Jak vyplnit formulář ETA-IL
18.6.2024

Jak vyplnit formulář ETA-IL

Chystáš se do Izraele? Od 1. srpna 2024 budeš pro vstup na izraelské území potřebovat formulář ETA-IL. Jedná se o formulář, který nahrazuje klasické vízum pro občany ČR. Ať už cestuješ do Izraele jako turista nebo za prací, v našem článku ti poradíme jak na vyplnění formuláře krok za krokem.

Co je to ETA-IL?

ETA-IL (Electronic Travel Authorization) je příjezdový formulář, který musí mít od srpna 2024 všichni cestovatelé (včetně dětí), jenž nepodléhají vízové povinnosti. Bez něj tě na území Izraele nepustí, musíš si ho tedy vyřídit předem. Maximální doba pobytu v Izraeli nesmí překročit 90 dní a izraelské úřady doporučují vyplnění formuláře alespoň 72 hodin před plánovaným odletem. Formulář platí po dobu dvou let nebo po dobu platnosti tvého pasu, a můžeš na něj do Izraele vstoupit i opakovaně.

Poplatek za vyplnění formuláře činí 25 NIS, tedy asi 155 Kč.

Jak vyplnit formulář ETA-IL?

Formulář ETA-IL vyplňuj výhradně na stránkách izraelského imigračního úřadu. V našem návodu ti poradíme, jak na to a vyplnění tak jednoduše a hravě zvládneš. Žádost během vyplnění nelze uložit a vrátit se k ní později, vyplň ji tedy na jeden zátah nebo ztratíš již zadaná data.

(1) KONTROLA, ŽE MÁŠ NÁROK NA VYPLNĚNÍ FORMULÁŘE

Hned v prvním kroku tě čeká vyplnění národnosti. Důvodem je, aby si úřad ověřil, že do Izraele nemusíš mít vízum, ale bude ti skutečně stačit pouze vyplnění formuláře ETA-IL. V první otázce tedy zaškrtni svou národnost, tedy Czech Republic, a pokračuj kliknutím na tlačítko Next.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

V další otázce se ptají na účel cesty. Ten vyplň jako Visit (Tourism), případně další správnou odpověď (obchod, krátkodobé studium, kultura/sport do 30 dní, MAASSA/TAGLIT, expertní znalosti).

Pokud je důvodem tvé návštěvy práce nebo dobrovolničení, čeká tě žádost o klasické vízum. Jak na něj se dočteš na stránkách Velvyslanectví Izraele v Praze.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

Na posledním kroku systém vyhodnotí, že máš nárok na vyplnění formuláře a kliknutím na Apply for an ETA-IL pokračuj na samotné vyplnění.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

(2) ZAČÁTEK + OVĚŘENÍ EMAILU

Hned první krok vyplnění samotného formuláře ti říká, co potřebuješ: email, informace o cestě, osobní informace a platný pas. Pokračuj kliknutím na Start Application.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

Na dalším kroku tě stránka seznámí s procesem vyplňování. Nejdřív potvrdíš svůj email, pak poskytneš informace o cestě. Pokračovat budeš s detaily v pasu, osobními informacemi a na závěr proběhne kontrola údajů a platba. Pokračuj tlačítkem Continue to application.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

Pak na tebe vyskočí podmínky vyplnění žádosti, které budeš potvrď. Pak se tě systém ptá, jestli vyplňuješ žádost pro sebe nebo pro někoho jiného. Odpověz dle pravdy a klikni na Verify your email.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

V dalším kroku vyplníš email, kam ti nakonec i přijde schválení formuláře. Email zadej 2× a pak pokračuj stisknutím Verify your email.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

Do emailu ti přijde 6-místný ověřovací kód, který napíšeš do příslušných polí v následujícím kroku. Klikni na Verify email.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

(3) INFORMACE O CESTĚ

V úvodu informací o cestě vyplň účel cesty. Zvol turismus (případně jiný účel viz výše), pokračuj zadáním datem plánovaného příjezdu a nakonec délkou tvého pobytu v Izraeli. Na další stránku poskočíš klikem na Enter passport details.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

Pokračuj vyplněním údajů ze svého pasu. V prvním okně vyber typ pasu – regular passport (national). Do okna vpravo vyplníš číslo svého pasu, poté kód země, kde tvůj pas vystavili, tvojí národnost, příjmení a jméno. Do datových oken vyplníš datum vystavení (vlevo nahoře), datum expirace (vpravo nahoře) a tvoje datum narození (vlevo dole). Pak zemi narození do předposledního okna a nakonec pohlaví do posledního. Na další stránku se dostaneš kliknutím na Enter personal details.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

(4) OSOBNÍ ÚDAJE

Následující stránka se tě ptá na tvoje osobní údaje a na údaje o tvých rodičích. První okno vyplníš, pokud máš ještě nějaké další národnosti, pokud ne, necháváš prázdné. V následujícím vybereš svůj stav – single, vdaná/ženatý, rozvedený/á či ovdovělý/á. Do dalších polí napíšeš příjmení (vlevo) a jméno (vpravo) otce a to samé o matce. Následně zadáš svoje telefonní číslo, případně druhé číslo a poté svou adresu (země vlevo a město vpravo). Stránku uzavírá otázka na tvé zaměstnání – zaměstnaný, nezaměstnaný, student či v důchodu. Pokud jsi v zaměstnání, čeká tě vyplnění i jméno firmy, pozici, pracovní telefon a email. Pokračuj kliknutím na Next.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

Jak vyplnit formulář ETA-IL

Teď budeš muset odpovědět, jestli jsi už v minulosti Izrael navštívil a v případě kladné odpovědi vyplň i rok, kdy jsi v Izraeli byl naposledy. Druhá otázka směřuje na to, jestli jsi v minulosti vyplňoval ETA-IL nebo žádal o návštěvu, práci, rezidenci nebo studium v Izraeli. Pokud odpovíš ano, budeš muset napsat více detailů o tvojí žádosti (v AJ). Pokračuj kliknutím na Next.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

(5) KONTROLA

Na tomto kroku už jen zkontroluješ dříve zadané údaje. Projdi si je pečlivě, neboť každá chyba může znamenat neschválení žádosti. Každou část musíš zvlášť ručně potvrdit. Nakonec budeš muset potvrdit prohlášení. Další stránku zpřístupníš kliknutím na Submit.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

(6) PLATBA A POTVRZENÍ

Nakonec musíš celou žádost zaplatit. Poté už se zobrazí jen stránka s potvrzením, do emailu ti zároveň přijde potvrzení s číslem žádosti. Dále nezbývá nic než čekat.

Jak vyplnit formulář ETA-IL

   

  Vyplnění žádosti je pro tebe teď už hračka. Pokud by ti přeci jen ještě něco vrtalo hlavou, ozvi se nám do komentářů. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 18. 6. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)