Letištní salónky: Jak ušetřit na vstupném?
26.4.2020

Letištní salónky: Jak ušetřit na vstupném?

Snad na každém letišti lze najít alespoň jeden lounge neboli salónek. Letištní salónek by se dal popsat jako velmi luxusní čekárna na let, kde cestující při čekání relaxují anebo pracují s veškerým pohodlím a klidem, který k tomu vyžadují. V tomto článku vám popíšeme, jaké výhody letištní salónky přináší, jak ušetřit na vstupném a které salónky navštívit.

Jaké výhody letištní salónky přináší?

Letištní salónky nabízí pohodlné sezení, často na kožených křeslech a pohovkách, se stolky pro notebook nebo čtení. K dispozici je také obvykle připojení k internetu, rychlejší, než v jiných prostorech letiště. Většina salónků nabízí denní tisk a případně i knihy a také pracovní zázemí jako počítače, tiskárny, fax a telefon. V letištních salóncích se můžete zdarma občerstvit – standardem jsou nealkoholické nápoje, káva, čaj, pivo a víno a k tomu bagetky a sušenky. Některé salónky nabízí ale i prémiové koktejly a bufet s teplými i studenými pokrmy. Mnoho salónků nabízí sprchu (někdy podléhá poplatku, jindy je zahrnuta v ceně vstupu).

Letištní salónky: Jak ušetřit na vstupném?

V těch nejluxusnějších salóncích si budete moci dopřát i koupel ve vířivce a vlastní pokoj pro více soukromí.

Jak ušetřit na vstupném?

Existuje několik možností, jak získat vstupné do letištních salónků. Některé jsou cenově výhodnější než jiné.

⭐ standardní vstupné

⭐ vstup s letenkou v business class nebo first class

⭐ vstup s prémiovou platební kartou

⭐ vstup s programy jako Priority Pass, Dragon Pass a další

⭐ vstup s členstvím ve věrnostním programu letecké společnosti

Každý salónek nabízí pouze vybrané z těchto možností, na letištích proto najdete salónky určené jen pro cestující v business class nebo salónky pouze pro zákazníky určité aerolinie. Informujte se přímo na recepci daného salónku, které možnosti vstupu nabízí.

Mezi prémiové platební karty, které vám umožní vstup do vybraných salónku za snížené vstupné nebo zcela bezplatně, patří Mastercard Platinum, Mastercard World Elite, Mastercard World a Gold. První dvě zmíněné vám umožní zdarma využívat komfortu Mastercard Lounge na pražském letišti, Mastercard Caproni Lounge v Bratislavě a Jet Lounge spolu se Sky Lounge ve Vídni. Další zmíněné platební karty nabízí vstup do těchto salónků za poplatek 450 Kč, při bezplatné registraci do programu Priceless Specials vám ale bude ze vstupného 350 Kč vráceno, v závěru vás proto vstupné stojí pouze 100 Kč.

Klienti Erste Premier České spořitelny a ČSOB Premium získají členství LoungeKey. Díky LougeKey budete moci navštívit libovolné z více než 1100 salónků po celém světě – s Erste Premier šestkrát ročně zdarma a poté za 50 % z běžné ceny, s ČSOB Premium čtyřikrát ročně zdarma a poté za zvýhodněné ceny.

Dále je možné zakoupit si členství v programech jako Priority Pass, Dragon Pass a další. Členství vám přinese levnější vstupné do mnoha salónků, podléhá ale ročnímu členskému poplatku. Proto se vyplatí spíše cestujícím, kteří létají opravdu velmi často.

Které salónky navštívit?

Každý salónek nabízí jinou úroveň služeb a ne vždy tato kvalita odpovídá ceně vstupu. Informujte se ještě před vstupem, co konkrétně daný salónek nabízí – informace o mnoha lounges po celém světě přináší Sleeping in Airports nebo se zeptejte přímo na recepci salónku. Naše doporučení ohledně výběru salónku na vybraných letištích jsou k dispozici v našem seznamu letišť. Hodnocení vybraných salónků nabízí Skytrax.

Máte nějaké dotazy k letištním salónkům? Směřujte je prosím do naší diskuze, rádi vám odpovíme.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)