního systému dopravce, připadne na čtvrtek 21. září 2023. Spojení bude operováno 2× týdně, kromě čtvrtečních rotací si cestovatelé mohou vybírat také z nedělních letů.

Dopravce bude na trasu nasazovat moderní letadla typu Airbus A320neo (jedná se dokonce první blízkovýchodní aerolinku, který tyto stroje zařadila do své flotily). Kapacita letadla bude 174 cestujících. Z Kuvajtu do Prahy se poletí 5 hodin a 25 minut, zatímco ve směru do Perského zálivu by měl let trvat 5 hodin a 5 minut.

Letový na lince mezi Prahou a Kuvajtem od Jazeera Airways

  • J938: Kuvajt – Praha -> 08:15 – 12:45
  • J937: Praha – Kuvajt -> 13:30 – 19:35

Ceny letenek

Ceny zpátečních letenek z Prahy do Kuvajtu nejsou pro české cestovatele příliš lákavé. Cestovatelé na dané trase se primárně rekrutují z řad Kuvajťanů, kteří létají do českých lázeňských měst, a chybí výraznější tlak na cenotvorbu. Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Kuvajtu pořídíte za cca 13 tisíc Kč – jedná se o letenky v tarifu „Extra“ s odbavenými zavazadly v ceně.

Zajímavější je možnost využít přímého leteckého spojení z Prahy do Kuvajtu a následně na křídlech letadel Jazeera Airways pokračovat dále do některé z asijských destinací. Velmi solidně vychází například letenky do Nepálu (cílová destinace v hlavním městě Káthmándú) – zpáteční  z Prahy za cca 16 tisíc Kč, a to včetně dvou kusů odbavených zavazadel, která se v případě této destinace mohou určitě hodit.

Jaké jsou vstupní podmínky do Kuvajtu?

Vstupní podmínky do země v souvislosti s pandemií nemoci „COVID-19“ již byly odstraněny. Do Kuvajtu se tak již cestuje „jako dřív“.

Cestovatelé z České republiky musí pro vstup do země vlastnit turistické vízum. To lze získat v elektronické formě na této stránce. Cena jednovstupových turistických víz opravňujících cestovatele k pobytu v zemi v maximální výši 30 dnů je 3 kuvajtské dináry (cca 220 Kč).

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Kuvajtu“.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)